Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Utisci sa zimovanja - jahorina 2006

  1. #1
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Arrow Utisci sa zimovanja - jahorina 2006

    Pozz svima,

    Na Jahorini smo po drugi put bili od 11. do 18. februara u hotelu Košuta, koji moram da pohvalim po svakom osnovu (sređene i tople sobe, doručak & večera 5+ i sve ostalo je super... skoro sve, jedina mana je užasan izbor tv kanala što se oseti kada napolju je vreme loše i nema skijanja).
    Prvih dana je staza bila ok, ali poslednja 3 užas... kiša i vetar su nam zimovanje pretvorili u dosađivanje u hotelu !

    POHVALE za:
    - hotel Košutu
    - restoran Zlatna žita (ćevapi, uštipci, kajmak... fenomenalna kuhinja i ambijent)
    - klub Studio - jedino ok mesto za izlazak na Jahorini (jedino mesto bez narodnjaka)
    - data ski pass
    - skoro da radnim danom nema čekanja na žicu (vikendom pakao)
    - ljubaznost konobara u svim kafanama koje smo posetili
    - lokalnom stanovništvu koje je spremno da pomogne i izgura auto sa lancima zaglavljen na neočišćenom putu u sred ski centra !?
    - od Zvornika do Jahorine je nov, super sređen i očišćen put

    VELIKI MINUS za:
    - nemogućnost plaćanja karticama (nema čak ni jednog bankomata koji radi na planini ! )
    - loše očišćeni putevi po ski centru
    - ZALEDJENE staze prepune hupsera i kamenja (takve su prirodno i sto bi ko to menjao ?!)
    - nepostojanje punkteva sa informacijama npr. koje žičare rade i sl.
    - osoblju na žičari koji drže ruke u džepivima dok se gomila nekulturnih ubacuje preko reda na žičaru ( po njih 10-20 od jednom)
    - na vrhu ‚‚normalno" nema snega ( na kojoj planini jos ima ???), pa ako tu neko padne nema ko da mu pomogne da ustane i ako se povredio
    - doktor u hotelu Bistrica za jedno pipanje ramena preko majice i nije ti ništa mozes na stazu uzima 20 eura !
    - neobeležene staze, tako da jako lako zalutate u sneg od 1,5 m iz kog je teško vratiti se na stazu
    - vašar koji su napravili prodavci sokova i đinđua ispred kluba Studio
    - netapacirana sedišta na žicama
    - nepostojanje mini busa ili kombija koji kruži planinom i preko dana razvozi skijaše do staza i nazad, a noću od klubova do hotela (neki ski centri to imaju)...
    - tome što ako ujutru vreme nije ok, a oko 12 se sredi ne uključuju žičare iako su svi platili ski pass i za taj dan... ovako imaju manje posla, a opet zarade
    - to što nadležne u oc Jahorina baš briga što oni od kojih žive pišu ovde
    - moram da naglasim da na Jahorinu nismo došli da jedemo sendviče po sobama, već da potrošimo novac i provedemo se, ali nismo baš imali gde jer je ponuda (sem kič stvari i narodne muzike) nikakva
    - kao na Kopu pojavili su se manijaci na motornim sankama kojima je najlepše da voze po ski stazama....
    - niko ne organizuje ni dnevna ni noćna dešavanja, već ko se kako snađe
    - na putu do Jahorine kroz Bosnu skoro da nema putokaza...
    - neorganizovane ski škole koje zauzmu celu stazu po širini...

    I pored svega što su mane, Jahorina je prelepa i puno ima kapaciteta, ALI mislim da ćemo 2007. ici na Brezovicu...

    4 board NS
    Izmenio/la stanislaw; 24.08.2006 u 21:58.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Welcome to Bosnia!

    Odlično prikazana situacija. Jahorina je OK, samo treba doći sa niskim očekivanjima, jer u protivnom odmor neće biti odmor.

    Samo jedna mala ispravka:
    Citirati Originalno postavljeno od stanislaw
    - kao na Kopu pojavili su se manijaci na motornim sankama ...
    Na ovom forum riječ "manijaci" se koristi u pozitivnom kontekstu i vezuje se za jednu grupu ljubitelja zimskih sportova, tako da bi rečenica trebalo da glasi:

    - kao na Kopu pojavili su se *** na motornim sankama ...

    gdje umjesto *** može da stoji jedna od sljedećih definicija:
    a. veseljaci
    b. divljaci
    c. seljaci
    d. osobe sa novcem ali bez osnovne kulture

  3. #3
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Welcome to Bosnia!

    Odlično prikazana situacija. Jahorina je OK, samo treba doći sa niskim očekivanjima, jer u protivnom odmor neće biti odmor.

    Samo jedna mala ispravka:

    Na ovom forum riječ "manijaci" se koristi u pozitivnom kontekstu i vezuje se za jednu grupu ljubitelja zimskih sportova, tako da bi rečenica trebalo da glasi:

    - kao na Kopu pojavili su se *** na motornim sankama ...

    gdje umjesto *** može da stoji jedna od sljedećih definicija:
    a. veseljaci
    b. divljaci
    c. seljaci
    d. osobe sa novcem ali bez osnovne kulture
    Pre bih rekao ovako:

    c. seljacine

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2005
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Slazem se sa tvojim komenatima u vezi Jahorine, jedino me jos interesuje taj hotel Kosuta - planiram ove zime tamo da uzmem 10ak dana ali ne znam nista o tom hotelu. Jel ima neko pozitivna/negativna iskustva (sobe, hrana, blizina zicarama..)?

    Da li neko mozda moze da preporuci neki bolji hotel u tom rangu cijena? ("b" kategorija)

    Hvala!

  5. #5
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od raul
    Slazem se sa tvojim komenatima u vezi Jahorine, jedino me jos interesuje taj hotel Kosuta - planiram ove zime tamo da uzmem 10ak dana ali ne znam nista o tom hotelu. Jel ima neko pozitivna/negativna iskustva (sobe, hrana, blizina zicarama..)?

    Da li neko mozda moze da preporuci neki bolji hotel u tom rangu cijena? ("b" kategorija)

    Hvala!
    Moje misljenje je da je kosuta sasvim ok hotel u rangu "B" kategorije.
    Sobe su pristojne, tople, hrana je svedski sto, a zice su odmah ispod hotela...doduse za povratak je malo nezgodnije ali nista strasno
    Ne znam koje su cene ali ako su i one umerene mogu ga preporuciti...

  6. #6
    ^ ^ ^ stanislaw avatar
    Datum registracije
    23.08.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Custom flying V 156
    Godina
    46
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    moja iskustva sa hotelom Kosuta su super pozitivna:
    - sobe su skroz ok, jako tople
    - hrana nas je sve iznenadila - i za dorucak i za veceru ima 10 - 15 razlicitih i jako dobrih jela... svi smo se ugojili )
    - 2 zice su na 50 m od hotela, tako da bi ti preporucio Kosutu (cene su na njihovom sajtu www.hotel-kosuta.com)

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Prosle godine sam bio u Dva javora, to je otprilike nivo B kategorije ili tri zvezdice. Ako ti odgovara mozes da pogledas na sajtu, ja mogu da preporucim. To je mali i ususkan hotel, a u centru je skijalista. Nema nicega za odusevljenje, ali je cisto, novo i taman kako treba da bude.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •