Strana 24 od 31 PrvaPrva ... 142223242526 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 309

Tema: Koje skije

  1. #231
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    Druga ima sloj titanijuma i 78mm u struku, naspram 74 kod prve

  2. #232
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    bio u planet bike danas prodavac nije uspeo da mi objasni razliku izmedju ove dve skije haha jel moze neko odavde da uporedi?jedino sto sam uspeo da iskopam je da ova prva ima sloj silicijuma u sebi naspram ove druge

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/10953/

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/10950/

    izbor mi je pao na neku od ove dve ili salomon bbr 7.9 slatke muke
    ...druze obzirom da sam i sam bio u slicom problemu sta uzeti, jedna od kombinacija su mi bile i ove dve skije... kad otvoris linkove koje si postavio na svakom imas plavu karticu OPIS ARTIKLA... iz toga ces videti da su po sastavu skoro indenticne, nema velike razlike, osim u merama... 78 Ti je mozda malo bolja na omeksalim-razrovanim-neuredjenim stazama, dok bi 12-tica trebala biti nesto bolja na uredjenijim i verovatno tvrdjim stazama... ja na kraju uzeh upravo 12-ticu posto vise vozim uredjene staze (a kakve cemo staze skijati nazalost ne zavisi samo od nas)... 78 kao nesto sira u struku samim tim je nesto i sporija, ali zato verovatno bolja za dublji i meksi sneg....(barem sam tako shvatio iz dosadasnjeg trazenja i citanja, a dobio sam i savet od ljudi koji poznaju ove skije da je za mene vise 12-tica...)

  3. #233
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od munja Pogledati poruku
    ...druze obzirom da sam i sam bio u slicom problemu sta uzeti, jedna od kombinacija su mi bile i ove dve skije... kad otvoris linkove koje si postavio na svakom imas plavu karticu OPIS ARTIKLA... iz toga ces videti da su po sastavu skoro indenticne, nema velike razlike, osim u merama... 78 Ti je mozda malo bolja na omeksalim-razrovanim-neuredjenim stazama, dok bi 12-tica trebala biti nesto bolja na uredjenijim i verovatno tvrdjim stazama... ja na kraju uzeh upravo 12-ticu posto vise vozim uredjene staze (a kakve cemo staze skijati nazalost ne zavisi samo od nas)... 78 kao nesto sira u struku samim tim je nesto i sporija, ali zato verovatno bolja za dublji i meksi sneg....(barem sam tako shvatio iz dosadasnjeg trazenja i citanja, a dobio sam i savet od ljudi koji poznaju ove skije da je za mene vise 12-tica...)
    i jedna i druga skija imaju mono TI,tako pise u opisu (osim ako ne lazu)

    mozes da kazes da je 12 za uredjenu stazu,a koja je staza kod nas uredjena posle 11h pre podne? ako covek skija u FR na skijalistu sa 300km staza to je drugo,al ovde kod nas,ne biva to ni na Kopu ni na Zubu a ni na Torniku!

    pisem ovo jer imam elan wf 78 ti (serija pre amphibia,vidi potpis),izuzetno sam zadovoljan,pre njih sam vozio skije sa 70mm i 74mm u struku.

    moje skromno misljenje je da ce ti dodatnih 4mm ispod cipele doneti puno vise osmeha na licu u mnogim situacijama!!!
    Izmenio/la ninic; 01.02.2014 u 21:48.

  4. #234
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    hm pa ok al ja imam 104kg mozda bi trebao da uzmem 12-cu zbog tog sloja silicijuma,mada je i ninic u pravu to za staze da je mozda bolje uzeti malo siru skiju ne znam nisam pametan al kapiram da su obe skije dobre

    a inace obe skije na sajtu imaju isti opis tj da su podjednako dobre i za uredjene i ne uredjene staze

  5. #235
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Silicijum? Otkud ti to?

  6. #236
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    pa vidis da sam luud

  7. #237
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    jedino sto sam uspeo da iskopam je da ova prva ima sloj silicijuma u sebi naspram ove druge
    ...elan nema silicijum al ima Head u onim silnim cipovima i KERS-ovima


    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    hm pa ok al ja imam 104kg mozda bi trebao da uzmem 12-cu zbog tog sloja silicijuma,mada je i ninic u pravu to za staze da je mozda bolje uzeti malo siru skiju ne znam nisam pametan al kapiram da su obe skije dobre

    a inace obe skije na sajtu imaju isti opis tj da su podjednako dobre i za uredjene i ne uredjene staze
    obe skije imaju jedan sloj silicijuma,ovaj, titanijuma i 12 i 78ti.

  8. #238
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    http://skis.findthebest.com/compare/...Flex-12-Fusion

    po njima 78mica nema titanijum na to sam mislio ne silicijum haha

  9. #239
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    ili pada 12tica ili bbr dacu sebi jos malo fore da razmislim

  10. #240
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    http://skis.findthebest.com/compare/...Flex-12-Fusion

    po njima 78mica nema titanijum na to sam mislio ne silicijum haha
    sam naziv skije kaze 78TI, TI kao titanijum!!!
    nema tu mnogo titanijuma,ni u jednoj ni u drugoj skiji al nekakvog metala sigurno ima!

    probaj da odlucis sa eci,peci,pec,sta god da se padne neces pogresiti!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •