Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 74

Tema: Serfaus - Fiss - Ladis

  1. #51
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Izgleda vrhunski...eto nas naredne godine

  2. #52
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    mi smo prosle godine isto bili jedan dan iz Ischgla za Serfaus-Fiss-Ladis...i isto malo je reci odusevljeni, infrastruktura, usluga staze..ma bre prejak ski centar, imam neki plan da se neke godine poseti iskljucivo samo taj ski centar, doduse mi smo odskijali ceo serfaus, i malo naceli fiss.... ono sto svi spominjemo kao pozitivno iskustvo, je da su nam na nekoj gondoli radnici na izlaznoj stanici vadili skije i dodavali..mala usluga, ali velika vrata otvara, to svima pricamo..jednostavno se tako prenosi poziivan utsiak..ma majstori su..i cini mi se da na nekoj stazi ima mali zooloski vrt za klince u koji ulazis najopustenije skijama....haha...carski

  3. #53
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Proveli smo 7 dana i SFL i hvala svima na forumu koji su pisali o ovom skijalistu, jer sumnjam da bih cuo drugacije za njega, a stvarno je neverovatno!

    Bili smo smesteni u Ried im Oberinntal (http://www.booking.com/hotel/at/starkapart.de.html), fantasitcan smestaj, kuca od 100+ kvadrata sa 3 spavace sobe, 2 kupatila i ogromnom dnevnom sobom i trpezarijom, za nas 6, 220e sa svim taksama po osobi. Od Ladisa 5km, od Fiss-a 15km, kolima 5 min, a ima i ski bus naravno, koji staje tacno ispred kuce.

    O skijalistu je vec sve receno, verovatno najzanimljivije u kom sam skijao, gomila raznovrsnih staza, pretezno crvene, po koja lepa plava, crne koje su medju najozbiljnijm koje sam video i skijao, ogromno prostranstvo za off, zabave za sve uzraste, odlicno povezano, moderna infrastruktura, prvo 100% border friendly skijaliste gde za 7 dana ni jednom nisam morao da skinem bord i tabanam sto je veliki plus. najboljje staze su iznad Serfausa, bez izuzetka, svaka je odlicna, Masner nam je bio odrediste za pauzu i kad god je nize bila magla. Stvarno raj, koji jako podseca na glecere. Najlosije staze i sneg tacno iznad Fissa (sredina mape), oko Mooseralm-a, jer je i najveca guzva i nekako najuze staze. to je jedini deo koji smo izbegavali. Jedina "mana" je sto nema tih dugackih staza na koje sam navikao u ovoj regiji. Najduze sto smo uspeli da povezemo je oko 5-6km. Daleko je to od loseg, ali nakon 12,5km sa glecera u Soeldenu, Elevene staze u IScghl-u, 13km Rendl staze u St. Anton-u, nekako fali taj dugacki spust bar jednom u toku dana. Sve ostalo, cista petica. ne pamtim kada mi se desilo da su mi ostale neke staze neodskijane, tako da cu sigurno obici ponovo sve ovo.

    Bice i nekih slika, cim ih proberem


    Definitivno ce ovde morati da se kupuje neki regionalni ski pass, pa lepo u Landek i obilaziti svaki dan nesto drugo. Jos jednom potvrdjeno da je ovaj deo Tirola savrsena ski regija. Ne znam da li mogu da se oducim koje mi je skijaliste bolje, svako ima svoje prednosti i vrlo malo mana, ako se to uopste moze svrstati u mane.

  4. #54
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Editovani post od bar 10 karaktera

  5. #55
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Zavidim ti! Nama je zbog lošeg vremena ostao dužan Serfaus FL i sigurno ćemo ga opet obići. Mnoooogo dobro skijalište koje bukvalno sa zazubicama svaki dan pratim na kamerama. Daj te slike...

  6. #56
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    E, da, i jedna servisna informacija, za one koji budu smesteni u Ried-u, da ne bi prosli kao mi. I Ried spada u guest card, ali ne ovaj redovni i po cenovniku sa sajta, nego po njihovom lokalnom i na ski pass od 7 dana usteda je nekih 10ak e, ali s obzirom da to nigde nisam video na sajtovima, nazalost mi taj popust nismo iskoristili. :( Nije mnogo, ali eto, 60e koje smo ukupno "izgubili" ukupno smo mogli da potrosimo na pivo recimo.

    Da bi iskoristili ovaj popust morate kupiti kartu na kasi u Ried-u, osim u slucaju kada ta kasa ne radi (mislim samo nedeljom) mozete uz napomenu da uzmete na ostalim kasama na skijalistu.

    I jos jedna stvar koju nisam pominjao, ali pisalo se i o tome vec na forumu, najbolja lokacija za parkiranje je Fiss, Waldbahn gondola. Kao sto je receno, u samom centru je, nema guzve, lako je otici na obe strane skijalista, a takodje se lako vraca do nje, gde god da ste. Mi smo cesce bili u Ladisu, jer nam je bio blizi, ali ako planirate da skijate recimmo Masner, onda put do tamo i nazad od Ladisa moze da vam oduzme pola dana, Skijaliste je jako razudjeno i siroko, pa zavisno od toga sta planirate da skijate treba birati i parking. Na svim parkinzima ni vikendom nije bilo preterane guzve i jedino smo u serfausu cekali na gondolu, jer smo stigli relativno kasno i upali u guzvu, prvo na vozicu pa onda i na gondoli. (guzva = 10ak min cekanja).

    Bice slika, samo da ih pokupim od svih i proberem, pa kacim. Imaces celo leto da ih gledas

  7. #57
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

  8. #58

  9. #59

  10. #60
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Odlične slike, uzivanje je gledati a mogu zamisliti kako je skijati na tim stazama...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •