Strana 12 od 21 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #111
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    A najbitnije, debljina kantni i dole i gore?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  2. #112
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Reci coveku da odnese skije na servis u Salto M na Banovom brdu,gde moze da ih pogleda dzoninho ili neko od momaka koji ucestvuju u diskusijama na forumu i kazu ti ovde da li je ok stanje...Nadam se da momci iz servisa ne zameraju na ovom predlogu?

  3. #113
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    A zamislite tek ove sa trostrukim radijusom koje tek treba da izadju a mozda ih i probam uskoro:

    https://www.fischersports.com/en_en/the-curve

    Inace na Kopu je otvorena prodavnica gde ima opcija renta, servis ali i Test&Buy Fischer super test:

    http://www.infokop.net/novinski-clan...now-store.html

    Konacno da se seti neko posto to u Banskom to postoji jos od 2005 kad sam bio a verovatno i pre toga.

  4. #114
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    A kolika debljina kantni bi bila ispod koje ne bi trebao da idem?
    1mm? (ne nadjoh taj podatak nigde ni na forumu ni na guglu)

    btw, Koliki sloj kantni se skine kad se skije bruse? verovatno - zavisi

    sad je kasno za neki strucni pregled - moracu da se snadjem sa svojom procenom sutra

    kantne su bile relativno ostre, ali ako se dobro secam nisu bile nesto debele - nisam bas to gledao ali cini mi se cca 1mm.


    p.s.
    jbte, nista od ovog nisam znao niti o tome razmisljao dok ne upadoh u ovaj forum

  5. #115
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Bolje da ti odgovori neko od momaka koji rade u servisu,ali ja na tvom mestu ne bih isao ispod 1.5mm

  6. #116
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Odustao sam od kupovine tih skija. Nisam obracao paznju kad sam gledoa jer nisam znao da je to bitno, ali koliko se secam kantne su bile prilicno tanke. recimo oko 1mm, mozda cak i manje.

    Sinoc sam trazio na forumu i na guglu, ali taj podatak nigde nisam uspao da nadjem.
    Ali mi je svejedno sinulo: zaravo to je verovanto cesto fora: ljudi prodaju izbrusene skije koje zapravo ni ne vrede nista, ako ne mogu vec da se bruse. Doduse ja ove moje nisam ni brusio do sad, pa je islo nekako ali sam odlucio da probam malo i da slusam iskusnije

    Odlucio sam da servisiram moje (imaju blizu 2mm kantni), pa da prvo s njima osetim razliku, ako se setim kakve su bile prosle zime. A posle bih uzeo jedne ili mozda dva razlicita para da probam ima li u tim pricama o odgovarajucim i manje odgovarajucim skijama istine. Verujem da ima - nisam ni ja najpametniji na svetu.

    U svakom slucaju hvala svima na savetima.

    Ako se napalim na jos neki par na koji naletim mozda se opet pojavim ovde
    Mada mislim da cu se uzdrzati i uraditi ovako kako sam planirao.

    A za podatak o minimalnim kantnama bilo bi stvarno fino da neko odgovori, jer sam na par tema naleteo pitanje, pa je prica skrenula u nekom drugom smeru i niko nije odgovorio. Verovatno ni ne postoji neki egzaktan i jednostaan odgovor, ali i iskustvo i odokativne metode sasvim su savim ok.

  7. #117
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Neka ti za orijentaciju posluže rubnici novih skija. Obiđi koju trgovinu pa primjeni odokativnu metodu ili ponesi šubler. Ako su kod polovnih tanji za pola milimetra, to je OK. Možda je prihvatljivo i milimetar tanje (milimetar je u mašinstvu ogroman).

  8. #118
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Negde nadjoh da neke skije za off imaju debljinu 2.2mm kad su nove. Drugo, za pravo i bezbedno skijanje osnovni preduslov je potpuno servisirana skija, dakle naostrena i namazana, pa ti vidi...

  9. #119
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Negde nadjoh da neke skije za off imaju debljinu 2.2mm kad su nove. Drugo, za pravo i bezbedno skijanje osnovni preduslov je potpuno servisirana skija, dakle naostrena i namazana, pa ti vidi...
    Evo izmerio sam ove sto imam u kuci:
    sinove skije (verovatno nisu nikad brusene): 2.4
    Zenine (rekao mi covek da su servisirane i to se vidi - dakle bar jednom brusene, a verovatno i vise pita): 2.2
    moje atomic: 1.8 - ko nove

  10. #120
    Member
    Datum registracije
    28.01.2016
    Godina
    53
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    Jedno forumsko-tehnicko pitanje:
    zasto iz tapatalka (android) ne ume da ubaci slike u post iako ta opcija postoji?
    izaberem atachment, pa camera otvori mi kameru, slikam i kad potvrdim tj hocu da ubacim u post ispise mi ne secam se tacno kakvu poruku (nestane brzo) - nesto tipa "slika je prevelika ... 0kb ??"
    da li je to bug u tt ili u forumu? Ili ja imam neki problem?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •