Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Skijanje na vodi

  1. #1
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano Skijanje na vodi

    Odsekao sam se kad sam video one fotke skijanja na vodi. Dajem bulju i sve šta treba pride za malo skijanja! Skijao sam godinama na mono skiji (i na dve, naravno), i odavno nisam imao prilike da me neko vuče!

    U Crnoj Gori sam do ove godine imao čamac, ali samo sam ja vukao druge ljude, nikome nisam smeo da dam čamac da me vozi, pošto sam ja imam dozvolu, a i iz opšte bezbednosnih razloga. Crnjak nad crnjacima, skijao sam poslednji put možda 2002. :( :( :(

    Plz javite kad bude bilo ponovo organizovano. Mogu da obećam i da ću odraditi vrhunske fotke svih koji budu skijali!

  2. #2
    Ski_Trip Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Skije / Bord
    Atomic SL10
    Godina
    38
    Poruke
    255

    Podrazumevano

    Gliser je noćas otišao za CG....ali organizovaćemo nešto čim se vrati, za oko 2 nedelje

  3. #3
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Ove godine nisam stao ni na Skije ni na Wake. Za skijanje nije potreban gliser Dovoljan je i skuter za vodu. Ja lično samo sam par puta vukao i bio vučen gliserom gotovo uvek sam se vukao skuterom. Lakše jednostavnije znatno olakšan transport sa mesta na mesto itd.

    Nidžo znam kako ti je.
    Ja sam jednom prilikom na moru sam poludeo pošto nije imao ko da me viče i dao jednoj poznanici i rekao joj samo daj gas i ne prelazi 35mph. izvezla me je na otvoreno more klasična budala nije se ni jedanput okrenula da vidi dali sam iza nje. Vikao sam mahao ma da je bar u retrovizor pogledala. Tek pošto me je izvezla jedno 2 km na pučinu okrenula je skuter i krenula ka obali. Nisam smeo da se pustim sa konoac niti da dozvolim sebi luksuz da padnem. A vozila je sukter dosta preko 35mph. Ko bi me našao za koliko i dali bi se setila gde je vozila. Kada sam stigao do obale legao sam na pesak i narednih 4-5 sati ležao nepomično. Imao sam narednih 3 dana takvu upalu mišića da mi je došlo da se oprostim od života.

  4. #4
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Meni je najveći problem bio da objasnim ljudima da me vuku pravo, a ne da lelujaju oštrim zaokretima. Neverovatno kako svako ko god se uhvati za komande čamca krene da drnda levo-desno, kao u crtaću.

    A to što se niko ne okreće da pogleda da li si otpao, udavio te kanap ili te je pojela ajkula, ne bih ni da komentarišem. Nisam probao da me vuku na skuteru, verovatno je zabavno. Reci mi koliko si u stanju da mu promeniš putanju?

  5. #5
    Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Ljudi, mozda je vama zanimljivije da vas vuku camcem, ili nekim drugim prevoznim sredstvom, ali ima na adi zicara, koja vuce u krug. E sad pretpostavljam da su skretanja ostrija nego kad vuce camac, ali nema ajkula ili drugih opasnosti. najgore sto nekom moze da se desi je da se otkaci u blizini nudisticke plaze. Imaju skije, board, monoski, disk, i ko zna sta jos, sto ja ne znam kako se zove. Bio sam par puta ove godine, i totalno se navukao. Nije ko skijanje na snegu, ali je veoma dobra zamena da se prekrati dugo leto.

  6. #6
    Snow Man ThE_MaN avatar
    Datum registracije
    30.10.2005
    Lokacija
    Kruševac
    Skije / Bord
    K2 Zeppelin
    Godina
    46
    Poruke
    231

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza
    Nisam probao da me vuku na skuteru, verovatno je zabavno. Reci mi koliko si u stanju da mu promeniš putanju?
    Vidi skuteri dvosedi samo malo osećaju teret tj.pokazuju znake težeg manevrisanja sa skijašem jedino kad skijaš vozi po boku tj. paralelno sa skuterom. Dok trosedi praktično i ne osećaju skijaša. Naime za start iz vode skijaša od jedno 80-90kg potreban je 1m da se skijaš nađe na površini vode.
    Gore navedno važi za Bombarier ili ti SEA-DOO skutere. Skijanje sa skuterima drugih proizvođača nisam probao.

  7. #7
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Krecha_86
    Gliser je noćas otišao za CG....ali organizovaćemo nešto čim se vrati, za oko 2 nedelje
    Mitjo nemo da me ne pozoves kada budes isao da skijas na vodi

  8. #8
    Ski_Trip Krecha_86 avatar
    Datum registracije
    06.03.2006
    Lokacija
    Pancevo
    Skije / Bord
    Atomic SL10
    Godina
    38
    Poruke
    255

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Mitjo nemo da me ne pozoves kada budes isao da skijas na vodi
    Netju Mitjo

  9. #9
    :) jovanitZa avatar
    Datum registracije
    25.12.2005
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    258

    Podrazumevano

    jel uopste tesko to skijanje na vodi?
    probala sam jednom pre par godina ali se ne secam da li sam uopste uspela...(sumnjam da jesam)
    board-moja prva,prava i jedina ljubav

  10. #10
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Ma skijanje je prosto ko pasulj. Gotovo svi koje sam ja učio da skijaju (cca 40 ljudi) su proskijali iz druge - tj. prvi put ti je nepoznato šta će da se desi, bez obzira koliko ti ja ispričam teoriju koja se sastoji iz 5 rečenica. Iz drugi put gotovo svako proskija.

    Postoje talenti sa kojima sam se cimao ceo dan, od kojih neki nisu nikad proskijali - 'biga, nije svako za to, očigledno, ali preko 90% ljudi definitivno jeste.

    Sama kontrola skija više liči na karving nego na silovanje spoljne skije i tako je najbolje skijati. Ko nauči pravilno da skija na 2 skije, sa lakoćom odbacuje jednu skiju i vozi se na njoj - e to je već pravi raj.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •