Strana 2 od 17 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 168

Tema: Fisher progressor 800?

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    iz mog iskustva i slicnih odnosa gabarita moje malenkosti i skije koju vozim (198-175),ja bih ti rekao da uzmes tu 800-ku...ne verujem da divljas i vozis neki ultra brzi spust,a za te slalomske zavoje i ostale djakonije na snegu,ova skija i njena duzina ce ti biti sasvim ok
    Ja je nisam probao ali na osnovu utisaka ljudi na forumu ljudi koji je imaju i recenzija odlučio sam se na nju. Našao sam je za oko 260-270 eur /novu/. Volim da vozim brzom ali ne preterujem, naročito ne na veoma strmim delovima (crnim).
    Atomic koji vozim (sx 9) je dobar ali mi je ponekad nestabilan, naročito u bržim slalomskim vožnjama. Za veleslalom je sasvim dobar.
    Ne volim da skupljam i preprodajem skije pa se zato i pitam šta će mi još jedne (nove) skije skije ako nisu dosta bolje. Zato ako može neko da mi uporedi ovaj moj Atomic sx 9 sa progresorom 800 zaista bi mi puno značilo.

  2. #12
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    tu ti ne mogu pomoci oko poredjenja...sumnjam i da je neko probao oba modela.

    ja ti pricam na osnovu iskustva sa progressorom 900,koji je ipak malo tvrdji i zahteva jace noge i bolju tehniku (imas negde recenziju),ali verovatno ce tebi 800 da legne kao meni ovaj (zbog razlike u snazi,tezine,brzine skijanja..)

    pretpostavljam da je fischer bolji od tog atomica,ipak je novija skija par godina...

    p.s. stvarno smo progressor sektasi

  3. #13
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    Ja je nisam probao ali na osnovu utisaka ljudi na forumu ljudi koji je imaju i recenzija odlučio sam se na nju. Našao sam je za oko 260-270 eur /novu/. Volim da vozim brzom ali ne preterujem, naročito ne na veoma strmim delovima (crnim).
    Atomic koji vozim (sx 9) je dobar ali mi je ponekad nestabilan, naročito u bržim slalomskim vožnjama. Za veleslalom je sasvim dobar.
    Ne volim da skupljam i preprodajem skije pa se zato i pitam šta će mi još jedne (nove) skije skije ako nisu dosta bolje. Zato ako može neko da mi uporedi ovaj moj Atomic sx 9 sa progresorom 800 zaista bi mi puno značilo.
    Progresor 800 nema metala u sebi, RC daska ima dupli titanijum shell... mislim da mi mozda 900 bio bolji zalogaj - i on ima 2x Ti shell..
    Mislim da Ti daska definitivno bolje prenosi i slusa komande, a u brzoj slalom voznji ne verujem da bi odgovorio - on je vise za mirniji skijaski dan

    Opet, RC daska nije bas pravo resenje, a sa druge strane SC daska - nova - je skupa...

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Progresor 800 nema metala u sebi, RC daska ima dupli titanijum shell... mislim da mi mozda 900 bio bolji zalogaj - i on ima 2x Ti shell..
    Mislim da Ti daska definitivno bolje prenosi i slusa komande, a u brzoj slalom voznji ne verujem da bi odgovorio - on je vise za mirniji skijaski dan

    Opet, RC daska nije bas pravo resenje, a sa druge strane SC daska - nova - je skupa...
    Ja izjutra kad izadjem na stazu skijam po ceo dan, sa jednom kratkom pauzom. Stvarno sam manijak što se toga tiče. Bojim se da bi mi neka tvrdja daska skratila dnevni boravak na snegu. Zato i merkam ovu malčice mekšu dasku (800). Još jedna činjenica nemaju u radnji uopšte progresor 900, a ovo gore je akcijska cena za progresor 800. Pa sad biti pametan.

  5. #15
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    pogledaj i ovo:

    http://www.kupujemprodajem.com/Dynas...46948#photoBig

    ne znam da li je course ili course TI, proveri. Ni ovaj outland 80 nije za bacanje..

    i ja sam ski manijak, a nemam puno kondicije, pa me ova matora RC daska iz potpisa ne ubije za ceo dan... JA NE BIH uzeo 800,a ti vidi..

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Moram da dodam samo, Outland 80 obican, premekan, Outland 80 Pro mozda moze da dodje u obzir... Ja mislim da ces ti sa progressorom 800 biti prezadovoljan... Doduse, ti trazis slalom skiju dok je Progressor AllMountaine i mislim da bi ti trebao 170 ako bas volis brzu voznju.

  7. #17
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @dzoninho
    taj na slici i jeste PRO, na to sam i mislio:
    http://www.kupujemprodajem.com/Dynas...46948#photoBig
    ne verujem da ce mu 800 biti ok na vecim strminama pri brzom vijuganju - ona jeste cvrsca (ne i tvrda) daska, pa je ok na ledenijim stazama, ali pri jakim slilama ne verujem da nece da "igra" ko lenjir na ivici stola kad ga "okines"..
    Mislim da njemu treba ozbiljna SL daska, pa moze i u 165 i nasa pomoc da ga razuverimo da ga nece umoriti ni sada ni za 10 godina..

    I pored neke aero/nasa/militari tehnologije, mislim da je 800 mekse za njega. Ako voli opustenu voznju na crvenoj stazi OK, ako voli da pusti zamah na crnoj - nije. Ako ga nije umorila stara daska, ne bi ga vala umorila ni rejs kod fiser sc...

  8. #18
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    kao sto rece Stekan u nekom postu "sa 50 skijam bolje nego sa 30 godina!",iskustvo cini svoje!
    mislim da se neces umoriti za 2-5 godina osim ako se ne ugojis za 20kila!
    macak je u pravu,ne mozes porediti skiju sa i bez metala u sebi! metalna ploca je zakon! imas vise godina od mene,pretpostavljam i vise dana na snegu,nece ti skoditi tvrda skija!

    to sto trazis poredjenje slalomske i veleslalomske skije je kao da pitas da li je ukusnija jagnjetina ili sladoled,jednostavno nisu ista kategorija!
    cini se kao da si resio da uzmes Fischera pa sad samo trazis potvrdu da je odluka ispravna!

    ja sam vozio Fischer rx 160 cm pa tek kad sam stao na duzu dasku (PROGRESSOR 800-165cm ,TAJ STO HOCES DA KUPIS)
    video sam da je osecaj bolji i kupio jos tvrdju skiju od 168 cm a visok sam 175!
    krivo mi je sto odmah nisam kupio ozbiljnu skiju nego sam na mom Rx force izgubio 100e za godinu dana!
    ako si resio-KUPUJ,dobra je to skija,ali ce se jos ljudi sloziti sa mnom...solidne je tvdoce al moze jaca!

    Sve najbolje,u zdravlje da vozis ,sta god odlucis!

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @Peja01:
    1. treba ti ozbiljna SL daska - to je idealno
    2. nece te umoriti ni najtvrdja SL daska, dovoljno si spreman i sada i za 5-10 god.
    3. fiser GS je odlican kompromis zbog cene/duzine/konstrukcije
    4. 800 je mekano za tebe, smorices se - da je 900, druga prica - ti vec imas tvrdju dasku

    Ja teram GS dasku i umem da je spustam kao SL niz strmek i sasvim sam zadovoljan odzivom skije, osecajem dok vozim i ne smeta mi duzina od 175 na moju visinu od 178, a tvrda je hbga, pritom nemam puno kondicije

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Necu da pricam da li ce ga umoriti ili ne jer nisam vozio ceo dan pa ne znam Vozio sam samo Atomic Rase SL 163 cm ali svega par staza i odusevljen sam kako drzi u zavojima ali ja ipak volim drugaciji stil voznje, volim da idem i van staze. Ako vozi samo staze i voli da po ceo dan krivuda, onda se svakako slazem da mu pre treba SL nego AllMountaine.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •