Strana 20 od 21 PrvaPrva ... 1018192021 PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 202

Tema: Kupovina skija

  1. #191
    Junior Member
    Datum registracije
    24.01.2017
    Godina
    39
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.
    Pratim vec neko vreme forum i mnogo toga korisnog i pametnog sam procitao, te naucio od iskusnih forumasa, ali nisam pisao do sada.
    Relativno sam nov u svetu skijanja, ovo mi je treca sezona, mada sam mislim sakupio solidan broj dana (preko 40) na snegu za toliko period. U svakom slucaju svestan sam da imam, a i zelim, jos puno toga da naucim o skijanju.
    Tako recimo apsolutno nisam imao pojma o specifikacijama skija, o razlikama medju njima, o bitnim detaljima za nivo znanja i sl. Citajuci ovu, i jos drugih tema, mnogo toga mi je jasnije no potrebna mi je pomoc i misljenje onih koji poznaju materiju prilikom kupovina skija. Jasno mi je da je svaki skijas posebna prica , da svako ima svoj stil i nacin skijanja u kome uziva te prema tome mu odgovaraju i drugacije skije ali bih ipak da cujem misljenje i eventualne preporuke od vas ovde o pojedinim modelima.

    Kao sto rekoh vec, proveo sam vec odredjeno vreme na stazama, pre svega na Kopaoniku pa i na Staroj planini, fizicki sam u sjajnoj formi pa mi telo i noge dozvoljavaju da spustam i crne staze na Kopaoniku, mada sam svestan da jos moram da usavrsim tehniku kako bih opustenije i bolje vozio po Gvozdacu, Ledenicama... (mada verujem da na to itekako moze da utice i izbor skija)
    Imam svoje pancerice, Atomic hawx 80, visok sam oko 178cm a tezak oko 75kg (sa sklonoscu da odem neki kilogram preko).

    Poslednji put na Kopaoniku, pocetkom januara, 6 dana sam skijao sa rentanim Rossignolom, nisam siguran koji je model jer tada jos uvek nisam vodio paznju o tome. Ali po izgledu bih rekao Rossignol Radical 9SL ili 8SL (malo sam blizi prvoj), posto su skije bas karakteristicne sa levom i desnom. Prilicno teske i po meni tvrde ali ok sam se snalazio sa njima.

    U planetbike u Nisu (posto sam iz tog grada ) mi je prodavac na osnovu svega navedenog rekao da je za mene najpreporucljivija skija sledeca Nordika (mozda bi mi preporucio jos nesto, nisam siguran, ali treba uzeti u obzir da u ovoj radnji nema svih modela kao na sajtu)
    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/43790/

    U intersportu mi je radnik, koji mi je inace pre 2 godine rekao bih uspesno pomogao oko izbora pancerica, preporucio Fischer Progressor 800+

    Na sajtu sam gledao i ovaj Elan posto ga takodje ima u Nisu u planetbike
    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/44342/

    Ni jednu Nordiku nisam nikad skijao, a covek u plantbike je insistirao da je prema mojem iskustvu, pancerici koju posedujem i fizickoj gradji i spremi, navedeni model najbolji za mene od onoga naravno sto on ima da ponudi
    Nisam nesto ogranicen budzetom tako da to nije prva stvar koju gledam i ne mora da bude ogranicenje.
    Zaboravih da pomenem, ne skijam preterano cesto van staze.


    Ako sam napisao nesto glupo i nelogicno izvinjavam se
    Hvala na svakom odgovoru i savetu.

  2. #192
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Neka ti cena bude grub orijentir o kakvoj se skiji radi. Kazem grub jer ce ti cena uglavnom reci kojoj klasi skija pripada i sa cim se moze porediti, ali samo ponasanje skije i da li ce tebi to odgovarati ostaje na tebi da ocenis.

    Moje misljenje je da su sve danasnje skije dobre koliko se to od njih ocekuje da budu u svojim kategorijama. Hocu reci, svaki SL model je dobar, svaki all mtn model je dobar, jedino sto svaki skijas ima razlicita ocekivanja od skije i prema tome formira svoje misljenje. Zato je testiranje bilo i ostalo glavni deo kupovine novih skija.

    Od ove tri skije po ceni se vidi otpirlike da je Nordica najslabija, Elan je neka sredina, a zatim ide Fischer kao najbolji od tri ponudjene (nije napisana cena ali mislim da pocinje negde oko 55-60k kod nas). Elan je blizi nordiki nego fiseru u ovom slucaju. Za ono sto ti ovde pises, ja bih ti preporucio Progressor 800 (F18). Vozim ga trenutno i nemam sta da mu zamerim. Na tvojih 75 kila 170 (167) duzina je prava mera ako si u formi u kakvoj kazes da jesi. Jedino na sta bi trebao da obratis paznju jeste koji je MY u pitanju, jer intersport ima neke modele koji se prave posebno za njih, a progresor se vec 3 sezone pravi kao F18. Pogledaj po netu malo kako koja skija izgleda iz koje sezone, pa vidi sta treba da trazis. Modeli za 14. i 15. su identicne skije razlicitog dizajna, kao sto su i 16, 17. i 18. iste skije sa razlicitom sarom.

  3. #193
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ridji Pogledati poruku
    Ni jednu Nordiku nisam nikad skijao, a covek u plantbike je insistirao da je prema mojem iskustvu, pancerici koju posedujem i fizickoj gradji i spremi, navedeni model najbolji za mene od onoga naravno sto on ima da ponudi
    Oduvijek sam se pitao kako model pancerice utiče na izbor skija i nisam uspio dobaciti do odgovora. Ali nije bitno...

    Nordica pravi izuzetne skije. Mislim da bi za tebe model GT 76 CA bio optimalan izbor. Nemoj da te buni mala brojčana razlika u odnosu na GT 75. Iskoristih link koji si dao, pa pronađoh da PB nudi GT 76 CA za 32.400,00 RSD (koliko god to bilo u evrima, jer sam prestao koristiti dinare krajem devedesetih).
    Fischer Progressor 800 je bio ozbiljan model, ali pitanje je šta je spakovano pod današnjim modelom za Intersport pod tim imenom. Znam da F19 nije nekadašnji 900. I znam da Fischerove klizne plohe slabije drže vosak od drugih, tj. ranije "pobijele".

    Kako god, nemoj se zeznuti pa uzeti skije kraće od 165 cm.

  4. #194
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Mrzi li te da napises koju o tim razlikama F19-900? Citao sam vec na vise mesta da su Pro MTN i Motive modeli poprilicno razliciti u smislu da je Motive bio vise frontside dok je nova serija malo blaza i bliza Ranger seriji. Pretpostavljam po izgledu i nacinu konstrukcije da je i F serija u slicnom smislu odlutala u odnosu na brojcane progresore?

  5. #195
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Mislim da je najbolji odgovor na to pitanje naveden u recenziji F19 za sezonu 2015/16 na https://www.realskiers.com/ (recenzije su u member dijelu gdje se plaća pristup):

    The flagship of the 2016 clan, the Progressor F19 Ti, is built around the Air Tec Ti chassis, a construction that shaves weight wherever it can. The core is milled out following a formula Fischer mastered making über-light cross-country skis. Material is also removed from the top and sides so the finished structure is domed, practically coming to a point over the edge. Changing the core profile has altered the Progressor’s personality, toning down its aggressive tendencies while retaining its prompt response to pilot input. The F 19 Ti feels lighter and more agile than its ancestors, with less emphasis on Power and more focus on Finesse.

    Ukratko: u odnosu na 900 skija je laganija i pitomija (manje agresivna).

  6. #196
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih: izgleda da je stari Progressor 900 ušminkan u novi The Curv. Razlika u geometriji je 1 mm (a možda nije ni toliko).

  7. #197
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    To je to. Ista prica je i sa Motive u odnosu na Pro MTN barem po onom sto sam citao.

    Ovo za Curv mozda jeste tacno za neki nizi model (Ti ili eventualno DTX), ali za najjaci model mi se cini da nema sanse da je to cak ni priblizno ista skija. Mislim da se cela serija, a posebno najjaci model (The Curv) mnogo vise oslanja na RC4 modele nego na bilo sta nize. Mozda i gresim.

  8. #198
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Progressor 900 je vrhunska skija za top rekreativce. Isto kao i The Curv (bez dodatnih slova). Isto kao i većina RC4 modela. 900-tica je zaostajala samo po imenu, tj. nedostatku oznake RC4. Ima skijaša koji izbjegavaju race oznake na skijama. Znam bar jednog takvog.


  9. #199
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Progressor 900 je vrhunska skija za top rekreativce. Isto kao i The Curv (bez dodatnih slova). Isto kao i većina RC4 modela. 900-tica je zaostajala samo po imenu, tj. nedostatku oznake RC4. Ima skijaša koji izbjegavaju race oznake na skijama. Znam bar jednog takvog.
    Zaintrigirao si me sa F19. Probao sam 900 pre nekoliko godina i dopalo mi se sto je bila laksa za voznju od ovog mog cuda ali definitivno nije drzala na ledu u odnosu na moje i malo je tandrkala po dosta tvrdoj stazi. E sad da li su rubovi bili ostri i skija sredjena, nemam pojma.

    Videcu da li je ima igde u renti na Kopu

  10. #200
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2017
    Lokacija
    Berane
    Skije / Bord
    Fischer Progressor C - line 10+
    Godina
    31
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Doslo je vrijeme da se zamijene skije...Volio bih da mi neko pomogne oko izbora, kao i da podijeli neki savjet.

    Budzet za kupovinu mi je do 400eur. Napredan sam skijas, 94kg, 188 visina. Preferiram skijanje na uredjenim stazama, kratki/duzi zavoji, ali opet ne pravi mi problem ni duboki snijeg. Tako da trazim skiju koja se dobro ponasa na pomenutim terenima, u sustini allround skija. Duzina od 174cm pa na vise, radijus minimum 15.
    Progressor F19. Uglavnom nisam zapazio neku drasticnu razliku, osim da se Redster G9 bolje ponasa pri vecoj brzini, nekako mi je stabilnija pri spustu, kao i na tvrdim stazama prilikom zavoja, sjece dosta dobro (mada ovo je vise stvar stanja kantova), cak sam njoj sam vozio 113km/h. Medjutim, skija je dosta skupa, barem za mene...oko 700eur.

    Ono sto sam pronasao na netu jeste :

    - Head WC Rebel Ishape 17/18. U intersportu oko 350,00eur Koji je radijus ove skije (duzina 175)?
    - Atomic Redster XT + mercury. U BTC (Ljubljana) Intersportu, cijena je bila oko 350 eur, koliko me pamcenje sluzi.

    Da li moze neko da napravi paralelu izmedju Atomica, konkretno XT i G7, Fischer Progressor F19 i Head WC Rebel Ishape? Moze i preporuka za neki drugi model (Atomic, Fischer, Head). Da li je isplativije kupiti sada skiju ili cekati Expo Zim u decembru (nazalost prosli nisam posjetio). Ima li neko iskustva sa kupovinom skija po Sloveniji, Austriji, Italiji?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •