Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Bad Gastein

  1. #1
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    40
    Poruke
    113

    Podrazumevano Bad Gastein

    Je li bio kod u ovom ski centru? Dobro bi mi doslo neko iskustvo za smjestaj i neke preporuke. Hvala

  2. #2
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    I mene interesuje neki info, za neku mozda sledecu akciju,od blizih skijalista u austriji, ovo mi deluje kao najinteresantnije, pored Kals/Matrei u istocnom tirolu... U gastainu, je bila neka moja ekipa, ali ne na skijanju, isli su na kupanje u tim termama, kazu da je jako lepo mestasce, i to ke sve sto znam...

  3. #3
    Senior Member wetmila avatar
    Datum registracije
    15.09.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fisher
    Godina
    56
    Poruke
    168

    Podrazumevano

    Bad Gastein i Bad Hofgastein su dva mesta udaljena nekoliko km, a povezani su sistemom žičara, preko ski centra Angertal. Iz Bad Hofa polazi vozić, a iz Bad Gasteina gondola, a na dalje žičarama. Bio sam u Bad Hofu i čini mi se da je bolji jer je ravan i ima veliki parking ispred početne stanice. Staze su odlično sređene i dobro povezane. Kada je vreme lepo od vrha do Bad Hofa može da se vozi i više od 10 km. U Bad Hofu je odličan bazen sa saunom i vredi otići na kupanje kako unutra tako i u bazenu napolju. lako se stiže do Gastein doline, autoputem posle Filaha postoji odvajanje za Malnic, a odatle auto vozom desetak minuta kroz tunel. U blizini je i Sportgastein za koji važi isti ski pas, ali je potrebno mirno vreme za posetu tom skijalištu koje nije povezano direktno sa prethodnim. Oba mesta su prelepa i svakako ih treba posetiti. O Kalsu je pisano već na stranicama foruma. Svakako treba ići i tamo.

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Wetmila, moze li jos neki info vezano za cene? Negde sam citao da je mesto za malo jaci standard, pa me interesuje da li je to tacno, spada li u skupa mesta.

  5. #5
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    moje iskustvo sto se tice austrijskih skijalista, govori da su cene skroz uskladjene svuda, kazu da i u St.Antonu mozes da popijes pivo za 3 eura, a to je totalni top austrijskih skijalista...a o prodavnicama za svakodnevne potrebe hrane i da ne pricamo, cene i nize od nasih....e sad mozda smestaj moze da bude negde malo skuplji, ali uvek ima alternative u vidu privatnih, koji su totlano ok sa enama...

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Beliveru u pravu si što se tiče ujednačenosti cena, na AT skijalištima su veoma male ili nikakve razlike što se tiče cena pića/hrane u zavisnosti od ski centra, naravno uvek postoje neki lokali koji su skuplji ali pričam u proseku. Što se tiče smeštaja uvek se uzima neki apartman ili soba u kući / pensionu (manji smeštaji), veći hoteli su po pravilu preskupi osim u totalnoj vansezoni.

  7. #7
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Upravo tako... ;-)

  8. #8
    Senior Member Attention avatar
    Datum registracije
    15.12.2009
    Lokacija
    Niksic, Montenegro
    Skije / Bord
    Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Godina
    40
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Mene samo zanima da li neko ima neki broj gdje je bio, da preporuci neki dobar smjestaj...apartman za 3-5 nije problem samo da je cisto
    sto se tice cijena, u Nasfeldu smo se nakupovali svega i svacega jeftinije nego kod nas sigurno...ski pas nam je bio oko 40tak e tako da ni u Bad nece biti nista skuplji...eto jedino smjestaj da ne bude drasticno skuplji nego u Nasfeldu gdje je bio 19e

  9. #9
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    evo da ti preporucim http://www.tiscover.com/ odlican sajt za smestaj, specijalizovan samo za alpe, pa malo procesljaj, ja sam par puta rezervisao neke apartmane u Kitzbuhelu i okolini, samo pazi kad ukucas destinaciju koja te interesuje, on ti izbacuje i okolna mesta, pa gledaj koja je razdaljina, sve imas lepo objasnjeno
    naravno chekira i booking.com nikad se ne zna gde moze da izleti neki ok smestaj

  10. #10
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Dobar je tiscover.com , samo treba voditi računa da prilikom filtriranja kriterijuma, daje linear distance. Treba voditi računa jer nekada 10 km linear distance-a može značiti realnih 30-40 km vožnje. Zato obavezno proučiti gde je tačno gasthof/pansion/hotel itd (imas mapu na sajtu sa označenom lokacijom smestaja).
    Ovaj sajt je dobar i zato sto ima veci izbor od booking.com (kada su Alpi u pitanju). Mogu se naci i mailovi tih smestaja pa se moze i direktno rezervisati i/ili dogovarati eventualne pogodnosti.
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •