Strana 17 od 21 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 161 do 170 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #161
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Kubi, ako možeš tu skiju uzeti za sitne pare, poslužiće te fino. Ali imaj u vidu par sitnica:
    - skije su twin-tip (podjednako "podignute" i sa prednje i sa zadnje strane), pa biraj dužinu za 10-tak cm više od onog šta si inicijalno planirao, a ne kraće od 176 cm,
    - radijus je povelik (20-tak m), pa to imaj u vidu ako misliš voziti (ili savladati) karving tehniku,
    - za današnje pojmove to nisu freeride već allmountain skije

    P.S. Vidim da sam glavna dosada na ovom forumu.

  2. #162
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Smiješna mi je priča "sa jedne strane rocker, a sa druge camber". Pure gimmick. Ako zanemarim taj marketinški detalj koji te tjera da uvijek ista skija bude lijeva ili desna, skija je vrh vrhova.

    16-ka mi je legla mnogo bolje od SLX-a iako su obe skije vrh. SLX jednostavno vuče u zavoj više nego ja volim (tačnije: ne ja, već moje mlađahne noge).
    Ni meni se to ne svidja. Ako vozim po ledu, ja cak naizmenicno menjam skije (levu i desnu) svak dan, jer se unutrasnji rubnici mnogo vise tupe nego spoljasnji.
    Takodje i ja vise volim brzu voznju i dugacke zavoje, pa uglavnom biram skije s malo vecim radijusom i cvrscom konstrukcijom.

    Ne verujem da ce se pokazati boljim od mojih Salomon X-Drive 8.8, ali testiracu ih bez predrasuda. U aprilu javljam zakljucke.

    Usput, ne mogu da dodam X-Drive u mom avataru zbog ogranicenog prostora. Ima li sanse da se to polje prosiri?

  3. #163
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od snowglisser Pogledati poruku
    Usput, ne mogu da dodam X-Drive u mom avataru zbog ogranicenog prostora. Ima li sanse da se to polje prosiri?
    Prepostavljam da misliš na "ispod" avatara? Polje Skije / Bord? Povećao sam (ali malo) to polje pa možeš da dodaš još skija

    A sledeći put kada budeš kupovao nove prodaj neku (ili pokloni) staru

  4. #164
    Member
    Datum registracije
    06.02.2011
    Godina
    39
    Poruke
    44

    Podrazumevano Kupovina skija

    Treba mi sovet:

    Prosledio sam dosta teme i znam da se u pozitivnu smislu pricalo o Fischer progressor serija na skije.

    Zanima me mishlenje za Fischer progressor f19 skije i koliko vrede spored vama realno normalno u eurima .

    Level skijanje mi je napredan i volim uredjenje staze i siroke zavoje sa velikim brzinama
    Hvala unapred

  5. #165
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Blagodarim, Wlad!
    Da u pravu si, mislio sam na polje ispod avatara.

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    A sledeći put kada budeš kupovao nove prodaj neku (ili pokloni) staru
    Ehhh, glava zna da je to tako, ali srce na njih gleda kao na svoje bebice.
    Kad god hocu nekih skija da se otarasim, uvek nadjem neki razlog zasto mi "trebaju".
    Mislim da sam postao "hoarder" o_O <------ Usput, mislim da nam fali ovaj simbol? Ili ga bar ja ne vidim? (oci razrogacene u soku).

    Mislim da je najizgledniji kandidat da ode Dynastar Speed Course Pro. Po ulozi (a donekle i karakteristikama) je reblizu X - Drive-u. Ali je sjajna skija i zato mi je zao da se rastanem s njom :(

  6. #166
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne znam da li si gledao kod smajlija pod "Više" ?

  7. #167
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od branko61 Pogledati poruku
    U prodaji sam naišao na skije Elan Explore Race Track ESP10 dužina 160 cm.
    Na stranicama koje pratim nisam našao recenziju ili podatke o skijama, pa molim za mišljenje.
    Napominjem da skijam na uređenim stazama,10-15 dana u sezoni,55 godina,težina oko 80 kg,visina 170(ako to šta znači).
    Pozdrav !
    Branko, recenziju za rental modele nećeš nigdje ni naći. Koliko upratih pomoću Google-a, Explore Race je rental varijanta modela Explore 6. Ako skijaš već dosta sezona po 10-15 dana u sezoni, ova skija ti je "tanka".

  8. #168
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Wlad video sam ga, ali taj emoji mi vise izgleda uzasnut (u smislu preplasen), nego sokiran?
    Hmm, mozda ga samo ja to tako dozivljavam

  9. #169
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako ti se taj ne svidja koristi emoji simbole 🤡 ali to radi dobro samo preko tapatalka...

  10. #170
    Member
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    62
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    OK.
    Bilo je kratko I jasno.
    Hvala za savjet!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •