Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Sezona 2012/2013

  1. #1
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano Sezona 2012/2013

    Evo sa malo zakasnjenja da se otvori thread za ovu sezonu a ne da se pise u onaj za proslu.
    a sta ima novo za ovu sezonu, pa nista posebno osim da sam juce dobio podatak da Brezovica ne radi do daljeg, tacnije nije ni pocela da radi, a najverovatnije nece ni poceti.
    ako neko ima info obrnutog od ovog nek javi

  2. #2
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Da i meni su to potvrdili nedavno....
    uzalud kamera http://hej.ipko.com/live_kamerat
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  3. #3
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Tuzno, jedni od najlepsih ski terena bivse juge.
    Izgleda da su prsli, ovih sezona je bio aktivan ship sajt sa odlicnim fotkama breze:
    http://www.njeri.net/snow/
    a sad ga nema...

    Jel se javlja picerija Tina?

  4. #4
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Tužno..... zamisli samo ove investicije sa Kopa na Brezi.... kakvo bi to skijalište bilo....

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    49
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Neproverene informacije koje sam dobio kazu da je Taci obecao 100-150 miliona ulaganja u Brezovicu. Ne znam koliko je to tacno, ali kako god, samo neka se ulaze i neka bude dobro svima...
    ...vrhunac budalastine je kada te rodjeni otac ubedjuje da si postao od majmuna...

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Bio sam prosli vikend na Brezi. Bilo je takmicenje Ski/board cross.
    Dosta interesantno iskustvo sve ukupno. Na zalost zice ne rade,ali se svi mestani nadaju da ce od sledece sezone proraditi i da ce doci strani investitor...

  7. #7
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lector Pogledati poruku
    Neproverene informacije koje sam dobio kazu da je Taci obecao 100-150 miliona ulaganja u Brezovicu. Ne znam koliko je to tacno, ali kako god, samo neka se ulaze i neka bude dobro svima...
    Volela bih da zaskijam na čuvenoj Brezovici o kojoj znam samo po pričama, samo sumnjam da će mi se to ostvariti.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #8
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Čiji je ski centar Brezovica?





    Hotel „Narcis“ na Brezovici ne radi već pet-šest godina, otkako se iz njega iselila međunarodna policija, a ove zime prvi put nije otvoren ni ski-centar. Kroz nekad poznato skijalište ove zime je prošlo stotinak gostiju i smestili su se u desetak privatnih kuća koje se bave turizmom, saznaje Danas u opštini Štrpce.
    Višestruki pokušaji Prištine da proteklih godina, a uz saglasnost Ujedinjenih nacija, privatizuje Brezovicu, slomili su se na otporu stanovnika mesta Štrpce, većinski srpske nacionalnosti, čija je saglasnost ipak tražena.
    Na privatizaciju skijaškog centra Brezovica polažu pravo i Agencija za privatizaciju Republike Srbije i Kosovska agencija za privatizaciju. Ski-centar Brezovica doo, sa sedištem u Beogradu, registrovan je u Agenciji za privatizaciju Srbije maja 2008. godine.

    "Sva imovina i svi zaposleni kao i celokupno poslovanje obavlja se na teritoriji opštine Štrpce, AP Kosovo i Metohija“, kažu za Danas u Javnom preduzeću Skijališta Srbije, koje je sa udelom od 17,67 odsto jedan od osnivača društva sa ograničenom odgovornošću.

    Drugi osnivač je Holding kompanija za finansijski inženjering i usluge „Fond Ineks-Intereksport“ ad u restrukturiranju, sa ulogom od 82,33 odsto Brezovice. Pravni status beogradskih udeličara (javno preduzeće, akcionarsko društvo) mogao bi biti od značaja u eventualnom pravnom postupku za utvrđivanje vlasništva.

    Kosovska agencija za privatizaciju je pre par meseci objavila poziv investitorima zainteresovanim da ovaj turistički centar uzmu pod koncesiju. Prošlo je prilično nezapaženo da je svoju zainteresovanost prijavila i firma Miodraga Kostića. U hotelu „Narcis“ na Brezovici niko se od potencijalnih investitora nije pojavljivao, pa ni Kostić.

    "JP Skijališta Srbije se protivi aktivnostima takozvane Vlade Republike Kosovo, koja narušava osnivačka prava koja JP Skijališta Srbije ima u doo Ski-centar Brezovica. Povodom toga pokrenuli smo inicijativu za zaštitu naših prava i obratili smo se dopisima upućenim 26. 3. 2013. godine Kancelariji za KiM, Agenciji za privatizaciju i Ministarstvu finansija i privrede, nakon čega su održana dva sastanka, na poziv kancelarije KiM u cilju pronalaženja rešenja kako bi Republika Srbija zaštitila imovinu Ski-centra Brezovica", rečeno je Danasu u Skijalištima Srbije i dodaje se da je na tim sastancima zaključeno da će „Republika Srbija u stranim medijima objaviti obaveštenje da ima vlasnička i upravljačka prava u Ski-centru Brezovica u cilju informisanja potencijalno zainteresovanih ponuđača u nezakonitom postupku koji sprovodi takozvana Vlada KiM“.

    Dakle, Skijališta Srbije, budući javno preduzeće, nisu pokrenula nikakav pravni postupak za eventualnu zaštitu svoje imovine, nego samo inicijativu, a nadležni organi su zaključili da imovinu zaštite objavljivanjem upozorenja potencijalnim investitorima. Za to vreme Ski-centar Brezovica nije od koristi nikome, a najmanje stanovnicima opštine Štrpce, koja ga fizički drži u posedu.

    Sad je već gotovo neozbiljno sasvim ozbiljno računati s tim da će pitanje državne, društvene i imovine preduzeća na Kosovu i Metohiji biti rešeno u skladu sa uobičajenim pravnim normama. Pošto nikakve garancije za takva rešenja nisu deo Prvog sporazuma potpisanog između Prištine i Beograda, teško je pretpostaviti da će konačno razrešenje pitanja imovine biti dato u ruke pravnicima.


    Izvor: Danas


    http://www.skijanje.rs/vesti/ciji-je...tar-brezovica/



    .

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    http://www.vecer.com.mk/default.asp?...382164F340C661
    Ako se izuzme politika iz ovog teksta fakt je da je doista bilo dosta turista sa Kosova na Popovu Sapku ali I na Mavrovo isto tako, ali najvise zbog toga sto Brezovica nije radila.
    Drugo sto je uoclivo u tekstu je to da ce biti nekakav bum na Brezovici?

    P.S.tekst sam linkovao ovde da ne narusim Banetovo zadovoljstvo da linkuje oko MK ski centre

  10. #10
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    http://www.vecer.com.mk/default.asp?...382164F340C661
    Ako se izuzme politika iz ovog teksta fakt je da je doista bilo dosta turista sa Kosova na Popovu Sapku ali I na Mavrovo isto tako, ali najvise zbog toga sto Brezovica nije radila.
    Drugo sto je uoclivo u tekstu je to da ce biti nekakav bum na Brezovici?

    P.S.tekst sam linkovao ovde da ne narusim Banetovo zadovoljstvo da linkuje oko MK ski centre
    Pa gde si ti Trendo ? Jel ce da padne neki vrh ovog leta ?
    Mogu ti reci da si me preduhitrio za ovu vest .
    Inace cuo sam jos odavno da postoji neka stara ideja da se Popova Sapka i Brezovica povezu u jedan ski centar. E sad da li je to stvarno izvodljivo i koliko bi to kostalo, kako bi resili neke stvari, to je drugo pitanje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •