Strana 4 od 17 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 168

Tema: Fisher progressor 800?

  1. #31
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Inace Progressor 800 je sendvic konstrukcije, tako da ima titana, ali ne dodatnog kako ima 900..
    U svemu se slazem, sem da ima metala. Nema ga. Ima neki "Ultra lightweight and extremely strong high-tech material from the aerospace industry", ali metala NEMA.

  2. #32
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @Peja01
    Uostalom, ako pazaris 800, onda pravac ova tema:

    http://skijanje.rs/forum/showthread.php?t=4391


  3. #33
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    U svemu se slazem, sem da ima metala. Nema ga. Ima neki "Ultra lightweight and extremely strong high-tech material from the aerospace industry", ali metala NEMA.
    Koliko znam sendwich konstrukcjia uprosceno znaci da lepkom spajaju vise raznih materijala ( drvo, fiberglas, metal i ko zna sta sve jos). Nekad je tu obavezno bilo titana i to je bila odlika jake i tvrde skije....
    Ne nadjoh na netu da li ima ili nema u ovom konkretnom modelu...Sasvim je moguce da su izbacili metal ili ga zamenili sa necim drugim
    Mislim da ce Sekan morati da presudi

    Inace to drugo sto pominjes, je Air carbon i kosriti se vec duze kod fichera...

  4. #34
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    evo malo detalja za 800:
    Priložene slike Priložene slike

  5. #35
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    evo malo detalja za 800:
    Ljudi nisam se pre javio zbog toga sto nisam mogao izaci na sajt skijanje rs. Zasto, nemam pojma. Sada sve šljaka pa javljam novosti.
    Uzimajući sve vaše primedbe u obzir uzeo sam Progressor 900, 170 cm u prodavnici Gora. Oko 420 eur, ovogodišnji model. Malo je drugačiji po izgledu od prošlogodišnjeg, tj. površina skije je malo bolje zaštićena. Sve ostalo je isto. Prošlogodišnji model je bio oko 30 eur jeftiniji ali samo u dimenziji 165.
    E sad trebala bi mi pomoć oko pancerica. Imam sada Atomic bi tech 80, sa štelovanjem hard, soft. Izuzetno mi je udobna, e sad koliko će biti dobra za ove tvrdje skije ne znam. Idem sa društvom u Italiju na skijanje krajem nedelje pa ću tamo i isprobati nove skije.
    U svakom slučaju hvala Vam za do sada date dobronamerne savete. Ako mogu ja šta kome da pomognem savetom tu sam. Pozdrav.

  6. #36
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    U svemu se slazem, sem da ima metala. Nema ga.
    Svakakvih sam se skija nagledao, ali još ne vidjeh skije bez metala.

    Na sinovom Progressor 700S piše "Aircarbon Ti". Znajući ponešto o marketingu, pretpostavljam da ovo "Ti" označava titanijum, a na skiji primjetih ispred i iza vezova dvije šminkerske pločice metala priljepljene na skiju. Kladim se da su od titanijuma (a možda je i poklopac na vrhu skija od Ti). Na obe piše DRA (Dual Radius Amp) što znači da je u tim pločicama ne čip, već kompletno pojačalo koje pojačava oba radijusa. Sjetih se ranijeg Fischer-ovog fazona sa pločicama na kojima je pisalo FT (Frequency Tuning), gdje je ta tehnologija nakon par godina prerasla u FTi (Frequancy Tuning Inside). Bijah jednom ubjeđivan da je unutar te pločice čip koji ovo-ono. Marketing je čudo. Eno npr. ljudi kupe skije sa Amfibijom i odmah bolje skijaju.

    Usput, čika Pera kaže da skije sa metalom (osim rubnika) nisu za vožnju po grbama jerbo metal kad se dobro savije ostane savijen.

  7. #37
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @stekan
    ja i dalje tvrdim da metala nema - umesto njega ja Air-Carbon. Metala ima na rubnicima i powerrail-u, da ne pominjem vezove, naravno.. Opet, sudim na osnovu interneta, gugla, nisam je secirao, naravno, medjutim, metala = titanijuma nema. Uostalom, evo opet linka i teksta sa jednog ski rivju sajta:

    "Fischer Progressor 800 (2013)

    With no metal, the Fischer Progressor 800 Powerrail still has the pieces of an aggressive front side sk It has a wood core with a bit of carbon to add stiffness but keep the weight down, and a sandwich sidewall to help bite on hard snow. It has Fischer's Powerrail w/binding system to accommodate various boot sole lengths, but it likely won't transfer energy as well as some of the brand's higher-end w/binding systems."

    http://www.skinet.com/ski/gear/fisch...essor-800-2013

    Interesantan deo teksta je vidljivo markiran..

    Za razliku od modela 900 za 2012/13 koji IMA titanijuma, model 800 za istu sezonu NEMA. Evo opet uporednog sastava za 800 i 900 sa Fischer sajta - razlika je ocigledna - videti "SPECIALS":
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la macak011; 18.02.2013 u 23:19.

  8. #38
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Uzimajući sve vaše primedbe u obzir uzeo sam Progressor 900, 170 cm u prodavnici Gora. Oko 420 eur, ovogodišnji model.
    Bravo! Upravo sam i hteo da uticem na tebe da NE UZIMAS 800 - pravi izbor, svaka cast! U zdravlju da ih vozis i da javis utiske posle prvog skijanja!

    Sto se cipela tice, flex 80 - sasvim ok za ovu dasku, mada bi moj izbor pao na 95-100, ali to vec nije tolika razlika. Cipela je dakle OK, ali ako imas mogucnosti, probaj/nabavi neku Fischer Soma pancericu stotku - cujem da i Nordika radi tu tehnologijju analognu SOMI - takozvani NFS - natural foot stance, sto nije nista drugo do V-pozicija stopala u cipeli zbog prirodnog stava i boljeg prenosa sile na pancu, pa dalje na skiju i sneg - uzivanje je garantovano jos za nijansu vece..

  9. #39
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Bravo! Upravo sam i hteo da uticem na tebe da NE UZIMAS 800 - pravi izbor, svaka cast! U zdravlju da ih vozis i da javis utiske posle prvog skijanja!

    Sto se cipela tice, flex 80 - sasvim ok za ovu dasku, mada bi moj izbor pao na 95-100, ali to vec nije tolika razlika. Cipela je dakle OK, ali ako imas mogucnosti, probaj/nabavi neku Fischer Soma pancericu stotku - cujem da i Nordika radi tu tehnologijju analognu SOMI - takozvani NFS - natural foot stance, sto nije nista drugo do V-pozicija stopala u cipeli zbog prirodnog stava i boljeg prenosa sile na pancu, pa dalje na skiju i sneg - uzivanje je garantovano jos za nijansu vece..
    Hvala na savetu.Javljam se sa reportažom kada se vratim. Pogledaću i pancerice sutra. Videću šta imaju. Dosta toga je prodato jer sada daju nekakve popuste. Da li je tvrdoća odnosno flex isti kod Fishera i Nordice. Mislim da li je 100 -tka kod Fishera isto kao i 100-tka kod Nordice? Šta bi bio tvoj izbor? Svakako ću da probam da vidim da li su mi udobne.

  10. #40
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Fischer viron 95 ili progresor 100 cipela...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •