Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: staze povezane sedasnicom - za board

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    04.04.2008
    Godina
    45
    Poruke
    9

    Podrazumevano staze povezane sedasnicom - za board

    Zdravo, na Kopu sam do sada bio tri puta, jednom se sam ucio da vozim board dva dana na pancicu, jednom ostao 7 dana sa drugarom kojeg sam ja ucio i sad ove godine jos jedan vikend sa ski busom. Posto vozim sam, staze bas i ne poznajem, a slabo ima ko i da mi pokaze iste. Takodje ne znam da izadjem tanjirom na vrh staze, probao sam ove godine prvi put da naucim, ali su me zicmani oterali sa malog karamana, kao rovarim sneg, rekli da idem na masinac, a tamo me nisu pustli, kao za skole je), pa me interesuje sta bi sve mogao da vozim sedasnicom (idem 23 februara na 7 dana, sada sada sa devojkom koja uci da skija, znaci opet vozim sam).
    Za sada sam vozio: karaman, mali karaman, suncanu dolinu, krst, pancic, duboku (obe i levu i desnu, stim sto sam desnu samo jednom spustio). Video sam da bi mogao da vozim i krcmar, ali ne znam kako da dodjem do njega (valjda ima neka veza od duboke) i svaka druga preporuka mi je dobrodosla.
    Pozdrav, Ivan

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    A da pogledaš mapu kao što svi mi radimo
    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/ma...lista-kopaonik

  3. #3
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Krčmar se nalazi na podnožju duboke 2, u nastavku duboke 1 (koja izlazi na pančić)
    to su sve sedežnice koje si nabrojao i postoji jedna na gobelji ali do njih se stiže tanjirima
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    04.04.2008
    Godina
    45
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Hvala vam ljudi na odgovorima, dakle ostao je samo krcmar pa kad dosadi obilazim tanjire dok me neko ne pusti da naucim. Krcmar cu probati nadjem, mapu sam video i ranije ali ne uspevam bas najbolje prema njoj da se orjentisem, a ne rizikuje mi se setanja na gore...
    Sad nisam bas najsigurniji da sam vozio duboku 2 (gledajuci prema mapi), ja sam vozio duboku od pancica i sa jedne i sa druge strane, i isao sam kako mislim skroz do kraja (da se tako izrazim, dakle kad se vracam sedasnicom, recimo na pola puta je neka medjustanica).

    Pozdrav, Ivan.

  5. #5
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Kad odvoziš Duboku do suženja, tj gde se spajaju crna i crvena i gde počinje ski put, sa desne strane je lift Duboka 1 (vuče nazad na Rudište, to je ono što svi zovu Pančić). Kada odvoziš i ski put izlaziš na kraj Krčmara i tu su ti dva lifta, levo Duboka 2 koja vuče na Karaman Greben i desno Krčmar (stari dvosed) koji vuče na Pančić. Inače, kada radi punom brzinom, kada nema vetra, Krčmar lift traje oko 18 minuta!!!

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gewra Pogledati poruku
    Hvala vam ljudi na odgovorima, dakle ostao je samo krcmar pa kad dosadi obilazim tanjire dok me neko ne pusti da naucim. Krcmar cu probati nadjem, mapu sam video i ranije ali ne uspevam bas najbolje prema njoj da se orjentisem, a ne rizikuje mi se setanja na gore...
    Sad nisam bas najsigurniji da sam vozio duboku 2 (gledajuci prema mapi)
    I moj klinac ima problem sa tanjirom i bordom. Doduše nije baš nešto imao ni nešto volje da savlada. Čak je jednom imao sustret sa stubom nasreću bez posledica. Možda ne bi bilo loše da platiš jedan čas nekog bord instruktora samo za to, pa da lepo savladaš?

    Duboka 2 nema svoju zvaničnu stazu već samo prolazi ispod nje ski put a koristi se i za Freeride ako te ne navataju.
    ________
    Akole

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Jedan moj drugar je imao problem sa tanjirom i bordom prošle godine. Više puta je pao i na polasku je bilo očigledno da je početnik ali mu nikad nisu pravili problem. Na kraju je provalio kako da koristi tanjir.
    Imaš stazu malo jezero gde možeš da uvežbaš korišćenje tanjira po cenim da kad dva puta se uspešno prevezeš do vrha više ti neće biti problem. Ako to ne savladaš nemaš šansu da odeš na gobelju jer te do vrha vozi tanjir na stazi jaram. Gobelju pominjem jer je to jedan od najboljih delova kopa (a tamo je i najmanja gužva)

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    +1 idi na Malo Jezero i probaj vise puta (probaj i sa obe noge i jednom vezanom provali kako ti je lakse) kad izvuces dvaputa miran si

  9. #9
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ako ćeš da skijaš samo Gobelju, možeš kolima do parkinga ispod hotela Srebrnac ili baš na parkingu kod hotela pa peglaj ceo dan!

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    04.04.2008
    Godina
    45
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Definitivno cu probati na malom jezeru, pa ako ne bude islo platicu instruktora jedan cas (kad vec placam dupli ski pas, i individualnog instruktora za lepsu polovinu 6 dana mogu i sebi da priustim jedan cas).
    Hvala svima jos jednom.
    Pozdrav!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •