Strana 4 od 31 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 309

Tema: Koje skije

  1. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Veliki broj vrhunskih proizvodjaca nudi svoje pancerice i fischer NIJE najbolji. Vi ste vec izabrali pancerice koje vam odgovaraju. Sta znaci prerasti, moja zena skija tri decenije i ima pancerice tecnica 60 flex, veoma je solidan rekreativac i skija sve staze bez problema (da napomenem da skijamo 30 do 50 dana po sezoni a od kada se cerka pocela baviti takmicarskim skijanjem i vise). Veoma vazan parametar je tezina skijasa! Ako su vam pancerice dobre - udobne, cvrsto drze nogu, peta fiksirana to je to. Svidja mi se predlog za Elan Black magic 152cm (imajte na umu da mozete ostvariti i popust od 30% na cenu). Pojednostavite stvari uzivajte i ne upadajte u lavirint nepotrebnog opterecivanja.

  2. #32
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    ...pa i liče kao da su "spremne za izazov".
    Jesu vala, nemoj da sumLJas! "Pravi je trenutak", "Spremne su za izazove", "Kao nove, koriscene tri puta za dvaes' godina", samo su neke od krilatica nasih vrhunskih "trejdera" polovne ski opreme...

  3. #33

    Podrazumevano

    Sada iscitah ovo za Fischer soma tehnologiju, moje buduce pancerice ce sigurno biti jedne od njih jer mi stopala i stoje u tom nekom polozaju.

  4. #34
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dejan Pogledati poruku
    Veliki broj vrhunskih proizvodjaca nudi svoje pancerice i fischer NIJE najbolji. Vi ste vec izabrali pancerice koje vam odgovaraju. Sta znaci prerasti, moja zena skija tri decenije i ima pancerice tecnica 60 flex, veoma je solidan rekreativac i skija sve staze bez problema (da napomenem da skijamo 30 do 50 dana po sezoni a od kada se cerka pocela baviti takmicarskim skijanjem i vise). Veoma vazan parametar je tezina skijasa! Ako su vam pancerice dobre - udobne, cvrsto drze nogu, peta fiksirana to je to. Svidja mi se predlog za Elan Black magic 152cm (imajte na umu da mozete ostvariti i popust od 30% na cenu). Pojednostavite stvari uzivajte i ne upadajte u lavirint nepotrebnog opterecivanja.
    1. Nisam rekao da je fischer najbolji. TO niko ne moze da kaze i da tvrdi. Da je dobar jeste, da je u drustvu vrhunskih, jeste. TO je cinjenica.

    2. pancerica MOZE da se preraste skijaskim znanjem i zeljom za jacim i agresivnijim skijanjem na zahtevnijim stazama. Vasa supruga je dostigla neki nivo koji ocigledno nije zelela kasnije da menja i podize na visi nivo - sto je potpuno OK da se razumemo - ali nismo svi isti niti isto napredujemo niti imamo istu zelju za napredovanjem niti su nam postavljene granice iste.

    3.Pored tezine skijasa mnogo su vazniji, redom: VISINA skijasa i DUZINA pancerice zbog momenta sile na vezove i podesene DIN vrednosti, pored podatka o stilu skijanja i izabranog/zeljenog terena: plave, crvene ili crne staze.

    4. Flex je nestandardizovan ali ipak zadovoljavajuci podatak o cvrstoci pancerice - upravo u toj vrednosti krije se informacija o tome koliko one "cvrsto drze nogu, peta fiksirana"

    5. Svaka staza se moze odskijati sa svakom opremom - lakse ili teze, riskantnije ili bezbednije, udobnije ili ne.

    6. U svim oblastima zivota koje zahtevaju neku vrstu opreme, posebno u skijanju, oprema je vrlo vazna i veoma bitan faktor, kako radi bezbednosti tako i radi uzivanja, otuda se ne slazem sa tezom da se moze "upadati u lavirint nepotrebnog opterecivanja" pri izboru opreme.

    Kontrapimer: lakse je zakucavati eksere cekicem nego heklerom ili klompom, a i jeftinije je i bezbednije.

    Jos jedan bitan detalj: vasa cerka se bavi takmicarskim skijanjem> odlicno, imate fantasticnu mogucnost za konsultaciju sa osobama daleko upucenijim u fiziku skijanja od mene - trenerima i serviserima - verujem da ce bar delimicno potvrditi moje navode...

  5. #35
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Draganuska Pogledati poruku
    Sada iscitah ovo za Fischer soma tehnologiju, moje buduce pancerice ce sigurno biti jedne od njih jer mi stopala i stoje u tom nekom polozaju.
    Vecina ljudi na planeti stoji u tom polozaju

  6. #36
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    A da li bi odgovarale Fischer Koa 73 u dužini 155 cm model 2011/12 korištene 4 dana tj. praktično nove?

    Čika YouTube kaže:
    http://www.youtube.com/watch?v=4hK0JmMnT-w
    http://www.youtube.com/watch?v=cFEONSATqas
    Da se vratimo na izbor pancerice i izbor skije, ja sam predlozio pancu od 80 flexa, a @stekan Fischer Koa 73... evo sta kaze Fischerov sajt:

    http://www.fischersports.com/en/Alpi...YBRID-W-8-PLUS

    (obratiti paznju na flex index pancerice - 80 i posebno na preporucenu opremu uz tu pancericu - Fischer Koa 73 my style !!! )

  7. #37
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Fischer u Srba isto kao i Golf Nemačka tehnologija, izdržljiv i slabo se haba, jeftini delovi i na kraju ga dobro prodaš polovnog

  8. #38
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Macak, jesu li ti noge iks, oks ili ravne?

  9. #39
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Macak, jesu li ti noge iks, oks ili ravne?
    Ti u stvari mene pitas da li imam DEFORMITET KOLENA? Ne, nemam. Onda su ravne, jel?

    Sad, mozda imam neki mentalni deformitet, to vec ne znam ali da se pretpostaviti, s obzirom da ponekad imam (F)IKS ideje..
    Izmenio/la macak011; 12.02.2013 u 13:11.

  10. #40
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Fischer u Srba isto kao i Golf Nemačka tehnologija, izdržljiv i slabo se haba, jeftini delovi i na kraju ga dobro prodaš polovnog
    Vidi, ja sam ovu dasku stvarno popravljao - zamenjena prednja glava veza na jednoj skiji!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •