Strana 15 od 21 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #141
    Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Dolaze i polovne u obzir

  2. #142
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2017
    Godina
    46
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.
    Imam priliku kupiti malo koristene skije Head shape ltd (era 3.0)
    Moze li mi neko nesto reći o tim skijama?
    hvala

  3. #143
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Zadnji vikend sam skijao na skijama Fischer Cool heat RX duzine 165cm. Visok sam 187cm i iskustvo mi je bilo bas dobro. Mozete li mi reci nesto vise o tim skijama, da li ih proizvode jos a ako ne koje su skije u tom rangu?

  4. #144
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    @Moca, Fischer-ova RX Heat serija je iz 2007/08 i naslijedila je AMC seriju, a kasnije su je zamijenile serije Heat, Fuse i Motive. Danas se Fischer allmountain serija zove Pro Mtn. Za ovih 10-tak godina se i shvatanje pojma allmountain promijenilo, pa je širina allmountain skija porasla za 10+ mm. RX Cool Heat je imao struk 76 mm i bio je najozbiljniji model u seriji.

    Imao si dobro iskustvo sa dužinom 165 cm. Da li si probao veću dužinu? Ako nisi, probaj prije nego kupiš bilo koje skije.

  5. #145
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Da li neko prati Atomic, konkretno model Redster X5, iz kataloga za 2018?
    Obzirom da se prvi put pojavljuje skija sa tim nazivom (koliko ja znam).

    Ja bih je probao na predstojećem testu BS, ali me pre toga zanima da li sam napravio dobar izbor, ili da se fokusiram na nešto drugo.

    Evo nekih mojih karakteristika:
    180cm/95kg, srednji nivo skijanja sa veoma naglašeniom željom za napradak , prvenstveno skijanje na uređenim stazama...

    Hvala unapred

  6. #146
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Poredeći kataloge za ovu i narednu sezonu, ispada da je novi Redster X5 u stvari sadašnji Redster XT. S obzirom da je X5 posljednji u Redster seriji, nisam siguran da će ta skija biti na testu. Na testovima po pravilu budu isključivo top modeli za koje su organizatori sigurni da će iskusni skijaši sigurno biti zadovoljni.

    O ukusima se ne raspravlja, ali bih u svakom slučaju sugerisao nešto šire od ovih 71 mm u struku jer "uređena staza" nije uvijek idealno uređena tvrda staza. Posljednjih sezona se suviše često skija na temperaturama iznad nule gdje je potrebno sa skija "pliva", tako da se svaki dodatni milimetar širine osjeti. Moj prijedlog je da probaš što više modela, a obavezno Salomon X-Drive 8.0.

  7. #147
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2016
    Godina
    47
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Pa jeftinije kod vas nego kod nas sa popustom za vreme testa, koji nije baš mali.
    http://atomic.ba/index.php?route=pro...product_id=775

    Biće X5, imam spisak opreme koji mi je poslao kolega iz BS, ne bih ga kačio, jer sam ga dobio u prepisci mejlom.

    Hvala na savetu, poz

  8. #148
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    @Moca, Fischer-ova RX Heat serija je iz 2007/08 i naslijedila je AMC seriju, a kasnije su je zamijenile serije Heat, Fuse i Motive. Danas se Fischer allmountain serija zove Pro Mtn. Za ovih 10-tak godina se i shvatanje pojma allmountain promijenilo, pa je širina allmountain skija porasla za 10+ mm. RX Cool Heat je imao struk 76 mm i bio je najozbiljniji model u seriji.

    Imao si dobro iskustvo sa dužinom 165 cm. Da li si probao veću dužinu? Ako nisi, probaj prije nego kupiš bilo koje skije.
    Prva dva vikenda sto sam skijao ove zime sam vozio neke Volkl od 170cm i ove su mi nekako bolje legle. Mozda ima i do toga sto sam ove Volkl vozio kada sam isao prvi put posle 20 godina.

  9. #149
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Moca Pogledati poruku
    Prva dva vikenda sto sam skijao ove zime sam vozio neke Volkl od 170cm i ove su mi nekako bolje legle. Mozda ima i do toga sto sam ove Volkl vozio kada sam isao prvi put posle 20 godina.
    @ Moca

    Misljenja sam kao i Stekan da su ti skije koje su cak 22cm krace od tvoje visine jednostavno prekratke.
    Iz snimka koji si prilozio vidi se da ima dosta prostora da poboljsas tehniku. Znam da ti je sada verovatno lakse da skijas na kracim skijama, ali odabir prekratkih skija nije pravo resenje, samo ce maskirati nedostatke, a ubrzo ces ih prerasti.

    Da sam na tvom mestu, novac koji si izdvojio za kupovinu skija bih potrosio na nekoliko casova sa dobrim instruktorom, a skije bih nastavio da rentam. Veruj mi, nije mit - neces se pokajati. Vredi svaku paru, ali mora da bude dobar (na osnovu licnih preporuka).

    Pitao sam te na drugoj temi da li imas svoje pance, ali nisi odgovorio.
    Ako nemas, definitivno razmotri njihovu nabavku kao prioritet pre kupovine skija.Skije ti u ovoj fazi nisu toliko vazne. Dobro fitujuce pance su mnogo vaznije.

  10. #150
    Junior Member
    Datum registracije
    18.02.2017
    Godina
    46
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od h18 Pogledati poruku
    Pozdrav svima.
    Imam priliku kupiti malo koristene skije Head shape ltd (era 3.0)
    Moze li mi neko nesto reći o tim skijama?
    hvala
    Jedino sam tu nešto našao o ovoj skiji. Linnk: http://sportstyle24.com/head-ski-set...-10-promo.html
    Možda neki komentar nekog iskusnog?
    Visok sam 185, težak 95 kg. Vještina skijanja od 4-5/10

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •