Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 23

Tema: dobro staro pitanje, gdje?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano dobro staro pitanje, gdje?

    Dragi moji ljubitelji skijanja,
    ove godine bih išao u austriju ili italiju ili čak negdje drugdje
    ove godine idem as ženom i sinom od 6 godina kojem je crvena gobelja nejveći uspjeh.
    obišao sam dolomite superski i kronplac mi je nekako bio najprikladniji za ovakvu turu.Bio sam i u BKK austrija. Da se ne ponavljam, dajte mi predlog.
    Na dolomitima sam preskocio Ciavetu koja sad možda dolazi u obzir zbog blizine i blagih staza , ali i stekan nešto stalno hvali gerlitzen koji je još bliže od bkk, ali mi djeluje suviše malo.
    Znači, nešto ne puno daleko, sa puno blagih staza, sa nekom termom u blizini, zgodno za familiju sa malim djetetom...

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Katschberg je ubav za klince. I velike i male.

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    ha, našao sam svoj 3 godine star identičan post i upalio je. otišao sam tada u bkk, Od mnogih starih odgovora sad me je zagolicao ovaj od srđanav:
    "Kad god ne znam gde cu na skijanje uvek se rado vracam Gerlitzenu i okolini. Poslednjih godina iznajmljivao sam app u Bodensdorfu u podnozju planine, cetvorokrevetni app (dnevna soba, decija soba, kuhinja, kupatilo) u kuci sa bazenom, parkingom, pogledom na jezero, mir i tisina, do 50 EUR. Udaljenost od gondole 5 km, parking u podnozju gondole obezbedjen i fantasticno organizovan. Ski pass vazi za celu Korusku, najbliza skijalista BKK i Turacherhohe, sve u krugu od oko 40-ak km, obavezno odvojiti vreme i skijati BKK, St.Oswald i Turacher. U neposrednoj blizini app supermarketi SPAR i Billa, jeftinije nego kod nas. Sto se vanpansionske potrosnje tice, hrana i pice na stazi kao u beogradskim kaficima i restoranima srednje klase. Podatak da smo prosle godine u veoma pristojnom restoranu za badnje vece jeli i pili (umereno) ribu, vino, sokovi i desert nas 19 za 360 EUR (ili 18 EUR po osobi) dovoljno govori. Svemu treba dodati izuzetno dobro organizovano skijaliste, lepe,blage, uredjene i dugacke staze za pravo porodicno skijanje i uzivanje. Za svaku preporuku."

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako preferiraš Dolomite (zbog sunca) ne znam da li si obišao Alta Badiau? (namerno pitam da li si obišao pošto dosta ljudi samo "očeše" delove dok idu u Sella krug pa misle da su videli te delove a u realnosti su videli 2-3 staze)
    U Alta Badiai je najviše plavih staza (jeste, ima WC staze i neke crvene, ali iznad Corvare se sve plave).

    Za Austriju, kao i Italiju, Francusku i sve ostalo, mislim da će ti svaki centar koji ima dovoljan broj plavih staza odraditi posao za porodično skijanje - samo obratiš pažnju da postoje plave alternative da se spustiš do važnih mesta u skijalištu. Mi idemo ove godine u Nassfeld, nije najpogodnije za decu ali može da se skija bez problema (bili i prošle godine u jednom terminu) ako skijaju OK (i ne "cmizdre" ).

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Katschberg je ubav za klince. I velike i male.
    pa ovo je ozbiljan predlog. Hvala.
    Ljepša polovina bi da uklopimo i Beč ili Budimpeštu(zbog IKEA-e, naravno)ali mislim da na potezu Grac- Beč nema ništa interesantno za skijanje.
    Sve neka mala seoska skjališta od 10-20km staza sa sidrima
    U krajnjem slučaju Katschberg-Budimpešta je 550km.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    a smještaj?
    na tiscover.at je sve grozomorno skupo.od 500e pa na više za dvoje +djete, 6 dana.nije problem ni sjesti u auto pa se voziti koji minut.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    25.10.2005
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    a smještaj?
    na tiscover.at je sve grozomorno skupo.od 500e pa na više za dvoje +djete, 6 dana.nije problem ni sjesti u auto pa se voziti koji minut.
    APPARTEMENT LIESERHAUS
    9863 RENNWEG AM KATSCHBERG
    Ovde ti je pristojan smeštaj u podnožju Katschberga, moraš kolima do skijališta, ali bukvalno 3-4 minuta. Parking kod skijališta je perfektno organizovan, tako da od njega nemaš hodanja.
    Cena za 7 dana je bila oko 350 EUR (2x odrasli i 2x deca), dnevna soba + spavaća. Nije luksuz, ali je čisto. A Katschberg je predivno skijalište, posebno za decu.
    Nadam se da sam pomogao.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    01.02.2009
    Godina
    49
    Poruke
    141

    Podrazumevano

    sad mi se umješao i Nassfeld. Jednako daleko, više km i za razliku od Katschberga, čini mi se da ima više plavih staza. Tačnije, gdje imaju crvene na mapama, prate ih vijugavo i plave.
    Naime, klinac mi ima 6.5 godina i prošle godine na Kopu je sasvim ok vozio Gobelju, ali je bila pusta i prostrana. Tad je imao 5.5g Sad je jači ali opet ne bih da ga forsiram. Ma svugdje ima svakakvih staza i svugdje će biti ok samo mi dajte svoje mišljenje "nassfeld vs. Katschberg" da prelomim.
    Preporuke za smještaj su također poželjne

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    katschberg za djecu

  10. #10
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tomba na kvadrat Pogledati poruku
    sad mi se umješao i Nassfeld. Jednako daleko, više km i za razliku od Katschberga, čini mi se da ima više plavih staza. Tačnije, gdje imaju crvene na mapama, prate ih vijugavo i plave.
    Naime, klinac mi ima 6.5 godina i prošle godine na Kopu je sasvim ok vozio Gobelju, ali je bila pusta i prostrana. Tad je imao 5.5g Sad je jači ali opet ne bih da ga forsiram. Ma svugdje ima svakakvih staza i svugdje će biti ok samo mi dajte svoje mišljenje "nassfeld vs. Katschberg" da prelomim.
    Preporuke za smještaj su također poželjne
    Prilicno je crveno i jedno i drugo...
    Nass ima jednu sjajnu i podugu plavu stazu, 23a, ali koliko se secam to je jedina tj ostalo su neki vezni putevi i kratki delovi
    Ali dosta crvenih i nisu toliko strme... npr. 4, 7, 50, 52...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •