Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Goldeck

  1. #1

    Podrazumevano Goldeck

    Skijao na Goldecku 4 dana u periodu od 26.01.2013. do 02.02.2013., a po jedan dan odvojio za BKK i Katschberg. Krenimo redom:
    PUT: Beograd - Millstat 680 km, oko 6,5 h voznje
    KUPOVINA: Veci deo namirnica kupljen u Hoferu po preporuci gosn Stekana na kruznom toku kod izlaza sa auto puta "Villach Osiacher See" sto se ispostavilo kao dobar potez s'obzirom da su cene namirnica jeftinije za oko 20-ak % od Spar-a i Billa-e u Seebodenu i Millstatu.
    SMESTAJ: Familien hotel Steindl u Millstatu, apartman sa dve spavace sobe, dnevnom sobom, kuhinjom i velikim kupatilom 336 EUR za nedelju dana + 45 EUR zavrsno ciscenje + 28 EUR taksa, sveukupno 410 EUR. Smestaj odlican, parking, super bazen, wi fi malo slabiji. http://www.hotel-steindl.com/index2.php
    GOLDECK: Skijaliste sa 30-ak kilometara staza plavo crvene kategorizacije, i jednom 8.5 km dugackom crnom stazom koja vazi za najduzu crnu stazu u Austriji (sve ovo bih uzeo sa rezervom jer nisam bio impresioniran istom). Gondola vozi iz mesta Spittal un der Drau na cijoj se polaznoj stanici nalaze kasse, ski depo (za dvoje je 30 Eur za 6 dana) i ski servis sa ski skolom i delom za rentiranje. Gondola je nova, guzve nema bar u periodu kada sam ja bio, vozi oko 20-ak minuta. Staze opsluzuju jos dva sestoseda, jedna starija gondola za 20-ak ljudi, i nekoliko vucnica. Staze dobro popeglane, snega je bilo oko 80 cm na stazama, bez prevelike guzve, osim kad je stvore madjarske ski skole. Cene na stazama korektne, cajevi i kafe od 1.5 do 2 eur, sokovi od 2 do 2.5 eur, pivo od 3 do 3.5 eur, german knodel 5 eur, pice od 6 do 8 eur, becka 8 eur... Sve u svemu, lepo skijaliste za vikend, sve preko toga po malo dosadi.
    S'obzirom da u mojoj porodici skijamo samo moja cerka i ja, a supruga i mladja cerka ne,vrlo nam je bitan sam ambijent mesta gde smo, setnje, sneg, sankanje, slatki restorancici, kafei.... Na zalost, to je ovog puta nedostajalo jer nije bilo snega oko jezera Millstat, mesta su poprilicno mrtva, na ulicama nema zive duse, kafica i restorana gotovo da nema, a i sama lepota regije (izuzimajuci jezero koje je prelepo) poprilicno zaostaje za Dolomitima gde nam je Ortisei ostao u mnogo lepsoj uspomeni, jer ima bas sve ovo o cemu sam pisao. O poredjenju kvaliteta skijanja u Val Gardeni i Goldecku ne treba trositi reci.
    Nadam se da sam nekom docarao ovo skijaliste koje je relativno blizu, brzo se stize, a ima sta da ponudi u nekoj skromnijoj meri.
    Priložene slike Priložene slike
    • Tip datoteke: jpg 1.JPG (117,3 KB, 43 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 2.JPG (121,9 KB, 42 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 3.JPG (129,6 KB, 42 pregleda)
    • Tip datoteke: jpg 8.JPG (132,7 KB, 41 pregleda)

  2. #2

    Podrazumevano

    I jos par fotografija
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •