Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Skije / Fischer Progressor 800 (2011/12)

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Skije / Fischer Progressor 800 (2011/12)

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 170cm
    Geometrija i radijus: 122-74-103; 12-16 (dual radijus)
    Profil: Tradicionalni kamber
    Vezovi: Tyrolia RS11; Powerrail
    Podešavanje vezova: Po preporuci proizvođača (centrirana pancerica)
    Ostalo: Drveno jezgro, sendvič konstrukcija, sinterovana baza

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Les Deux Alpes (Francuska), Kopaonik (Srbija), Gerlitzen (Austrija)
    Dužina testiranja: 12 dana
    Uslovi: Uređene i neuređene staze, malkice off-pist
    Lične ili demo skije: Lične

    Lične informacije
    Starost: 33
    Visina i težina: 180cm, 82kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 14
    Godine skijanja: 9
    Veština (1-10): 7
    Poželjan teren: uređena staza, off-piste

    Zaključak: Skija namenjena naprednim rekreativnim skijašima za celodnevno skijanje po svim uslovima koji se sreću na stazama.
    Za: Stabilnost, višestranost, upravljivost
    Protiv: Držanje na tvrdoj stazi

    Recenzija
    Imao sam prilike da vozim skije koje su do te mere "mrtve" da sam imao osećaj da vozim na dve tarabe, to nije slučaj sa ovim skijama. Progressor 800 ima drveno jezgro i pravljena je sendvič tehnikom što joj daje određenu živost pri vožnji u smislu da vam daje povratnu reakciju na svaku vašu akciju pa je samim tim zabavna za vožnju.

    Osim malog parčeta metala koji se nalazi sa spoljne strane ispred samih vezova skija ne sadrži nikakav drugi metal kao konstrukcijski materijal. Samim tim reklo bi se da skija nije namenjena nekim graničnim tipovima vožnje što i jeste istina. Na kraju krajeva tako je pozicionirana i od strane samog proizvođača. Međutim to što nema metala je nikako ne čini skijom nižih performansi. Progressor 800, iako bez metala, dopušta prilično agresivnu i brzu vožnju pri čemu vrlo dobro izlazi na kraj sa najrazličitijim uslovima na koje možete da naiđete na stazi. Osećao sam se sigurno pri brzinama od 60+ km/h, kao i pri dugačkim brzim karving zaokretima. Na visini zadatka su bile i na crnim stazama, a jedino gde sam osetio nedostatak metala su bile strme poleđene staze.

    Jedna od karakteristika ove skije je sistem dvostrukog radijusa. Inače ono parčence metala sa početka prethodnog pasusa je takozvani DRA (Dual Radius Amplifier) koji ima ulogu da pojača dvostruki radijus. Yeah whatever... U svakom slučaju taj dvostruki radijus znači da geometrija vrha i repa skije odgovaraju različitim radijusima za razliku od klasičnog pristupa kog kojeg skija celom svojom dužinom, od vrha do repa, podpada pod jedan radijus. Još preciznije, radijus vrha je manji, a zadnjeg dela skije veći što treba da vam omogući da skoro podjednako lako skiju vodite i u kraće i u duže zavoje. I u praksi to izgleda stvarno funkcioniše!

    Što se primenjenih tehnologija tiče, za ljubitelje te vrste detalja, pomenuo bih još da uz ovu konkretno koju sam kupio dolazi Powerrail sistem za vezove i sinterovana baza. Sinterovana baza poseduje karakteristiku da dobro upija vosak, a Powerrail je konstrukcijski niži i širi od Railflex-a i samim tim bi trebao da pruža bolje performanse. Ono što je dobro kod Powerrail sistema je da se vezovi vrlo lako bez alata podešavaju za pancerice različitih dužina pa je moguće da na stazi menjate skije sa prijateljima. Vezovi su Fisher RS11, u pitanju je Tyrolia vez brendiran od strane Fischer-a.

    E sad, malo više ličnog utiska... Po proizvođaču skija spada u seriju visokih performansi zajedno sa Progresorima 700 i 900, a namenjena je skijašima nivoa 5,6,7 i 8 na skali od 1 do 10. Apsolutno se slažem sa klasifikacijom! 74mm u struku je čine višestranom i stabilnom, po Fischer-ovoj skali je namenjena 70% za vožnju po stazi i 30% van staze a ja bih rekao da je to skija namenjena za vožnju po stazi, i to po svim uslovima koji se mogu sresti na stazi. Bilo da je u pitanju idealno sređena ili razrovana staza ova skija će pregaziti sve to bez problema sve dok ne naiđete na poleđene i strme delove. Ono što mi se sviđa kod ove skije je što nije previše teška i što za razliku od onih oklopnih modela koji teže tonu i gaze sve živo ali ne daju nikakav utisak po čemu vozite ova skija daje suptilnu naznaku šta je to ispod vas. Dugački brzi karving zaokreti, brzo karving vijuganje, otklizavanje repovima, sve može da se izvede na ovim skijama. Vozio sam je malo i van staze, fino plovi po dubljem snegu i apsolutno može da posluži i za tu namenu kada naiđete na takve predele a ne bi da se vraćate po drugi par skija ili ih nemate, ali nikako je ne bih okarakterisao kao skije i za tu namenu. Ne bih im čak dao ni epitet all around skije, jer moj utisak je da je njihovo prirodno okruženje staza a da eventualno mogu da posluže za poneki off-piste izlet. Hupseri, disciplina koju sam izbegavao a koja počinje sve više da mi se sviđa, su takođe u dometu ove skije. U dužini od 170cm i sa svojim (ne)umećem moram da priznam da mi nije bilo lako da je vodim između hupsera, ali zato može dosta lepo da se vozi tako što se hupseri "jašu" preko vrha. Pored toga, skija tera u pravilan položaj i malo veće odstupanje od istog se očigledno oseti što će vam biti od pomoći da unapredite tehniku. Ne umara previše pa je moguće odskijati ceo dan na njoj, ali traži solidnu kondicionu i fizičku pripremljenost. Sve u svemu ovo je odlična skija za napredne rekreativne skijaše koji žele da skijaju ceo dan po uređenim i razrovanim stazama bez da na kraju dana budu iscrpljeni do poslednje kapi. Takođe je odlična za one koji žele da dalje napreduju i usavrše tehniku.

    Ocene (1-5)
    Stabilnost pri većim brzinama: 4
    Držanje kantni na tvrdoj stazi: 4
    Upravljivost: 4
    Praštanje grešaka: 3

    Dugački zaokreti: 5
    Srednji zaokreti: 5
    Kratki zaokreti: 4

    Uređena staza: 5
    Poleđena staza: 3
    Razrovana staza: 4
    Dubok sneg (off-piste): 2
    Moguli: 3

    Ukupni utisak: 4

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Fischer Progressor 800 - Fotografije

    Evo i fotografija
    Priložene slike Priložene slike

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Fischer Progressor 800 - Fotografije

    I još malo fotografija...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •