Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 86

Tema: Ishrana skijasa

  1. #1
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano Ishrana skijasa

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Kombinacija besomucnog plivanja, umerenog trcanja i sredjene ishrane. 20kg za nekih 5 meseci.
    Svaka cast . Kako si sredio ishranu? Neki jelovnik ako imas da postavis ovde ili mi posaljes na PM?

  2. #2
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Noom Weight Loss aplikacija za android
    Unosis sta jedes okvirno, on ti racuna koliko je zdravo i koliko si uneo. Takodje, unosis treninge i na kraju na osnovu svega ti preracuna koliko si smrsao. Meni je bilo super zabavno i motivisalo me odlicno. Kada unosis hranu, postoji zelena, zuta i crvena kategorija. Sto vise zelenog to bolje. Natera te da jedes malo kvalitetnije.

  3. #3
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Android je zakon . Skinucu bas da probam. Glavni problem mi je da se organizujem posebno kad sam na poslu oko ishrane. Ja sam probao neke dijete i imale su efekta ali do nekle. Ali nisam probao u kombinaciji sa vezbanjem. Tada se postize dobar efekat.

  4. #4
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Evo jedan forum za sve vas koji hocete da smrsate,nabacite misicnu masu,izgledate dobro na plazi... http://www.realx3mforum.com/smf/

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Evo jedan forum za sve vas koji hocete da smrsate,nabacite misicnu masu,izgledate dobro na plazi... http://www.realx3mforum.com/smf/
    Onda da i ja preporučim ovaj http://www.xsport.rs/forum/index.php?www

    Ima odličnih tema i mnogo informacija oko ishrane, samo treba čitati i većina odgovora se nađe, kad se malo uđe u materiju onda diskutovati o konkretnim stvarima.

  6. #6
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Slazem se da je puno sporta sa manje jela idealno ali za one koji nemaju mogucnosti ili vremena za puno sporta, probajte Dukan dijetu. Ja sam skinuo 14 kg za 2.5 meseca, vratio 2 i drzim se na tome vec nekoliko meseci.

    Samo ne preporucujem pred skijanje, prvih mesec dana nisam imao energije uopste, dok se telo nije malo naviklo na drugi rezim ishrane. Posle je bilo ok.

  7. #7
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Uopste ne mora puno sporta. Trcanje 4 puta nedeljno u trajanju od 30-45 minuta je ok. Za mrsavljenje je bolje laksi tempo a duzi trening.

  8. #8
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nije stvar u tome da se jede manje,vec da se ne jede ono sto ne valja (prosti seceri,masti...,a da se poveca unos proteina,kvalitetnih UH...ali da ne filozofiram,imate forume,pa bacite pogled za detalje

  9. #9
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    прости шећери су добри за брз опоравак јер је пут варења много краћи и одмах иду у крв и у мишиће; масти су важне у исхрани јер имају веома битну изграђивачку улогу (хормони, ћелијски зид, провитамин Д...); вишкови ових једињења (неутрошени за енергију и изградњу се нагомилавају у поткожном ткиву у виду капљица неутралних масти, или сала); долазимо до протеина, дугих полипептидних ланаца, чије је варење сложено и много дуже траје у односу на претходне две класе, предност је што даје много више енергије; а опасна мана је та што се продукти метаболизма (сви протеини који се не утроше за изградњу разграђују на сличне оне производе ко и протеини који су учествовали у ослобађању енергије, моторички рад мишића), ИЗБАЦУЈУ ПОМОЋУ ВОДЕ!!! вишак соли, који су продукт метаболизма протеина доводи до песка, каменчића, камена и каменчина у бубрезима...

    треба јести од свега по мало и сходно физичком напору и добу у којем се налазите..
    Ја нпр за дооручак пре скијања једем 6 јаја, 2 виршле, пар листова сланине и корн флекс, ручам на стази (то само у Бугарској јер су цене нормалне), шкембе чорбу, свињски бут са хлебом и пијем чај, док за вечеру једем све редом
    висок око 187 и телесна маса око 90 (мање више без грама сала)
    али ја растем и поред протеина који су ми неопходни за раст и развој, потребне су и масти и онда у целој тој причи је превелик луксуз користити протеине за енергију. бар смо ми из биологије учили да кад организам крене да троши протеине за енергију, знак гладовања и може доћи до опасних поремећаја...

  10. #10
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Jel`se vi spremate za Olimpijadu,ili sta...?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •