Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 89

Tema: Preporuka za kupovinu skija

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2011
    Poruke
    18

    Podrazumevano Preporuka za kupovinu skija

    Prije svega pozdrav!

    Naime, u toku je 3-ca sezona mog skijaskog staza. Visok sam 184 cm, masa 79 kg.
    Radio sam dosta na tehnici, pa bih svoje skijasko umijece ocijenio kao solidno.
    Na zaledjenim i jako strmim i neravnim padinama imam problema da "cisto" vozim, ostatak je relativno u redu. Izvodim krace i duze karving zavoje, opet solidno.
    E sada, moja zelja je da poboljsam tehniku i skijasko umijece i mislim da je doslo vrijeme za promjenu opreme.
    Trenutno koristim nordica sportmachine (flex 80) i head big easy ipro (r 16m). Tu opremu koristim od pocetka.

    Shodno gore navedenom, sta biste mi preporucili od opreme da probam/kupim?
    Da li preporucujete da promijenim i skije i pancerice?

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja bih ti uvek rekao da pređeš na tvrđu cipelu, makar 100 flex, dobićeš na upravljivosti i boljoj kontroli.

    Što se tiče skija, kao što @macak011 uvek kaže, moraš da "upariš" cipelu i skiju. Ja neću ništa da ti preporučim jer to što bih ti ja preporučio ne bi 1 u 100 i javila bi se polemika Ja imam jake noge, kondiciju i mogu ceo dan da peglam i cupkam po stazama

    Sve u svemu, kako ideš ka tvrđim cipelama i skijama tako ti treba više snage za ceo dan, tvrđe skije ne praštaju greške, ali imaš bolju kontrolu na stazi i upravljivost.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2011
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru.

    Makar neka okvirna preporuka, sta da trazim? Neke uobicajne i oprobane kombinacije?
    Interesuje me prvenstveno skijanje na uredjenim stazama.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Kazi nam koji budzet imas pa cu ti reci sta ja mislim, shodno ponudi kod nas...

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2011
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Ne znam. Skupice se pare. Mozda nadjem polovne skije.
    Daj par preporuka. Bitna mi je dobra kupovina, udobno skijanje ali i veci nivo opreme od ove koju sada posjedujem. Mislim da mi ne trebaju top modeli.
    Nemam iskustva, tj nisam probao opremu osim ove koju trenutno imam. Neka okvirna preporuka bi mi suzila izbor za rentiranje i kupovinu

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pa evo ja mogu samo novu da ti preporucim jer znam cene... Recimo pancerice Dallbelo Axion 10 ili Viper 10 a sto se skija tice, recimo Volkl RTM 80 ili Elan 78 Ti... Sto se cena tice, sa popustom u PlanetBike pancerice su ti oko 21000 a skije ovako: RTM 80 - 34000, RTM 77 - 29000, Elan Waveflex 78 Ti 28000. Ovo su da kazem allmountine modeli, a ako si bas samo za stazu, moze da dodje u obzir recimo Elan SL on izadje oko 30000... Ili ima onaj VOlkl sto je na totalnom snizenju 21000 bez veza.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2011
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    U Podgorici, gdje inace zivim, mogu povoljno da kupim fisher progressor 8+, 800, 900; fisher rc4 super race sc; elan waveflex 11.
    Cijene ovih modela sa vezovima bi bile krajem februara oko 300 evra, a prog. 800 oko 260 evra.
    Da li su povoljnije cijene na expo zimu? Koji model bi preporucili?

  8. #8
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ovo je ok cena...Ja bih uzeo na tvom mestu 800-ku. Mozda ce neko reci da sam pristrasan jer sam skoro uzeo 900-ku,ali mislim da je ona pravi izbor za tebe

  9. #9
    Senior Member Dejano981 avatar
    Datum registracije
    06.01.2012
    Godina
    42
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Ja sam skoro uzeo 800 u nisu oko 320e, prezadovoljan sam tako da ti je 260e ekstra cena. Pa ti je to i moja preporuka

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2011
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Koju duzinu mi preporucujete? Visok sam 184cm

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •