Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Iskustva jednog pocetnika

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    27.04.2012
    Godina
    40
    Poruke
    20

    Podrazumevano Iskustva jednog pocetnika

    Obecao sam sebi jos pocetkom godine da cu nauciti da skijam, i da sa vama koji ste mi zdusno pomogli tokom ovih meseci podelim utiske.

    Mesece sam proveo citajuci forume i odlucio sam se za sledeci raspored koraka.

    1. Ucenje skijanja na Ski traci na Adi

    Zaprepastilo me je sa koliko skepticnosti su skijasi iz moje okoline reagovali na ovu ideju. Moram reci potpuno neopravdano. Imao sam tri casa pre odlaska na Kopaonik, i sve sto mi je instruktor rekao prvog dana da cu savladati, tacno sam savladao. Jako strpljiv i metodican rad (a jako sam zahtevan i tezak ucenik ) mi je mnogo pomogao, kao i saveti koje sam dobio pre odlaska na planinu.

    2. Ski opening Kopaonik

    Mozda ne najbolji termin za pocetnika, ali nisam mogao vise da izdrzim ... Po dolasku (cetvrtak) nas je sacekalo prijatno iznenadjenje, cena ski pasa je smanjena 70%. Brzo iznajmljivanje skija i dva spustanja pre zatvaranja staza. Otvorena je bila samo desna strana Karaman grebena (gledano sa zicare), ali zbog sunca koje je przilo ceo dan je bila vise led nego sneg.
    Vec sutradan je situacija bila znatno bolja i otvorena je i leva strana, bolje osnezena, te sam sve nauceno mogao da primenim. Ovde je moje iznenadjenje postalo vece. Lakse je skijati na snegu nego na ski traci
    U subotu je otvoren Pancic 4b i morao sam da pokusam, kud puklo da puklo... Sve je proslo bez problema, tacnije sto je bilo vise snega na stazama, lakse sam skijao .

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    27.04.2012
    Godina
    40
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Sto se tice samog ski vikenda, par ocena:

    Prednosti:
    Cena ski pasa, uredjenost staza (ipak je sneg pao bio samo par dana pre toga) i odsutstvo kamikaza.

    Mane: S'obzirom na kolicinu padavina, mogli su da puste jos koju stazu.

    Sve u svemu jako lep pocetak ski sezone

  3. #3
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Znaci zarazio si se virusom skijanja,sada nema nazad

    Cestitam i puno uspesnih sneznih dana zelim

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Biohemicar-u, jako lepo od tebe što si napisao ovaj post/temu, nadam se da ćeš u istoj i dalje izveštavati o tvom napretku, to može biti veoma korisno iskustvo za sve koji ulaze u ovaj sport. Isto tako čestitam ti što si uspeo da savladaš zahtevne početke u skijanju tako brzo. Sad ti ostaje da usavršavaš tehniku i da što više uživaš na planini

  5. #5
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Čestitke. Lijepo će biti kad za jedno 3 godine pročitaš ovaj post

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    e svaka cast! Moja cerkica je prve prave ski korake napravila upravo na ski traci na Adi i posle toga je rekla isto sto i ti: "skijanje na traci je mnogo teze od skijanja na snegu"! Probao sam i ja ski traku posle godina i kilometara provedenih na snegu i takodje mogu da primetim isto - ski traka ne prasta greske i odlicna je za uigravanje i zagrevanje misicnih grupa za odlazak na planinu, pa ko moze samo napred! Odlicna je i za pocetnike i za iskusne skijase. Tebi svaka cast i samo napred, velika je stvar sto si odmah posle trake imao dodir sa snegom u kratkom vremenskom periodu - sad si gotov, ova bolest leka nema! Jedina terapija koja pomaze je: "spustanje raznim stazama vise desetina puta dnevno u zimskom periodu od 8-16h uz validan ski pas..."

    da dodam: jako oboleli primerci kao ja npr, ne uzimaju u obzir stanje snega na stazama vec po svaku cenu idu nizbrdo sto rezultira unistenim kantnama, jako ostecenoj kliznoj povrsini i velikim naknadnim nerviranjem zbog istog. E tu tada pomaze neko kuvano vino ili rakija i dosta jake zacinjene hrane recimo...
    Izmenio/la macak011; 11.12.2012 u 13:36. Razlog: eto...

  7. #7
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    da dodam: jako oboleli primerci kao ja npr, ne uzimaju u obzir stanje snega na stazama vec po svaku cenu idu nizbrdo sto rezultira unistenim kantnama, jako ostecenoj kliznoj povrsini i velikim naknadnim nerviranjem zbog istog. E tu tada pomaze neko kuvano vino ili rakija i dosta jake zacinjene hrane recimo...
    Isto, samo se trudim bez nerviranja. Sveze servisirane skije sam odmah izgrebao na izlazu iz Pancica na prvom izvlacenju u subotu. Samo rekoh sebi: "Jebiga, gotova stvar, nece pomoci nerviranje i nastavio dalje "

  8. #8
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ma ni ja se ne nerviram, nego trazim izgovor da jedem!

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    03.03.2010
    Lokacija
    Kraljevo
    Skije / Bord
    Atomic SL-D2 Race
    Godina
    35
    Poruke
    110

    Podrazumevano

    i da se pazis kad pijes ja od vina tripujem Tombu a od rakije Milera

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    a ne, to samo apres-ski (x-juz maj french), al' se ne uroljavam vise kao nekad kad bejah mladjan (dinkic) momak ja...eh kad se samo setim onog sanka u rtnju, kukuuu..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •