Pozdrav skijasi!

Pre koju godinu sam se uclanio na forum, pisao kako me drma nostalgija za skijanjem... I nakopon, prosle zime posle vise od 20 godina stao sam u pancerice, vezove, skije. Vise sale radi nego zbilje, bile su to skije mog druga, na stazi na Kosutnjaku u BG. Osecaj je bio kao da sam spustio noge u dva betonska bloka. Znaci osecaja nema. Ni da se pomerim. Tu je neki od radnika na stazi prokomentarisao, ne mogu da zivim od ovih pocetnika. Odmah je prokljucao inat. Reko gledaj pocetnika i zviz niz stazu .

Sreci nije bilo kraja, kezio sam se ko malo dete . Par spustanja i noge su same skijale i pravile grube zaokrete, ne znam ni sam kako.

Poslednje skijanje pre ovoga mi je bilo '90e na Bjelasnici, kada sam bio bas klinac. I cirka 70kg sitniji : ).

Potpuno zaludjen jedva sam cekao sledeci neradni dan.
I vec sledeci vikend sam se spakovao sa drugarom i put Golije. Bio je to onaj dan kada su proglasili vanredno stanje u celoj zemlji, mecava je zatvorila vecinu puteva i apelovali da se ostane kuci. Ma ne vredi nikakvo odgovaranje, spakovali se i na put. Sreca prati lude, uvece smo iza buldozera i smetova od 4m na Kuli stigli kao jedini skijasi i turisti na Goliju na kojoj nije bilo struje.
Skijali smo taj vikend na Odvracenici. O njoj cu ako stignem nesto napisati na temi o Goliji jer vidim da je neopravdano zapostavljena.

Sve u svemu sreci nije bilo kraja . Skijanje i samo skijanje. Posle toliko vremena.

U nastavku sezone, kada god bi stigli (a mogli smo samo vikendima) putovali smo na Goliju, pa zatim i na Tornik na skijanje.
Tehnika mi se iz vikenda u vikend poboljsavala. Snimas bolje skijase i po sistemu sto majmun vidi to majmun radi, napredovao sam.

Najveci problem pored zardjalosti mi je pravila fizicka sprema. Noge bi mi jedva izdrzavale, kolena bolela...

Na kraju sezone pao je i Kopaonik, prvi put smo skijali tamo. U odnosu na Goliju gde smo skijali i koja odaje utisak prave divlje planine, gde su staze trasirane kroz gustu i mocnu sumu, Kop deluje kao neki zabavni centar. Staze su bile fantasticno pripremljene, pune snega, a vreme lepo. Novi ski liftovi, a skijasi u novoj opremi.
Mogu da se pohvalim da sam sa drugom iskijao sve staze u ponudi bez mnogo problema i sa uzivanjem (sem onih staza sa sidrima, jer fizicki ne bi izdrzali). Veci deo dana smo proveli na Gobelji, lepe staze, mala guzva, svi znaju da skijaju. A bogami i konobarice u onom kaficu dole su ostale u najlepsem secanju : ).

Totalno zarazen, jedva cekam ovu sezonu. Pa sam zato i dosao na sajt.
Obzirom da novac i posao diktiraju da mogu da skijam samo vikendima, zelja mi je da ove godine vidim Staru Planinu i eventualno se vratim na Bjelasnicu i Jahorinu. Uz obaveznu Goliju.

Nadam se da nisam smorio i da jesam ovo je valjda pravo mesto
Pozdrav