Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Fischer Progressor 900 ili RC4 Superrace SC?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2012
    Godina
    53
    Poruke
    14

    Podrazumevano Fischer Progressor 900 ili RC4 Superrace SC?

    Rekreativni sam skijaš, nekih 35 godina doduše sa desetak dana na uredjenim pistama u proseku. Dugo nisam menjao opremi i treba mi savet kod izbora: Fischer Progressor 900 ili RC4 Superrace SC? Želim komfornu, ne previše zahtevnu a opet stabilnu skiju, stara sam škola i volim voziti spojeno sa relativno kratkim zavojima.
    I drugo pitanje, sa 181cm i 85kg da li da idem na 165 ili 170 cm?

  2. #2
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Za kratke zavoje mi je nekako vise SC (ja volim duze,pa sam pazario 900)

    Opet sto se duzine tice,za te krace zavoje,mozda 165cm,jer ti ne volis neko brzanje,pa ti ni stabilnost koju pruza duza skija nije neophodna u toj meri,a kracu skiju ces lakse uvesti u zavoj...

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Naveo si da zelis konfornu i ne previse zahtevnu skiju. E pa pitanje je sada koliko ponudjene skije to obezbedjuju pogotovo ako volis celodnevno skijanje. Ako se dobro spremas za skijanje (mislim fizicke pripreme) onda ok ali ako ne onda su ovo mozda i malo prezahtevne skije. Pogledaj jos neki nizi model, mozda Progresor 800 ( dobro razmotri ili slicni) i stuk izmedju 74 i do 80mm (jer dobijas na plovnosti i pravocrtnoj voznji) a tvoja tehnika i sama voli takve karakteristike od skija. A duzina skije moze i jedna i druga (ja bi licno na tvoju visinu uzeo 165).
    Mozda jos neko ima da kaze nesto iz iskustva ali, po meni, treba uzivati na snegu a ne patiti se

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    I sa progressorom mozes voziti i krace i duze zavoje, ali ako skijas 10-ak dana godisnje i ako nemas previse kondicije (to nam nisi rekao), mozda progressor 800 mesto 900. Taj Fischer jeste bolji za kratke zavoje, ali je ipak race skija (dosta tvrda), pa zahteva i odredjeni napor da se "nagazi". Ja bih, verovatno, posle svake zice morao da sednem na pice, da se rehabilitujem, pa ti predlazem da uzmes u obzir pri izboru i svoju fizicku spremnost

  5. #5
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Samo bdi iskren prema sebi koliko si stvarno fizički spreman. Ja sam do ove godine vozio progressor 9+ i ta skija jednostavno zahtjeva fizičku spremu naravno i tehniku. Ukoliko zaista nisi fizički spreman ne bih ti preporučio ovu skiju. Govorim o svojim ličnim iskustvima. Drugu skiju nisam imao prilike probati. Nemoj sabi sebi od skijanja napraviti patnju umjesto da to bude vrhunsko uživanje. Ja sam vozio 170cm a visok sam 185cm.

  6. #6
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Moja drugarica je uzela novu (model od pre dve godine) i juce prvi put vozila Fischer RC4 Superrace SC (150cm). Ona je odusevljena skijom i stvarno kida slalom kako vozi. Meni pod rukom skija ne deluje tvrdo koliko sam ja mislio da ce biti, ali ona kaze da jeste prilicno tvrda. Sad, ona je cele godine fizicki aktivna (rekreativno naravno) i ima snage u nogama da to vozi bas muski tako da njoj nije problem ali, kao sto ti je vecina rekla, treba sam da razmislis da li ti imas snage i kondicije da ceo dan teras tako nesto.
    Ona kada je kupovala, isto se za Progressor-a mislila i bas su joj rekli sto i tebi ovde da jeste malo meksa skija i laksa za voznju. Ali ona je, posto je manijak, naravno, odabrala RC4

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2012
    Godina
    53
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Hvala puno!
    Situacija je jasnija, jos samo malo objektivnosti da se pronađe Mada ona ionako nestaje posle prve pauze i drugog pića na stazi
    U pitanju je inače dobra ponuda Intersporta i zato je izbor pao na ove dve skije. Od Progressor-a 900 svečano odustajem a ako neko ima neki drugi predlog neka javi. Gledao sam i Rossignol 8 i Volkl Raceticeger SC ali im je cena dosta jača a ne čeka mi se kraj sezone.

  8. #8
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od m2mad Pogledati poruku
    Rekreativni sam skijaš, nekih 35 godina doduše sa desetak dana na uredjenim pistama u proseku. Dugo nisam menjao opremi i treba mi savet kod izbora: Fischer Progressor 900 ili RC4 Superrace SC? Želim komfornu, ne previše zahtevnu a opet stabilnu skiju, stara sam škola i volim voziti spojeno sa relativno kratkim zavojima.
    I drugo pitanje, sa 181cm i 85kg da li da idem na 165 ili 170 cm?
    Srdačno bih ti preporučio da odustaneš i od 900 i RC4. Imao sam prilike da testiram i jedne i druge i to su skije koje zahtevaju vrlo dobru tehniku i fizičku spremu, sem toga traže da se baš radi na njima tokom vožnje.

    Za to što tražiš od skije bih ti od Fischera preporučio Progressor 800. I sam sam pazario iste sad skoro. Po gabaritima se poklapamo, ja sam 180cm visok i 84kg težak, i uzeo sam skije dužine 170cm jer želim stabilnost pri malo većim brzinama i duže karving zaokrete. Ako pretežno voziš slalom onda uzmi 165, ali ne ispod toga.

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    23.02.2012
    Godina
    53
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Toga sam se i plašio Sa 3 glasa za Progressor 800 odluka je pala, još samo da ga nađem!

    Hvala i svima!

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    08.10.2011
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Head iSupershape Magnum 2012
    Godina
    50
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Eo malo i mojih utisaka. Prošle sezone sam vozio progresor 900 (170cm skija, ja imam 180cm) i nisam baš bio prezadovoljan. Pozitivno je to što je skija jako stabilna i brza. Ali, jednostavno mi je nešto falilo. Nije me baš slušala kako sam očekivao. Prodao sam je i kupio novog heda, i superšejp magnum, 163cm. Od prvog trenutka sam prezadovoljan skijom. Jako je upravljiva i laka za vožnju. Brza, ali mana joj je što je pri slobodnom spustu (kada treba uhvatiti brzinu da bi se prebrodila neki ravniji deo) nestabilna (za razliku od progresora). Nisam vozio progresor 800, ali kažu da je dobra. Ipak bih ti preporučio, ako je moguće da nađeš ovog heda (ako se malo kondiciono spremiš pred sezonu), ali verujem da ćeš biti zadovoljan i progresorom 800. Moja preporuka je da to bude 165cm.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •