Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Fischer Progressor 900

  1. #1
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano Fischer Progressor 900

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 175cm
    Geometrija i radijus: 121-75-104 dual radius 14/18m
    Profil: klasicna konstrukcija,bez rocker-a i slicnih giga mega dodataka
    Vezovi: RSX 12 Powerrail
    Podešavanje vezova: Podesili u Cikloromu na DIN 9
    Ostalo:

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Solden,Tirol Austrija
    Dužina testiranja: 9 dana
    Uslovi: pretezno tvrde staze. Jedan dan na razbijenoj stazi-hupserima,jedan po dubokom snegu
    Lične ili demo skije: licne

    Lične informacije
    Starost: 31
    Visina i težina: 198cm 110kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 15-20
    Godine skijanja: posle pauze od 10+ godina,ovo je 5. sezona
    Veština (1-10): 8
    Poželjan teren: uredjene staze

    Zaključak:
    Za: Mozda sam jos pod utisko,ali SVE!
    Protiv: Za mene nista...za ostalo procitati ispod

    Recenzija

    Skija kupljena u decembru u intersportu za nesto preko 40k sa popustom. Da sam imao neogranicen budzet i mogao da biram bilo koju,ovu bih skiju izabrao

    E sad nesto detaljnije: Skija je vozena po pretezno tvrdima stazama,gde joj je ponasanje FENOMENALNO...Znam da ovaj dual radijus verovatno predstavlja marketinski potez,ali Progressor 900 fantasticno savladava i duze GS zavoje,kao i one krace slalomske...Sa povecanjem brzine skija postaje sve poslusnija i lakse se ulazi u zavoj,sto mom nacinu skijanja izuzetno prija...pri malim brzinama je nesto teze uci u karving zaokret. Skija definitivno nije za pocetnike i one koji skijaju nepravilnom tehnikom,jer ne prasta greske...odmah vas opomene tj. izbaci iz zeljene putanje ako ne izvedete pravilan pokret ili ne nagazite skiju koliko treba...kad smo vec kod "gazenja",za ovog progressora je NEOPHODNO da imate JAAAKEEE noge!!! Ja sam bivsi kosarkas,idem redovno u teretanu i radim noge i po dva puta nedeljno i smatram da imam poprilicno utrenirane misice,tako da sam je vozio u cugu po 5-6 sati skoro bez prekida,ali prvih par dana sam pred kraj skijanja pocinjao da imam osecaj delimicnog zamora kvadricepsa,sto mi se sa ranijim skijama nikad nije desavalo. Tako da skije zahtevaju izuzetno cvrstu nogu(e)

    I ako je skija poprilicno tvrda,uopste nije teska...Kad je uporedim sa drugarovim Atomic Race Ti u duzini 162cm,prilicno je laksa,i ako je mozda cak i kruca

    Jedan dan smo vozili po ne bas sjajnim stazama,jer je prethodnu no palo nesto snega,pa nisu stigli da ga utabaju pred otvranje zica...i u ovim uslovima se skija pokazala prilicno dobro,i ako verovatno ne toliko dobro kao neka malo meksa i sira u struku,ali sasvim dobro se izborila i sa ovim uslovima...

    Imali smo i jedan dan koji je verovartno san svih offpiste-ra Nekih 30cm svezeg snega po skoro svih 150km staza i van njih...S obzirom da nisam ljubitelj off-a (bio do sad), svideo mi se poprilicno ovaj vid skijanja. Skija opet nije dovoljno siroka da bi lepo plovila,ali je bila ok u u puderu...

    Skija je izuzeto stabila pri vecim brzinama...Ja sam preko GPS i Alpinereplay izmerio 97.9 km/h (ubice me Stekan )

    Jos jedna karakteristika-skija je fenomenalna na ledu,ne proklizava i ako je pravilno vozite po rubnicima,prosto sece isti...

    Sa skijama su bile uparene pancerice Atomic Hawx 120 za ovu sezonu i mislim da je brak poprilicno uspesan

    Ocene (1-5)
    Stabilnost pri većim brzinama: 5
    Držanje kantni na tvrdoj stazi: 5
    Upravljivost: 4
    Praštanje grešaka: 3

    Dugački zaokreti: 5
    Srednji zaokreti: 4.5
    Kratki zaokreti: 4

    Uređena staza: 5
    Poleđena staza: 5
    Razrovana staza: 3.5
    Dubok sneg (off-piste): 2


    Ovo je na brzinu,ako se setim jos nekih detalja-dodacu

    evo i jedna slicica
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la sasacg; 14.02.2013 u 10:52.

  2. #2
    Member shaolin_master avatar
    Datum registracije
    11.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Vrlo korisna i detaljna recenzija.

    Mislim da su mi bas tvoje skije promakle u Intersportu :-) Dosao sam da ih kupim dan posle tvoje kupovine, i nisu vise imali 175cm.

    Kada sam procitao tvoje iskustvo koliko noge treba da su jake za ove skije, mogu reci da mi vise nije zao sto ih ja nisam uzeo, Citao sam o tome ali im nesto nisam verovao da ti bas treba vrhunska kondicija za ove skije.

    Sada trazim progressor 800 na nekom popustu.

    Pozdrav i u zdravlju ih vozio

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shaolin_master Pogledati poruku
    Vrlo korisna i detaljna recenzija.

    Mislim da su mi bas tvoje skije promakle u Intersportu :-) Dosao sam da ih kupim dan posle tvoje kupovine, i nisu vise imali 175cm.

    Kada sam procitao tvoje iskustvo koliko noge treba da su jake za ove skije, mogu reci da mi vise nije zao sto ih ja nisam uzeo, Citao sam o tome ali im nesto nisam verovao da ti bas treba vrhunska kondicija za ove skije.

    Sada trazim progressor 800 na nekom popustu.

    Pozdrav i u zdravlju ih vozio
    Sličnu dilemu sam i ja imao ali sam se ipak odlučio za Progressor 900. Nisam uopšte pogrešio u odabiru. Skija je izuzetno vodljiva i nisam osećao nikakav poseban napor prilikom skijanja. Skijao sam 7 dana po ceo dan sa kraćom pauzom za ručak. Svaka tvrdja skija traži dobru tehniku i tu nikakva snaga i kondicija ne pomaže ukoliko niste dobro ovladili veštinom skijanja. Znači najvažnije je dobro proceniti svoje skijaško umeće, zatim sopstvenu kondiciju (bez koje nema celodnevnog uživanja na stazama) i naravano na kraju kolilko ste spremni da platite za skiju (novu ili polovnu). U svakom slučaju (iz sopstvenog iskustva govorim) treba uzeti skiju koja otvara prostor za napredovanje u skijanju. U tom smislu uvek je bolje uzeti malo tvrdju skiju (ukolilko niste naravno početnik). Za dobre skijaše preporuka za Progressor 900. Odlična skija.

  4. #4
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shaolin_master Pogledati poruku
    Vrlo korisna i detaljna recenzija.

    Mislim da su mi bas tvoje skije promakle u Intersportu :-) Dosao sam da ih kupim dan posle tvoje kupovine, i nisu vise imali 175cm.

    Kada sam procitao tvoje iskustvo koliko noge treba da su jake za ove skije, mogu reci da mi vise nije zao sto ih ja nisam uzeo, Citao sam o tome ali im nesto nisam verovao da ti bas treba vrhunska kondicija za ove skije.

    Sada trazim progressor 800 na nekom popustu.

    Pozdrav i u zdravlju ih vozio
    hvala na lepim zeljama

    sto se tice snage potrebne za potpuno uzivanje u ovoj skiji, intenzitet iste verovatno zavisi i od nacina skijanja...ja skijam pirlicno agresivno i ostro, i pri vecim brzinama i strmijim stazama teba solidno nagaziti skiju i imati dobru tehniku kako bi izvukli maksimum iz nje...mislim da je,kao sto peja rece,skija ok i sa one koji zele da napreduju...mozda ce se malo muciti,ali ce se trud na kraju isplatiti...

    sta znam...i stekan je,cini mi se,negde rekao da njemu sasvim dobro lezi 800-tka...tako da sve zavisi od coveka do coveka i njegovih afiniteta

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    22.02.2012
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shaolin_master Pogledati poruku
    Vrlo korisna i detaljna recenzija.

    Mislim da su mi bas tvoje skije promakle u Intersportu :-) Dosao sam da ih kupim dan posle tvoje kupovine, i nisu vise imali 175cm.

    Kada sam procitao tvoje iskustvo koliko noge treba da su jake za ove skije, mogu reci da mi vise nije zao sto ih ja nisam uzeo, Citao sam o tome ali im nesto nisam verovao da ti bas treba vrhunska kondicija za ove skije.

    Sada trazim progressor 800 na nekom popustu.

    Pozdrav i u zdravlju ih vozio
    Ako negde nađeš progressor 800 na popustu, javi odmah :-)
    Zainteresovan sam da kupim u dužini 160cm ili 155cm.

  6. #6
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Bravo Sasa ! vrlo detaljan opis progressora 900 iz svog ugla,vrlo korisne informacije i bilo bi odlicno kad bi ljudi vise pisali ovakve stvari na forumu!

    Pozdrav

  7. #7
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od osensei Pogledati poruku
    Ako negde nađeš progressor 800 na popustu, javi odmah :-)
    Zainteresovan sam da kupim u dužini 160cm ili 155cm.
    nadjoh ovo:
    http://www.kupujemprodajem.com/Progr...er_id=22954956

    polovnjak, nije bas ocuvan ali su kantne i podloga ok, koliko vidim

  8. #8
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od -Miki- Pogledati poruku
    Bravo Sasa ! vrlo detaljan opis progressora 900 iz svog ugla,vrlo korisne informacije i bilo bi odlicno kad bi ljudi vise pisali ovakve stvari na forumu!

    Pozdrav

  9. #9
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    nadjoh ovo:
    http://www.kupujemprodajem.com/Progr...er_id=22954956

    polovnjak, nije bas ocuvan ali su kantne i podloga ok, koliko vidim
    pogledaj prvu sliku,skiju sa desne strane,levu kantnu 10-15 cm ispod nosa skije...deluje poprilicno osteceno.
    takodje ,zadnja slika,kao da je podloga neravnomerno oslajfana...mozda gresim,ne znam!

    pocetkom sezone gledah progressor 10+ u neuporedivo boljem stanju od ovog ovde za 170e al me covek ubedio da je to previse tvrda skija za moje skijasko (ne)umece!
    bolje da sam se pomucio par dana dok se naviknem,izgubio sam odlicno ocuvanu skiju za relativno male pare.

    poenta mog elaborata,pocetak sezone-veci izbor,ono sto se nije prodalo do marta...nije sjajno!

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Lice skije, stampa je ostecena, nije kantna to na prvoj slici - to sam video, zato i rekoh da NISU bas ocuvane... ako pogledas poslednje TRI slike gde se vidi baza skija, videces uglavnom da su kantne ok, da imaju mesa i nema nikakvih ostecenja izmedju baze i metala, koliko vec moze da se vidi na ovim losim slikama... mislim da ovo ostecenje otvara mogucnost smanjenja cene - moje licno misljenje, ovako napamet i sa slika mislim da za ove skije vredi dati 100e sigurno, a vec i za 150e vredi razmisliti - za dobrog skijasa koji cuva svoje skije, ove bi trajale bar dve-tri sezone, ubedjen sam. Sto se podloge tice, meni deluje kao da su se ispostile, vreme im je za mazanje...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •