Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Yu Ski Magazin

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Yu Ski Magazin

    Da li se ko sjeća ovog časopisa?
    Prilog 505
    Izlazio kao posebno izdanje časopisa "Sam svoj majstor" od sezone 1977/78 do 1990/91. Izdavač: Vjesnik Zagreb.

    Mlađa ekipa neće vjerovati, ali tad nije bilo Interneta. Praktično jedini izvor informacija o skijanju i ski opremi u SFRJ u to vrijeme.

    Ski manijaka je bilo i tada.
    Izmenio/la Stevs; 17.08.2006 u 13:54.

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Secam se ja, mada se kada je to pocelo da izlazi jos nisam skijao. Bio je problem da se nadje, ljudi su po Beogradu trazili od trafike do trafike.
    Izmenio/la plageton; 14.08.2006 u 02:25.

  3. #3
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    I ja se secam... cak tih nekoliko primeraka koje imam ('84-'91), ponosno i ravnopravno stoje u ormaru uz Larousse, Veliki atlas sveta, Vujakliju, etc...

    Zanimljivo je da je poslednji objavljeni primerak (prvi s leva na slici) bio "prorocanski" (ili su ljudi vec znali nesto sto mi nismo).
    Izmenio/la hehehe; 14.08.2006 u 07:43.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe
    Zanimljivo je da je poslednji objavljeni primerak (prvi s leva na slici) bio "prorocanski" (ili su ljudi vec znali nesto sto mi nismo).
    Bili su bliže centru događanja.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Moj drugar je celu familiju bio zaduzio da kupi, ali je stvar delimicno propala jer je njegova majka razumela da treba da trazi JULSKI magazin.

  6. #6
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Ja sam imao sve brojeve od 1978 do 1991,pojedini ski instruktori kazu da je YU ski magazin bio kvalitetniji u pogledu informacija i slika nego italijanski schi magazzin!Lepa vremena,mozda bas SKI MANIJACI pokrenu jedan takav magazin,sta kazes Stekane?

  7. #7
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Kneissl Rail Titanium
    Godina
    41
    Poruke
    260

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    mozda bas SKI MANIJACI pokrenu jedan takav magazin
    Posto sam bio u stalnoj potrazi za informacijama i video da tu ima dosta praznog prostora, posebno imajuci u vidu da samo mali procenat ljudi u nasoj zemlji koristi internet, takva mi je ideja pala na pamet.

    Bojao sam se da je jako tesko pokrenuti tako nesto, sto kaze reklama za Durex - "iz milion razloga", ali kako se Udruzenje razvija shvatam da nista nije nemoguce
    Covjek bi pomislio da mi u Bosni nemamo sta jesti. Mi vamo zivimo bolje neg i jedan Amerikanac osim mozda Bil Gates.

  8. #8
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Ja sam imao sve brojeve od 1978 do 1991,pojedini ski instruktori kazu da je YU ski magazin bio kvalitetniji u pogledu informacija i slika nego italijanski schi magazzin!Lepa vremena,mozda bas SKI MANIJACI pokrenu jedan takav magazin,sta kazes Stekane?

    To bi bilo izuzetno lepo... ali po sudbini do sada pokretanih casopisa te vrste na prostoru Srbije... hmmm... skeptik sam, i to realni. Pokusavale su i velike novinske kuce poput Borbe ali... "SKI VON3 magazin, čiji se prvi, nažalost i poslednji, broj pojavio u Februaru 1991 u izdanju 'NIP Revijalna stampa' u sastavu kuće 'Borba', i čiji je urednik bio Slobodan Veljković" (opis casopisa na ovom sajtu: http://www.skijanje.co.yu/Oko_Skijan...i_magazini.htm)

    Mozda bi valjalo razmisljati o pokretanju nove skijaske novine, opet za prostor pokojne nam Yuge u saradnji sa nasim prijateljima sa Skijanje.hr i SkiBH.ba... (samo razmisljam prstima)....

  9. #9
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Krajem 80-tih i pocetkom 90-tih skijanje nije bio sport koji je bio u ovom procentu zastupljen u dnevnom zivotu bez obzira sto su asovi poput Krizaja,Roka Petrovica,Borisa Strela i drugih na velikim takmicenjima donosili slavu NASOJ ZEMLJI(citaj STAROJ YUGI).Tada smo svi imali jedan izbor skija,ono sto vozi Krizaj a drugo me ne interesuje,e sada je drugacije,ali necu da pisem o necemu sto je tek pocetak ideje...a i moram sa Stekanom prvo da razgovaram....
    Ideja nije neostvariva kada budemo imali oko 1500 clanova a do tada ideje na sunce!

  10. #10
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Ideja nije neostvariva kada budemo imali oko 1500 clanova a do tada ideje na sunce!
    Mitjo, el ovo ne lichi na ideju?

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe
    Mozda bi valjalo razmisljati o pokretanju nove skijaske novine, opet za prostor pokojne nam Yuge u saradnji sa nasim prijateljima sa Skijanje.hr i SkiBH.ba... (samo razmisljam prstima)....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •