Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Rezultati 111 do 117 od 117

Tema: vosak za skije

  1. #111
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2013
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Pošto vidim da forum nije zatvoren, imao bih pitanje u vezi voska za dasku. Meni draga srcu daska, već godinam se vozi pa je red i da se nekad premaže voskom. Koji vosak preporučuju iskusni vozači i koliko je to pametno da radim sam (jer imam želju da probam)?

  2. #112
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Vosak bi trebalo da biras prema stanju/strukturi/temperaturi snega. Najbolje da to uradis dan uoči odlaska na planinu, jer ces tada znati kakvi su bili vremenski uslovi u predhdnom periodu, kao i kakve uslove možeš da očekuješ u narednim danima.
    Savetovao bih ti da uzmeš neki vozak koji ima najširi spektar temperarure snega. Shvatam da ti ne treba neki racing wax.
    Da ne širim bespotrebno, imaš one voskove kojima direktno mažeš skiju (bez pegle). Najjednostavniji način i najbrži. Posle utrljaš krpom i sačekaš par minuta, i možeš da voziš.
    Druga opcija je sa peglom. Zagreješ peglu , prisloniš vosak i kaplješ što ravnomernije po skiji. Posle prepeglaš skiju , sačekaš da se osuši i skineš/sastružeš ostatak. To struganje radiš sa posebnom plastikom, slično kao kad stružeš led sa šoferke. Na kraju skini ostatak voska sa kantni. Imaš na youtube-u.
    Ova opcija zahteva više vremena, alata, ali tada skija bolje upija vosak i maža će ti trajati duže. Ako hoćeš sam da probaš, pobrini se da imaš stege kojima ćeš fiksirati skije.
    Srećno
    Izmenio/la Rossignol 8s; 10.12.2013 u 11:00. Razlog: dopuna
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  3. #113
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Univerzalni vosak bilo kojeg iole priznatog proizvođača i pegla. Sve ostalo je trošenje vremena i para. Utrljani vosak spadne nakon dvije žice, a na umjetnom snijegu i ranije.

  4. #114
    Junior Member
    Datum registracije
    29.11.2013
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Puno hvala na savjetima, sutre se bacam u obilazak prodavnica ski opreme. Javljam sta sam kupio i sta sam uspio da uradim sa daskom.

  5. #115
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Pošto o ovoj temi ne zna ništa da potrebna mi je sledeća informacija. Da li Holmenkol spada u kvalitetnije proizvođače i koliko puta se mogu peglati skije 170cm sa 100g voska? Raspon temperatura je 20 do -20 što pretpostavljam da je neka univerzalna varijanta.

  6. #116
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Holmenkol spada u vrh, a njihov crveni univerzalni vosak je moj izbor već duži niz godina. Pokazao mi se dosta bolji od univerzalnog To-Ko voska.

    100g će ti trajati dok se ne potroši . Zavisi od mnogo faktora. Za normalne skije bi trebalo da ti izdrži 7 - 10 peglanja. Za freeride skije upola od toga.

  7. #117
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Znam da vadim temu iz bunara ali ja kupio Swix HF7
    Skupo al zivo me zanima razlika
    Sad se ceka snijeggg..
    Priložene slike Priložene slike
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •