Strana 1 od 17 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 168

Tema: Fisher progressor 800?

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano Fisher progressor 800?

    Planiram da kupim gore navedenu skiju. Imaju jedino duzinu 165cm. Ja sam visok 185 cm. Dobar sam skijas, ali ima mesta za napredak. Sada vozim Atomic sx 9, 170 cm. Pa ako neko zna da uporedi ove dve skije. Da ne ispadne da kupujem nesto sto vec po kvalitetu i tvrdoci imam.

  2. #2
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    sumnjam da mozes da poredis kvalitet,tehnologiju i geometriju skija iz sezone 07/08 i 11/12!
    ne mozes ove dve skije da poredis ni po cemu,tvoja skija ima 67mm u struku a fischer 74,tih 7mm ce ti dati vecu stabilnost i na opeglanoj stazi i na raskvasenom snegu!

    vozio sam progressora,dobra je to skija ali nije lose uzeti u obzir kupovinu jos tvrdje skije,oseca se razlika na vecim brzinama i na hupserima,ja probao !
    mislim da je kratka za tvoju visinu ali opet,zavisi od licnih afiniteta i sklonosti,neka malo iskusniji ljudu (a ovde ih ima) kazu svoje misljenje!

    ja sam pre neki dan kupio novu skiju,prostudirao trziste i novih skija i polovnjaka pa ako ti treba savet gde su najbolje cene javi se

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Najvise volim da vozim slalom. Pa shodno tome, da li je ova duzina i tvrdoca ovog fishera ok za mene, tezak sam 85 kg?

  4. #4
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    uzmi ovako nesto:

    http://www.kupujemprodajem.com/Fisch...ter_id=6550114

    ili ovako:

    http://www.kupujemprodajem.com/Fisch...ter_id=6915170

    a ja vise volim ovako nesto, mada i sa njima mozes da teras slalom, bez obzira sto su GS, jeftinije su dosta, a po visini su ti ok...

    http://www.kupujemprodajem.com/FISCH...ter_id=6915170

    Ipak je sve ovo tvrdja varijanta, a imas zelju da napredujes... u svakom slucaju stoji sve za progresora, na tvom mestu ja bi isao na jace..

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Ako vozis slalom i krace zavoje onda ok. Ali, kao sto rece ninic mozda da posledas i neku tvrdju skiju, pogotovo ako si u dobroj kondiciji (tvrdja skija terate da vozi jos pravilnije, pa samim tim i napredujes vise....). Sam, realno prosudi

  6. #6
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    uzmi ovako nesto:

    http://www.kupujemprodajem.com/Fisch...ter_id=6550114

    ili ovako:

    http://www.kupujemprodajem.com/Fisch...ter_id=6915170

    a ja vise volim ovako nesto, mada i sa njima mozes da teras slalom, bez obzira sto su GS, jeftinije su dosta, a po visini su ti ok...

    http://www.kupujemprodajem.com/FISCH...ter_id=6915170

    Ipak je sve ovo tvrdja varijanta, a imas zelju da napredujes... u svakom slucaju stoji sve za progresora, na tvom mestu ja bi isao na jace..

    to je taj lik iz pirota koga sam pomenuo gore,ja sam ga zvao ,kaze da mu skije nisu iz rente nego uzima iz nekog ski kluba,dosta su ocuvane!

    mislim da je onaj prvi oglas sto si postavio,rc4 dosta potrosen,zato ga i prodaje za 150.
    ako pirocanac da njegov beli rc4 za 240-250,ne bi trebalo puno razmisljati,djavolski dobra skija,ali kao sto neko rece"ako nisi mnogo dobar skijas bice ti kao i svaka druga,neces umeti da izvuces maksimum iz nje"

    kazem-djavolski dobra,mada s druge strane--gde ces je voziti u srbiji,na kop-u? kad je guzva i kad borderi preoru staze puci ces od muke sto ne mozes da je ganjas kako treba!

    da imam para za jos jednu skiju ja bih je kupio pa makar je vozio i sat vremena dnevno!

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    U dobroj kondiciji jesam. Ali imam i 45 godina. Pa se bojim da sa godinama moja snaga i kondicija ce samo ici na dole. A ne bih da bacim pare na nešto što će mi kasnije biti teže da kontrolišem. Zato sam se i odlučio na progresora 800, cena mu je odlična, imaju ga samo u duzini 165 cm i mislim da bi mi dobro sluzio i kasnije. To je moje misljenje, ne znaci da sam u pravu.

  8. #8
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    iz mog iskustva i slicnih odnosa gabarita moje malenkosti i skije koju vozim (198-175),ja bih ti rekao da uzmes tu 800-ku...ne verujem da divljas i vozis neki ultra brzi spust,a za te slalomske zavoje i ostale djakonije na snegu,ova skija i njena duzina ce ti biti sasvim ok

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    to je taj lik iz pirota koga sam pomenuo gore,ja sam ga zvao ,kaze da mu skije nisu iz rente nego uzima iz nekog ski kluba,dosta su ocuvane!

    mislim da je onaj prvi oglas sto si postavio,rc4 dosta potrosen,zato ga i prodaje za 150.
    ako pirocanac da njegov beli rc4 za 240-250,ne bi trebalo puno razmisljati,djavolski dobra skija,ali kao sto neko rece"ako nisi mnogo dobar skijas bice ti kao i svaka druga,neces umeti da izvuces maksimum iz nje"

    kazem-djavolski dobra,mada s druge strane--gde ces je voziti u srbiji,na kop-u? kad je guzva i kad borderi preoru staze puci ces od muke sto ne mozes da je ganjas kako treba!

    da imam para za jos jednu skiju ja bih je kupio pa makar je vozio i sat vremena dnevno!

    ima jedan lep deo koji nikad ne preoru - gornji deo crne duboke do medjustanice... takodje gornji deo rvene duboke i gvozca je manje vise ok tokom dana... donji i srednji delovi svih ovih staza su uzas vec oko 10-11h kakav god dan bio..

    S obzirom da je GS skija u pitanju, a ja tako vozim, najlepsa staza za nju je onaj karaman - pojma nemam jel to "mali" ili koji vec , mesam sa rtnjevom zicom (!) - sto izlazi na kafanu Jaram, na auto put ka Gobeljama, tanjir...

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    U dobroj kondiciji jesam. Ali imam i 45 godina. Pa se bojim da sa godinama moja snaga i kondicija ce samo ici na dole. A ne bih da bacim pare na nešto što će mi kasnije biti teže da kontrolišem. Zato sam se i odlučio na progresora 800, cena mu je odlična, imaju ga samo u duzini 165 cm i mislim da bi mi dobro sluzio i kasnije. To je moje misljenje, ne znaci da sam u pravu.
    Neces tu videti mnogo razlike u tvrdoci skije, vec je presudna sirina ispod cipele i tezina skije, ako gledamo ovaj beli fiser GS i progresora - mislim da bi kod mene cena presudila - ne znam posto je progresor?

    Cinjenica da ces progresora lakse voditi u zavoj i lakse skijati na razbijenoj stazi, mada skija koju sad vozis nije losa, sta znam? Ako osecas potrebu da ides na jace, onda mozda progresor i nije bas pravo resenje? A sto ne probas da rentiras upravo nju pa da probas jel to-to?

    Vidi, ovaj beli GS ima 71 ispod cipele, a teza je daska... tacno negde na pola puta izmedju stare skije i progresora..
    Izmenio/la macak011; 17.02.2013 u 11:00.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •