Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 74

Tema: Serfaus - Fiss - Ladis

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Thumbs up Serfaus - Fiss - Ladis

    Na ovaj ski centar smo sasvim slučajno naleteli gledajući veće centre po Tirolu, pa smo odlučli da ga posetimo danas i da vidimo o čemu se radi. Na forumu se jedva pominje i par postova bez recenzije centra pa sam napravio temu ako još neko bude išao i za komentare onih koji su bili. Mi smo bili samo jedan dan, dakle možemo dati samo površni utisak pošto smo mogli da obiđemo samo deo od oko 200km staza koliko ima centar. Neverovatno da ovoliki centar nema praktično nikakvu pažnju u diskusijama? Ali nadam se da ćemo barem malo baciti svetlo na njega - pošto ga nezasluženo nema .

    Centar je veoma razuđen - OGROMAN je što se tiče razdaljina, ispod centra nalazi se tri sela/mesta pod istim imenima (Serfaus, Fiss, Ladis) i tim redosledom je i "važnost" mesta, iznad Serfausa se nalazi najveći deo staza, Fiss je odma pored (oko 2km udaljen) a na kraju je i Ladis koji ima staza iznad ali se iz samog mesta gondolom prebacujete u Fiss (a ne gore na planinu) pa onda iz Fissa gondolom na skijalište. Mi smo kolimo došli u Serfaus, na ulazu u mesto se nalaze parkinzi a onda se metroom odatle prebacujete do druge strane mesta gde vas čeka nekoliko gondola koje izvlače na skijalište. U Fissu se parkinzi uglavnom nalaze uz gondole što malo olakšava transfer ali smo se mi smestili u Serfaus pošto nam je to bio glavni cilj a nismo na kraju dana hteli da žurimo sa prebacivanjem do Fissa.

    Mi smo uspeli da obiđemo 80% Serfaus dela skijališta (koji je i veći deo celog skijališta) tj. sve crne i crvene staze, kada se krene do najzavučenijih delova skijališta ide se sve dalje i dalje i kao da nema kraja, a tamo vas čeka sve lepša i lepša priroda, vidikovci sa kojih vidite Austrijske, Italijanske i Švajcarske alpe. Ono što je jako lepo je organizacija žica i staza, ta velika prostranstva se prelaze lako i brzo, iz jedne u drugu dolinu pređete sa jednom žicom i velikim spustom a kada se okrenete nazad prevalili ste ogromno rastojanje koje se vizuelno vidi (nije skriveno iza nekih ogromnih vrhova).

    Većina staza nije bilo tvrdo, ovih dana je padalo snega, uređivane su staze ali su sve strmije bile dosta brzo razvaljene - vrlo malo topova imaju u većem delu skijališta što je jasno zbog velikih padavina ali tako teže mogu da "betoniraju" staze. Dan je bio sunčan tamo da smo mogli sve jasno da vidimo, inače bi teško mogli da pređemo toliko prostranstvo za kratko vreme.

    Prvi utisak kada se parkirate je da su svi ljubazni, raspistujemo se kod radnika na parkingu, kod metroa (sve je naravno besplatno: parking, metro i sl.) i svi nam lagano i opušteno odgovaraju, celo skijalište se reklamira kao porodično skijalište, sve je opušteno, od ljudi do muzike u prevozu kao da ste došli u raj . Kada izađete gondolama na "plato" na sve strane dečica u školama skijanja vrzmaju se na sve strane, iznad ulaza u sedečnice (većina sa haubama) monitori sa polu crtanim filmovima gde objasnjavaju deci kako se koriste liftovi i sl. dečije zanimacije . Kada krenete visočije nema dece, skijaši na stazi i izvan, bordera dosta zato što je ovo pravi raj, veliki grebeni, na svakom po 1-2-3 staze a sve između kao da je staza ali se ne uređuje, slabo ima stena između, po neko drvence (u donjim delovima je skijalište puno šume) i može da se skija na sve strane, dobar deo iskijan ali ostalo još pola da se ugazi

    Kada odskijate gornje i dalje delove skijališta, shvatite da je porodični imidž skijališta marketing, super za decu ali skijalište nudi mnogo više od toga i idealan da se deca ostave sa instruktorom na počeku a vi da odete u avanturu dalje .

    Ono što je neverovatno je da centar ima 200km staza, da se to oseti (iako nismo išli u Fiss-Ladis deo) i da je potpuno jasno da su mogli da naprave i 400km bez problema pošto je to takvo prostranstvo sa bogovskim terenima da samo treba da utabaju stazu i zabodu zastavicu ako žele još km staza - ali ovako je bolje, ostavljeno je mnogo prostora za offpiste i bordere.

    Ne znam šta dalje da pišem, napisao sam ono što mi je palo na pamet, okačiću samo još par slika, a neka dopisuju dalje ostali, i nadam se da će ovaj post pogurati još nekoga da ode u ovaj (napoznati) centar koji nudi skijaško blago!

    Inače, kada se gleda na mapi oko našeg smeštaja redom ide čudo centara: Arlberg, Ischgl, Pitztal, Serfaus-Fiss-Ladis, Solden - sve u jako malom krugu.

    IMG_2783.JPG

    IMG_2789.JPG

    IMG_2793.JPG
    Izmenio/la wlad; 07.02.2013 u 00:28.

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Thumbs up

    Još neke:

    IMG_2798.JPG

    IMG_2804.JPG

    Ovde smo već daleko, a ona žica u daljini (desno) je isto Serfaus, i tamo se stiže brzo:

    IMG_2806.JPG

    IMG_2814.JPG
    Izmenio/la wlad; 07.02.2013 u 00:35.

  3. #3
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Thumbs up

    odlično otkriće i utisak
    i slike su , definitivno bih birao ovo skijalište pre nego neko od onih zvučnih iz okoline
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ja sam planirao u decembru da idem u Serfaus. Završio sve do rezervacije i ..... odustao.Deo ekipe nije bio za tu varijantu te završismo u Alta Badiji.
    Sudeći po svemu vrhunsko skijalište.

  5. #5
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Super...ja sam ranije gledao hrvatsku recenziju gdje kazu da je ovo skijaliste i bolje od StAntona i Ischgla...

  6. #6
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ExBaker Pogledati poruku
    Super...ja sam ranije gledao hrvatsku recenziju gdje kazu da je ovo skijaliste i bolje od StAntona i Ischgla...
    Ja se tu ne bih slozio sa komsijama. St Antonu prednost daju okolna skijalista Zurs i Leh i ukupna kolicina zanimljivih staza sto na pisti sto van nje.

  7. #7
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Wow, iskren da budem stvatno se dosta raspitujemo oko austrijskih skijalista, aki za ovo nisam cuo...definitivno ide u must ski...hehe

  8. #8
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ja vec duze trazim neku povoljnu kombinaciju za tamo...ali nikako da dodje na red.
    Inace u Srbistanu je malo ko cuo za ovo skijaliste, sto i ne cudi, kada su u komsiluku mnogo zvucnija imena.
    Btw, na bergfex-u je ocenjeno vrlo visoko...ako to ista znaci.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.074

    Podrazumevano

    Danas smo otišli po još , skijali smo uglavnom u Ladis/Fiss delu tako da smo preskijali sa onim prvim danom praktično celo skijalište. Danas su bile sređene staze a sneg maksimalno brz tako da je bilo uživanje.. Evo i nekoliko slika:

    IMG_6640.JPG

    IMG_6647.jpg

    IMG_6653.JPG

    IMG_6654.JPG

    IMG_6659.JPG

    Ukupan utisak: fantastično skijalište!

  10. #10
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Skijaliste prejako izgleda bas sam i mapu gledao, skoro sve staze crvene... Nego wlad, kazi mi kako ti izgleda taj Serfaus, kao sam gradic, jel zivo, jel ima neki nocnih desavanja, mislim znam da niste tamo smesteni, ali ono tvoj neki utisak...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •