Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 74

Tema: Serfaus - Fiss - Ladis

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    19.02.2013
    Godina
    37
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Pozdrav ljudi! Recite mi koliko je ski centar udaljen od Landeka i da li je povezan sa neki prevozom!Planiram u martu da idem u Landek pa bih iskoristio priliku da posetim i ovo skijaliste! Koje su cene ski passa?

  2. #22
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Proveo vikend u Serfausu. Subota dan iz snova, plavo nebo bez oblacka, temperatura uglavnom nesto ispod nule. Nedelja je nazalost bila malo gora, djelimicno oblacno i dosta vjetra.

    Nemam sta puno za dodati, wlad je sve lijepo opisao. Fantasticno skijaliste, tereni bogovski, infrastruktura najbolja koju sam vidio - bukvalno sve zice su moderne i brze. Staze su odlicne, jako siroke ali uglavnom i dosta zahtijevne, tako da mozda nije najbolja varijanta za pocetnike (mada ima dovoljno staza da se i oni mogu naskijati). Priprema staza je takodje bila odlicna, ali dijelom i zato sto je proslo 100 godina od posljednjeg ozbiljnog snijega, tako da su bile jako tvrde i mjestimicno i ledene (pogotovo vjestak pred kraj dana). Off-piste gotovo da nisam i skijao, nesto malo pri vrhu, gdje je jos bilo nekoliko centimetara prsica po vrhu, ostalo je bilo samo grbavo i zaledjeno.

    Wlad je izgleda bio u pravu i sto se tice vjetra, jer je dio iznad Ladisa bio potpuno zatvoren u nedelju zbog jakog vjetra. Tako da taj dio nazalost nismo ni preskijali, jer smo prvi dan skijali samo Serfaus stranu, koja je i u nedelju bila "najtisa" sto se vjetra tice (u Fisu se moglo skijati, ali je znatno jace duvalo).

    Jedino ako putujete kolima (tj. niste smjesteni na samom skijalistu) ne bih preporucio odlazak u Serfaus. Kompletan proces prelaska od parkinga do gondole metroom moze da potraje i preko pola sata, plus se gubi i par minuta izmedju Fisa i Serfausa. U Fisu je parking odmah pored zice i odatle vam je jedna gondola dovoljna za izvlacenje do Serfausa.

    Inace nas je startovao neki cikica na kasi, pa smo se utalili za grupni popust (od 20 karata navise), tako da nas je dvodnevni pas izasao 73 umjesto 88 eura. Osim toga, u gondoli su imali neke reklame za popuste na ski pas sada krajem marta i pocetkom aprila, ali nisam uspio da nadjem nista online.

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja bio nedelju i ponedeljak...nisam se usrecio sa vremenom ali po povratku pisem malo duze. Fenomenalno skijaliste...juce i danas St.Anton - Lech - Zurs - moram priznati da mi se Serfaus mnogo vise dopada. Jos dva dana Ischgl pa lagano kuci

    Divno vreme u subotu sam na zalost proveo na putevima u Madjarskoj...:(
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  4. #24
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Ja bio nedelju i ponedeljak...nisam se usrecio sa vremenom ali po povratku pisem malo duze. Fenomenalno skijaliste...juce i danas St.Anton - Lech - Zurs - moram priznati da mi se Serfaus mnogo vise dopada. Jos dva dana Ischgl pa lagano kuci

    Divno vreme u subotu sam na zalost proveo na putevima u Madjarskoj...:(
    Cekamo neki opsiran izvestaj sa tonom slika

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Bice

    Vreme nas upropasti cele nedelje, provejava neki sneg i magla je skoro stalno tu, medjutim najgore od svega je sto je sve belo pred ocima. Niska oblacnost i bukvalno ne vidi se rupa, ne vidi se hupser, sve je identicno

    Danas Ischgl pao, sutra promena plana, da se overi Pitztal glecer kad smo vec ovde

    Vratio bih se i u Serfaus i u Ischgl, u St Anton verovatno ne. Daleko od toga da je lose skijaliste, ali nekako...ne znam, meni legao nije
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  6. #26
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Posto idemo od 18og januara, u Ischgl,na 7 dana skijanja, malo smo.produzili aranzman, pre neki dan mi nadosla ideja, da umesto 7dnevnog ski pasa za Ischgl, odradimo 6dnevni plus 1 dan Serfaus-Fiss-Ladis, jedino da nagovorim ekipu na tu akciju, od ischgla ima oko 60ak km, sto je ok. E sad pitanje ako bi isao tamo, na taj jedan dan skijanja, pretpostavljam da ljudski ne mogu da odskijam celo skijaliste, pa ne znam da li da izaberem Serfaus ili Fiss-Ladis?

  7. #27
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Meni je Serfaus bio malo ljepsi, ali neces pogrijesiti ni sa jednim ni sa drugim.

  8. #28
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Nista ako padne ova akcija onda Serfaus, prosto mi je zao da ga ne obidjem a tu sam na 60km, pa jos imam punih 6 dana u Ischglu... Jel tako da sam u pravu?

  9. #29
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Ne znam, nisam nikad bio u Ischglu

  10. #30
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    cak i za Ischgl 6 dana je dosta... :op

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •