Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Koje skije rentirati i gde?

  1. #1
    Junior Member keza avatar
    Datum registracije
    21.09.2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    50
    Poruke
    28

    Podrazumevano Koje skije rentirati i gde?

    Potrebna mi je pomoć pri izboru koje skije da rentiram.
    Pri tome mislim i na tip/dužinu skija i na marku.
    Skijaš sam početnik, bio sam 2 sezone do sada na skijanju u Bugarskoj, na Kopaoniku sam bio na vikendu prošle godine i spuštao sam se niz crevene staze.
    Do sada sam iznajmljivao Elan rent 163 cm, i Volkl Rent 163 cm.
    Visok sam 188 cm, težina 90 kg.
    Ove godine idem u Borovec, i planiram spuštanje (1. put) niz Jastrebce.

    Znači, želim da napredujem, e sad, da li da uzmem duže skije (170 cm?).
    Koje ostale dimenzije, koju marku?
    Da li je pametno u Borovecu iznajmljivati skije, ili je ipak bolje kod nas (u Novom Sadu)?

    Hvala

  2. #2
    Junior Member keza avatar
    Datum registracije
    21.09.2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    50
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Izgleda da sam promasio temu, cim niko ne odgovara.

    Ili je pitanje suvise konfuzno.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Sto se tice rentiranja, prosecne rental skije su takve kakve su, uglavnom mekse i ok za rekreativce. Duzina od oko 160 mi deluje ok za tebe. Duze skije bolje drze u pravcu, kracim ase lakse upravlje (zaokrece). Takodje, tvrdje skije bolje drze na tvrdoj stazi, ali ti i za voznju opet treba vise tehnike za upravljanje. Ako ti je ova duzina bila dobra do sada, nemoj da menjas, ili menjaj, ali prosto pozajmi od nekoga na kratko, zameni se za jednu voznju, da vidis razliku cisto. Pa tako probaj i neku tvrdju skiju, siru... vidi sta se tebi dopada, sta ti lezi, da dalje znas sta da rentiras.

  4. #4
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Sto rece andrija 90% skija iz rente su mekse skije s koje prastaju gresku ali ne drze na tvrđoj stazi i ne trpe vecu brzinu.
    Ako si savlado paraleni zavoj i ako si "napredniji" pocetnik mozda bi mogao da uzmes neke skije iz srednje klase, tj. malo tvrđe.
    Najbolje da tražiš takvu skiju u renti...a koji model konkretno je verovatno najmanje bitno.
    Ako uzimaš skiju na skijalištu i ako je moguće, najbolje je dogovoriti sa rentom da možeš da menjaš skije...pa tako probaš par modela i nađeš odgovarajuću.

  5. #5
    Junior Member keza avatar
    Datum registracije
    21.09.2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    50
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    Sto rece andrija 90% skija iz rente su mekse skije s koje prastaju gresku ali ne drze na tvrđoj stazi i ne trpe vecu brzinu.
    Ako si savlado paraleni zavoj i ako si "napredniji" pocetnik mozda bi mogao da uzmes neke skije iz srednje klase, tj. malo tvrđe.
    Najbolje da tražiš takvu skiju u renti...a koji model konkretno je verovatno najmanje bitno.
    Ako uzimaš skiju na skijalištu i ako je moguće, najbolje je dogovoriti sa rentom da možeš da menjaš skije...pa tako probaš par modela i nađeš odgovarajuću.
    OK, znači glavna je caka, da li ću uzeti tvrđe ili mekše skije.
    Najviše se razmišljam da li da iznajmim ovde skije, pa da ih nosim na krovu do Bugarske i nazad, ili da tamo iznajmim na licu mesta.
    Od opreme mi nedostaju jedino skije i štapovi
    Do sada sam sve kod nas iznajmljivao pa nosio tamo, ali sam se bio zeznuo za pancerice, pa sam morao tamo da iznajmim druge.

    Koliko sam čitao po forumu, skije treba poslednje kupiti, kada znaš tačno šta ti treba, pa se vodim tom logikom.

    Možda da prvi dan po dolasku provedem u obilasku renti, pa da pokušam da dogovorim, da mogu da menjam skije ako ne odgovaraju.

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @keza
    a koje cipele imas, cisto informativno? znas li koji im je flex?

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Dugo nisam bio u Borovecu ali sam bio dosta puta, znajući od pre, staze koje idu od Jastrebeca na dole umeju često da budu uništene već pre podneva. Iako postoje tri staze često samo jedna radi tj desna kada se spuštaš. Staza je u gornjem delu uzana, često ledena jer duva vetar pa ledi i odnosi sneg, druga trećina raskopana i puna hupsera a donja trećina mekana i ponekad i kašasta.

    Ja mislim da ćeš više uživati od Sitnjakovske skale pa na bilo koju stranu a ti kada se vratiš podeli utiske

    Nadam se da će ti i ovo pomoći u izboru skija

  8. #8
    Junior Member keza avatar
    Datum registracije
    21.09.2012
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    50
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    @keza
    a koje cipele imas, cisto informativno? znas li koji im je flex?
    Salomon RS 80, kupio ih nedavno

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Sa tvojom cipelom, visinom (i tezinom) ja bi ovako nesto uzeo. Malo je sire ispod cipele. Biraj crvenkaste staze - ne bas crne, cipela je malo meksa za tvoju visinu i pretpostavljeno znanje:

    SIDECUT: 120-73-103
    RADIUS: 14/17
    SAMPLE LENGTH: 165
    LENGTH: 150,155,160,165,170,175

    http://www.fischersports.com/en/Alpi...Progressor-700

    U stvari cipela je popuno OK za neko uzivanje, siroki karving i laganije staze i umerenu brzinu po mom misljenju. Ako planiras agresivnije i/ili brzo vijuganje, uzmi dasku sa malo uzom geometrijom ispod noge, tvrdju, recimo 68 -70mm, cipelu flex 100 i biraj strmije i uredjenije staze.

  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Fischer, nece covek pogresiti

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •