Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 46

Tema: Bansko-gondola

  1. #11
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Mi krećemo u nedelju, po prvi put, u Bansko.

    Prema informacijama koje sam skupio, situacija sa gondolom postaje neprijatna posle 9:15, a nesnosna pre 10h.

    Takođe dosta je bitan je i termin, tj. bilo bi dobro da se izbegnu BG i RO raspusti.

    Javiću da li su mi informacije dobre

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    33
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Ko rano rani vise skijanja grabi (i cuva zivce)
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #13
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Ja sam bio 7 dana u januaru ove godine.To sa gondolom je za ginisa.Nevjerovatno!Imaš opciju da ideš busom odmah kod gondole ima stanica, a ako si autom ima parking na zadnjoj stanici, mislim da je 5€. Ono što sam primjetio da je bilo par kola na jednom putiću koji skreće ka stazi sa sidrom ispod medjustanice gondole. To je mislim free opcija, parkiraš se pa na žicu, pa međustanica i izvučeš se na vrh.

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    @bbking

    Devojka i ja smo bili od 14-28. januara. Bili smo u redu oko 8.35 i najduze cekanje je bilo oko 40 min, a najkrace 25 min. Jednom prilikom smo bili oko 10 kod gondole i red je bio predugacak sa obe strane. Tada smo koristili kombi prevoz koji je 10 leva po osobi.

    Subotom i nedeljom su najvece guzve. Mada tada ima i besplatan prevoz (mislim da na kombijima pise free bansko). Nismo koristili ali smo videli 3 takva kombija na parkingu.

  5. #15
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Mogu samo da konstatujem da je gore nego što sam mogao i da zamislim. 😠

    Juče, prvi dan, zbog zaduživanja opreme, stali smo u red u pola 10 i u 12h izašli iz gondole.
    Jutros smo se u pola 9 namestili u redu i u 10 do 11h izašli iz gondole. Ljudi koji dolaze nekoliko poslednjih godina kažu da ne pamte ovolike gužve.

    Za sutra moram da smišljam alternativu ( taxi/kola/...)

    Očigledno je da se nismo jedini koji su u Bugarskoj videli alternativu kriminalnim cenama na Kopu za vreme školskog raspusta.

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    33
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Niko nece da ulaze u izgradnju nove gondole, i to delom zbog pohlepe jer ljudi placaju i ovako, a delom jer se bune ovi iz the "Green" party (koji prvima verovatno sluze kao opravdanje).
    A i pored toga ako se napravi gondola pricaju da nece mnogo uticati na opsti boljitak ski centra vec da te pare idu nekim "mutnim" tokovima.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    16.02.2015
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Ove nedelje je raspust u bugarskoj

  8. #18
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Da, i to smo saznali u međuvremenu. Srbija, Makedonija i Bugarska imaju raspust istovremeno.

    Danas smo išli kolima. Ukupno jedno 45 min vožnje, stim što su poslednja 2 km 25 minuta. Plus fee od 6 e.

    U svakom slučaju bolje nego 2h čekanja + 20 minuta vožnje gondolom.

  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    05.12.2014
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Isao sam opet krajem januara i guzva na gondoli je bila velika, ali podnosljiva. Oko 8:45 stajem u red i dolazio sam u 9:50 na poljanu.
    Boravak mi je bio od srede do srede, da bih izbegao guvze na putevima za vikend i takodje posto je subotom smena na skijalistu taj dan sam po dolasku odmah bio pred gondolom, takodje i za nedelju jer taj dan svi ujutru unajmljuju opremu i nema reda na gondoli...od 6 skijaskih dana 2 dana nisam uopste cekao na gondolu, 4 dana sam cekao od 25-40 minuta na ukrcavanje.
    Sve i da stave jos 4 gondole nije mnogo vazno jer nema dovoljno staza za broj skijasa....previse je ljudi na stazama koje se zbog toga brzo uniste, pa skijanje nije skijanje nego izbegavanje prepreka.
    Za neku sledecu sezonu cu probati kraj februara ili mart...ako je ista guzva odustacu od zimovanja tamo.

  10. #20
    Junior Member НенадЦ avatar
    Datum registracije
    08.03.2011
    Lokacija
    Нови Сад
    Skije / Bord
    Elan / Head
    Godina
    43
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Да појасним мало... био сам два пута у Банском на скијању... први пут је то било у првој недељи марта, а други пут у другој недељи фебруара. Оба пута је било и више него довољно снега за скијање. Стазе одлично припремљене и генерално Банско је боље скијалиште и од Копаоника и од Јахорине. Е сад, што се тиче гондоле или неког другог начина да се оде до скијалишта... свако јутро сам долазио до гондоле око 8.25ч и улазио у гондолу око 9.35ч. Хтео сам ја и раније да дођем до гондоле, али нисам имао превоз из хотела... Истина је да има и бусева који за џабе возе до горе, као и што се може аутом доћи, али је сам тај пут такође закрчен па се временски ништа не добије.
    Суштина целог проблема је у томе да без обзира да ли су у том тренутку распусти у СРБ, БГ, РУ, МКД, ГР или је нека fis трка у питању, једна гондола НЕ задовољава потребе ски центра!!!
    Све у свему, док не изграде другу гондолу, мене више неће видети... толико од мене...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •