Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Planinski turizam u Srbiji

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano Planinski turizam u Srbiji

    Skoro sam listao neki katalog sa ski ponudom Austrije - bas kao sto Grcka ima hiljade ostrva za leto, tako i Austrija ima hiljade skijalista. Gledajuci nasu Srbiju, mogli bi i mi imati stotinak skijalista umesto sadasnjeg broja.

    Greska je razvijati samo najvece centre, a zapostavljati manje i slicno. Upravo razvijanjem mnogo ski centara, omogucuje se ravnomeran razvoj cele zemlje, puteva, kao i zaustavlja raseljavanje iz planinskih krajeva u prenaseljene Beograd, Nis, Novi Sad, Kragujevac itd.

    Bila je skoro emisija o turizmu kod nas, i neka zena pola emisije prica o seoskom turizmu LoL. Mislim da to uopste nije toliko zanimljivo, po meni glavni potencijali su banjski, planinski i jezerski (plus recni) turizam. Posto je banjski vec relativno razvijen, najvise potencijala ima planinski (i jezerski i recni ali to je druga tema). Pritom se zaposljava radna snaga, izvode se radovi krece se ekonomija. Neko ce reci nema se para, ali bez drzavne strategije, ali i volje i truda pojedinaca nema nista.

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2012
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Jedna opoziciona partija (nije bitno koja) je skoro kritikovala jednog ministra zbog ulaganja u Staru planinu. Kazu neopravdano jer nema toliko turista, plus su potrosene pare na infrastrukturu, itd. Strasno kakvih ljudi ima!

    Pa zar mogu biti bacene pare u infrastrukturu nekih mesta koja su to odavno trebala da imaju? Daj Boze da je vise takvih ulaganja, i mada nisam ni za ni protiv Dinkica, to ulaganje u Staru planinu je zaista jedna od lepsih i ohrabrujucih vesti u zadnje vreme.

    P.s. inace sam iz Beograda, da ne misli neko da svi Beogradjani ne misli na druge krajeve Srbije (kao sto sam u vojsci primetio da se misli o nama)

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •