Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: Fischer Progressor 900

Tematski pogled

  1. #1
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano Fischer Progressor 900

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 175cm
    Geometrija i radijus: 121-75-104 dual radius 14/18m
    Profil: klasicna konstrukcija,bez rocker-a i slicnih giga mega dodataka
    Vezovi: RSX 12 Powerrail
    Podešavanje vezova: Podesili u Cikloromu na DIN 9
    Ostalo:

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Solden,Tirol Austrija
    Dužina testiranja: 9 dana
    Uslovi: pretezno tvrde staze. Jedan dan na razbijenoj stazi-hupserima,jedan po dubokom snegu
    Lične ili demo skije: licne

    Lične informacije
    Starost: 31
    Visina i težina: 198cm 110kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 15-20
    Godine skijanja: posle pauze od 10+ godina,ovo je 5. sezona
    Veština (1-10): 8
    Poželjan teren: uredjene staze

    Zaključak:
    Za: Mozda sam jos pod utisko,ali SVE!
    Protiv: Za mene nista...za ostalo procitati ispod

    Recenzija

    Skija kupljena u decembru u intersportu za nesto preko 40k sa popustom. Da sam imao neogranicen budzet i mogao da biram bilo koju,ovu bih skiju izabrao

    E sad nesto detaljnije: Skija je vozena po pretezno tvrdima stazama,gde joj je ponasanje FENOMENALNO...Znam da ovaj dual radijus verovatno predstavlja marketinski potez,ali Progressor 900 fantasticno savladava i duze GS zavoje,kao i one krace slalomske...Sa povecanjem brzine skija postaje sve poslusnija i lakse se ulazi u zavoj,sto mom nacinu skijanja izuzetno prija...pri malim brzinama je nesto teze uci u karving zaokret. Skija definitivno nije za pocetnike i one koji skijaju nepravilnom tehnikom,jer ne prasta greske...odmah vas opomene tj. izbaci iz zeljene putanje ako ne izvedete pravilan pokret ili ne nagazite skiju koliko treba...kad smo vec kod "gazenja",za ovog progressora je NEOPHODNO da imate JAAAKEEE noge!!! Ja sam bivsi kosarkas,idem redovno u teretanu i radim noge i po dva puta nedeljno i smatram da imam poprilicno utrenirane misice,tako da sam je vozio u cugu po 5-6 sati skoro bez prekida,ali prvih par dana sam pred kraj skijanja pocinjao da imam osecaj delimicnog zamora kvadricepsa,sto mi se sa ranijim skijama nikad nije desavalo. Tako da skije zahtevaju izuzetno cvrstu nogu(e)

    I ako je skija poprilicno tvrda,uopste nije teska...Kad je uporedim sa drugarovim Atomic Race Ti u duzini 162cm,prilicno je laksa,i ako je mozda cak i kruca

    Jedan dan smo vozili po ne bas sjajnim stazama,jer je prethodnu no palo nesto snega,pa nisu stigli da ga utabaju pred otvranje zica...i u ovim uslovima se skija pokazala prilicno dobro,i ako verovatno ne toliko dobro kao neka malo meksa i sira u struku,ali sasvim dobro se izborila i sa ovim uslovima...

    Imali smo i jedan dan koji je verovartno san svih offpiste-ra Nekih 30cm svezeg snega po skoro svih 150km staza i van njih...S obzirom da nisam ljubitelj off-a (bio do sad), svideo mi se poprilicno ovaj vid skijanja. Skija opet nije dovoljno siroka da bi lepo plovila,ali je bila ok u u puderu...

    Skija je izuzeto stabila pri vecim brzinama...Ja sam preko GPS i Alpinereplay izmerio 97.9 km/h (ubice me Stekan )

    Jos jedna karakteristika-skija je fenomenalna na ledu,ne proklizava i ako je pravilno vozite po rubnicima,prosto sece isti...

    Sa skijama su bile uparene pancerice Atomic Hawx 120 za ovu sezonu i mislim da je brak poprilicno uspesan

    Ocene (1-5)
    Stabilnost pri većim brzinama: 5
    Držanje kantni na tvrdoj stazi: 5
    Upravljivost: 4
    Praštanje grešaka: 3

    Dugački zaokreti: 5
    Srednji zaokreti: 4.5
    Kratki zaokreti: 4

    Uređena staza: 5
    Poleđena staza: 5
    Razrovana staza: 3.5
    Dubok sneg (off-piste): 2


    Ovo je na brzinu,ako se setim jos nekih detalja-dodacu

    evo i jedna slicica
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la sasacg; 14.02.2013 u 10:52.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •