Prošle nedelje skijao sam na Staroj i usput snimao sve staze i ski puteve, onako za sebe, kako bih pokazao gospođi i drugarima potencijal i lepotu ovog našeg bisera u nastajanju!

Sada, kada sam pogledao materijal, shvatio sam da bih, uz samo malo uložene energije, mogao od njega da napravim kompletan pregled ski centra i tako eventualno kroz fotografije, snimke i opise razvejem onu sumnju i "strah" od nepoznatog, koji još uvek sprečavaju mnoge da posete Staru. A Stara planina, već sada i već sa ovom infrastrukturom, zaslužuje svakako nekoliko vikenda godišnje od strane svakog pravog ljubitelja skijanja (imajući u vidu odličan odnos kvalitet skijanja/cene!).

Cilj je da ljudi koji nisu još posetili Staru planinu vide da već sada IMA gde da se skija, da je infrastruktura moderna (mada se uvek nadamo još boljem - isklopivim sedežnicama) i da je centar solidno povezan - mnogi moji drugari se npr. plaše upravo ovoga. Zato se u ovom prikazu nalaze i svi ski-putevi, upravo da bi se pokazalo da se između bilo koje dve tačke skijališta dolazi na skijama.

Vremenom, kako se centar bude razvijao možemo svi zajedno dopunjavati ovu temu.


Pa, da krenemo. Najpre:

Mapa skijališta Stara planina - sezona 2012-2013: