Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 74

Tema: Serfaus - Fiss - Ladis

  1. #31
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Iskreno ja bi pre otišao 6 dana u SFL a jedan u Ischgl, ali to je već stvar ukusa. Meni je SFL odličan svuda, skijao sam i offpiste i onpiste i ne mogu da izdvojim koji delovi su bolji, prosto to je jedno skijalište, načni ga ovaj put pa neki sledeći put se opet vrati na 2-3 dana ili više.

  2. #32
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Upravo tako wlad, tako sam i ja razmisljao, sad da ga nacnemo, pa da znamo za sledeci put, mada je meni od tih, da kazem ozbiljnijih AUT ski centara, ostao jos Arlberg.

  3. #33
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Mišo, treniraj ti taj Zerfaus ove godine, pa dogodine svi džumle idemo tamo.

  4. #34
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    moze slazem se ili serfaus ili arlberg sledece godine...e ali sto je najjace jos nikom iz ekipe nisam spomenu plan iznenadjenja za Serfaus...cekam pogodan trenutak...

  5. #35
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Serfaus je čista desetka, nema promašaja a toliko malo ljudi ovde zna za njega
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  6. #36
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Evo u novom broju The Men casopisa, kratak clanak o Serfausuuploadfromtaptalk1387884772931.jpg

  7. #37
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Pre nego sto napisem i jednu rec u ovom topicu, osecam potrebau da se zahvalim clanu wlad , koji je prvi otkrio ovaj ski centar, cak ni ja, koji sebe smatram poznavaocem torolskih skijalista, nisam cuo za pomenuti centar.

    Eh Serfause, Serfause...dodje dan da i ja napisem koju o tebi
    Posto smo uspeli da nabudzimo da dobijemo punih 7 dana skijanja, moj plan je bio da se kupi 6 dana ski pass Ischgl,a da zadnji dan padne Srfaus-Fiss-Ladis ako bude vreme dozvoiljavalo, jel smo se svi slozili da bi malo bilo bezveze da se cimamo 65km da bi skijali po nekoj maglustini. Ceka kobno subotnje jutro, da se upali ORF2 sa live prenosima iz ski centara, i to jutro odluci biti ili ne biti. hmmm..petak vece pocinje da pada sneg, petak oko 23h sneg polako staje i vide se prve zvezde, ja vec hrabro dajem prognozu da je to to, ujutro nas ceka sunce. Odlazimo na spavanje, ja se budim oko 3 otvaram prozor ni jednog oblacka, zvezde kao da se na dlanu...ko ce sad da zaspi jos tih par sati..pfff....uglavnom subota svice suncem okupana, krece euforija, dorucak brzo spremanje i u kola..serfause, eve nas... malo sam se isprimao pisuci ovo, ali tako je bilo.
    Od Ischgla do Serfausa ima oko 60 km ili nekih sat voznje, vraca se Silvretta magistralom do autoputa, pa desno do maltene prvog izlaza i onda se vraca maltene paralelno sa Paznauntal dolinom. Zadnjih 10km je onako prilican uspon sa isto 10ak serpentina. No taj dan je put bio skroz suv, tako da bije bilo niakkvih problema.
    Stizemo u Serfaus, na ulazu je ogroman parking, nema potrebe razmislajti gde parkirati, ludi vas lepo cekaju i usmeravaju na prvo slobodno mesto. Uzima se oprema, kupuje se ski pas, dolazimo do vec pomenutog metroa, koji je ustvari kao ini shutleovi na aerodromima, ima 4 stanice parking-crkva-centar-gondola. Kada smo izasli iz metroa ispred smo imali 3 polazne gondole, posto smo se prethodno odlucili da je jedan dan sasvim dovoljan da valjano iskijamo Serfaus bez Fisa i Ladisa, odlucujemo se na srednju gondolu, posto zelim prvo da dodjemo do najdaljeg dela Serfaus skijalista a to su staze 163, 158, 143, pa da polako u povratku ka gradu tokom pdneva obidjemo i sve ostalo. Ovaj plan se pokazao odlicnim tako da smo obisli skoro sve staze u Serfausu, pa smo se cak spustili 68icom ka Fissu. Uhhh...sta reci...skijaliste je prelepo, malo nas je nako podsetilo na Obergurgl, ta ''mala'' skrivena skijalista po tirolu, nekako sva picnuta, kao da ih nekako cuvaju za sebe...naravnoi ovo nije istina i ovde smo sretali ruse i sve ostale strance, ali eto tako se nekako dojmi... Serfaus-Fiss-Ladis valjda vazi za porodicno skijaliste, sto dokazuju neki deciji parkovi na stazama, pa cak i maju i Zoo vrt na stazi kroz koji moze da se prodje skijama...ali smo ga mi nekako 2 puta omasili, a sa zice ga videli, pa se msorili i odustali..ali eto i to postoji. Staze su cini mis e dosta sire nego u Ischglu, i stvarnio smo imali srece da je bio prelep dan sa jos boljim snegom, tako da je i ekipa koja je bila malo nepoverljiva da sad 7 dan idemo u neko novo skijaliste taman kad smo skapirali Ischgl, ipak im je izraz lica na kraju dana govorio da im je bas Serfaus falio
    Ono sto sto se moralo primetiti, da su u serfausu radnici na bergbahn-u jos za 2 kategorije iznad usluzniji i organizovaniji nego u ostalim skijalistima, imaju neki drugaciji sistem pakovanja skijasa kako bi se sve gondole punilke istobreemeno i kako se ne bi stvarala guzva, onda na izlasku iz gondole ceka covek i dodaje vam skije pogotovo devojkama i deci..stvaro lep gest, na mesto gde se okrece kabina, stoji decko koji proverava svaku da neko nesto nije zaboravio, i scena koju sam snimio neko je ostavio plasticnu flasu, odamh je uzeo i bacio u kantu. To su te neke male stvari koje mnogo znace, i pricaju se od usta do usta.
    na srednjoj stanici komperdell imaju jako interesanatan restoran, sa posebno uradjenim delom za decu, ono kao stolovi u gondolama i tako to, ispod samog retorana se nalati i kindergarten, za roditeleje koji zele da ostave decu dok skijaju, mozda ce zatrebati nekome ovaj podatak heh..
    od staza ne bih nista posebno izdvajao, jer su mi sve jako interesantne bile, jedino sto moram da izdvojim je deo levo od Familienbahna plava staza 99 koja je toliko jedno siroko prostranstvo da je tesko i mogu nazvati stazom. Od zanimacija, sam video da i oni imaju nocno sankanje i skijanje i u Fissu imaju fisser flieger, nesto kao zip line samo istovremeno za cetvoro, i jos neko cudo sa slobodnim padom. sve u svemu iskoristio bih prvu priliku da se vartim, jel verujem i da su Fiss i Ladis isto vredni posete. Pogotovo deo iznad Ladisa deluje da je onako dosta sirok i blag. Evo i nekih slikica da docaram.
    Priložene slike Priložene slike

  8. #38
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    i jos 5..moram
    Priložene slike Priložene slike

  9. #39
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    evo da prilozim i statistiku iz Serfausa tog dana , sto bi rekli crno na belo

    http://www.skiline.cc/skiing_day/1b7c3r1oeob

  10. #40
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    I jos 10 slika da stavis nije na odmet

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •