Strana 93 od 692 PrvaPrva ... 43839192939495103143193593 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 921 do 930 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #921
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    @Vanelic

    Ja cu pre svega reci svaka cast Vanelicu i za obilazak ski centara u jednom dahu i za putopisnu reportazu. Zelim dodati da bih voleo da su u reportazu bili ukljuceni Brezovica, Stara planina i Pamporovo. A to sto se u necemu mozda ne slazemo - to je prirodno, narocito sto stanje u odredjenim ski centrima u razlicitim momentima moze biti dosta razlicito. Samo cu dodati na celokupan tekst (i raspravu) da sam letos na Popovoj sapci posmatrao Ceripashinu i nikako nisam uspevao da vidim stazu, vec samo zicaru. A ta staza je uz onu u Banskom najteza na Balkanu, od oko 2510m pada na oko 1750m.

    Takodje se nadam da ce Kopaonik sa novim stazama na Gobelji biti znacajno bolji. Ne znam samo kako su trasirane te nove staze, jer tamo se mogu izvuci i strme, ali i blage staze.

    A Budi jos jednom svaka cast za slike, ovoga puta narocito za onu sa Gobelje.
    ------------
    www.suvaplanina.com
    Izmenio/la Sasha; 04.02.2010 u 08:03.

  2. #922
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Zamolio bih te da izneses kompletnu listu skijalista na kojima si bio jer ako su ti ova navedena u vrhu liste to moze da znaci samo jedno a to je da nisi ni video ni doziveo pravo skijanje i tek treba da progledas.

    Bok
    Ocigledno nisi citao dobro njegov tekst. Ovo je poredak Balkanskih skijalista. A kolko se secam kada sam citao bas je napomenuo da su sva ova skijalista daleko od zapadnih...
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  3. #923
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Gospodo Ekoželj i Zloglasni, pošto vidim da ste vi licencirani ocenjivači skijališta, dajte nam objasnite zašto to "Kop nikad neće biti bolji od Banskog". Jeste čuli možda za subjetivno mišljenje, za onu staru da o ukusima ne treba raspravljati?

    Čovek je napisao lep putopis i bilo ga je uživanje čitati, pa makar rekao da su mu Igrišta na Vlasenici najbolje skijalište! Za razliku od vas, izneo je neke argumente, nekome prihvatljive, nekome ne.

    Ali dobro, kod nas nadmenosti nikad kraja, navikli smo na to



  4. #924
    Member Marco avatar
    Datum registracije
    30.01.2010
    Godina
    48
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Meni se svidja kako je uradjena Gobelja,jedan cetvorosed vodi do vrha a sa vrha se razgranavaju staze!Posebno mi se svidja crna 13 mada je i crvena extra i samo fali jos snega!Odlicno su ocistili stazu od kamenja ali fali jos snega i vire grancice preko sneznog pokrivaca i jos jedno zapazanje!U ponedeljak smo skijali Gobelju od 10.30 do 13.30 i kad smo se vratili na Pancica bilo je toplije nego na Gobelji minimalno 3 do 5 stepeni

  5. #925
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Gospodo Ekoželj i Zloglasni, pošto vidim da ste vi licencirani ocenjivači skijališta, dajte nam objasnite zašto to "Kop nikad neće biti bolji od Banskog". Jeste čuli možda za subjetivno mišljenje, za onu staru da o ukusima ne treba raspravljati?

    Čovek je napisao lep putopis i bilo ga je uživanje čitati, pa makar rekao da su mu Igrišta na Vlasenici najbolje skijalište! Za razliku od vas, izneo je neke argumente, nekome prihvatljive, nekome ne.

    Ali dobro, kod nas nadmenosti nikad kraja, navikli smo na to


    Pa da, i ja kažem da je putopis lep i uživao sam dok sam ga čitao. Da vidiš samo moje pismene zadatke iz osnovne škole. A tek iz srednje... ma milina čitati... Putopis je lep ali je tabela gde je skijališta uporedio i rangirao pogrešna.

    A što se tiče objašnjenja zašto Kopaonik nikada neće biti bolji od Banskog kao "licencirani ocenjivač skijališta" rećiću ti:

    Kopaonik nema prirodne predispozicije da bude ozbiljno skijalište i to se nikako ne može promeniti ma koliko se neko trudio i para ulagao.

    NEMA BRDO! (to je ono niz šta se ozbiljni skijaši spuštaju)

    Bansko ima - kraj priče.

    Ajd

  6. #926
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Znači nema predispozicije da ima stazu za svetski kup - tako kaži .

    Ja sam par puta pomenuo, da svako skijalište ima svoju namenu (tako je u onom threadu kolega Stekan rekao da je Gerlitzen njemu skijalište NO1).

    I Kopaonik ima target grupu: porodice, početnike i vikend skijaše - barem po meni. I kao takav ski centar je odličan u regionu.

    Ako je neko odličan skijaš, i ide 7 dana na skijanje verovatno mu Kopaonik neće biti no1, ali o tome se ni ne priča ovde. Priča se o skijalištima u regionu, koliko se na kojem dobija.

    Verujem da dobar deo ljudi nije ni bilo na Kopaoniku ove (ili poslednje 2) godine, skijalo i sl. i zato i pišu šta pišu .

    A verujem da će biti još bolji ako nastavi kriza

    http://www.b92.net/putovanja/vesti.p...&nav_id=408670

    a za vikend pada sneg, a ja odo' na Kop od ponedeljka par dana da vidim ima li dovoljno snega za off-piste skijanje

  7. #927
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Pa da, i ja kažem da je putopis lep i uživao sam dok sam ga čitao. Da vidiš samo moje pismene zadatke iz osnovne škole. A tek iz srednje... ma milina čitati... Putopis je lep ali je tabela gde je skijališta uporedio i rangirao pogrešna.

    A što se tiče objašnjenja zašto Kopaonik nikada neće biti bolji od Banskog kao "licencirani ocenjivač skijališta" rećiću ti:

    Kopaonik nema prirodne predispozicije da bude ozbiljno skijalište i to se nikako ne može promeniti ma koliko se neko trudio i para ulagao.

    NEMA BRDO! (to je ono niz šta se ozbiljni skijaši spuštaju)

    Bansko ima - kraj priče.

    Ajd
    Ovde sve sami ozbiljni skijasi, jbt.
    Ne verujem da ni Sljeme po tvojim kriterijumima ima "brdo" , pa se na njemu odrzava trka svetskog kupa.
    a, da, zaboravih, i oni su neozbiljni
    meni ne smeta sto je neka staza dugacka kilometar ipo a ne pet, vise cu krugova obrnuti, a neke staze kao sto su ove nove na gobelji, ledenice, krcmar itd imaju po meni odlicnu konfiguraciju terena.
    Vanelic je izneo subjektivno misljenje o ski centrima, a verujem da je ono bilo i objektivno u datim vremenskim uslovima
    @Vanelic Drago mi je da si nam se pridruzio na forumu, uzivao sam citajuci tvoj izvestaj
    PS mogao bi da bacis neki raport sa Himalaja, freeride avantura i to
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #928
    Cafe team KOP_MANIA avatar
    Datum registracije
    05.11.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Atomic
    Poruke
    346

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku

    A što se tiče objašnjenja zašto Kopaonik nikada neće biti bolji od Banskog kao "licencirani ocenjivač skijališta" rećiću ti:

    Kopaonik nema prirodne predispozicije da bude ozbiljno skijalište i to se nikako ne može promeniti ma koliko se neko trudio i para ulagao.

    NEMA BRDO! (to je ono niz šta se ozbiljni skijaši spuštaju)

    Bansko ima - kraj priče.

    Ajd
    Pa sta sad sto nema dobru tj bolju konfiiiguraciju terena od Banskog to znaci da je losije skijaliste???
    Lepo je covek objasnio zasto mu se vise svideo Kopaonik od Banskog..
    UŽIVAJTE U SKIJANJU DOK MOŽETE

  9. #929
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ekozelj Pogledati poruku
    Pa da, i ja kažem da je putopis lep i uživao sam dok sam ga čitao. Da vidiš samo moje pismene zadatke iz osnovne škole. A tek iz srednje... ma milina čitati... Putopis je lep ali je tabela gde je skijališta uporedio i rangirao pogrešna.

    A što se tiče objašnjenja zašto Kopaonik nikada neće biti bolji od Banskog kao "licencirani ocenjivač skijališta" rećiću ti:

    Kopaonik nema prirodne predispozicije da bude ozbiljno skijalište i to se nikako ne može promeniti ma koliko se neko trudio i para ulagao.

    NEMA BRDO! (to je ono niz šta se ozbiljni skijaši spuštaju)

    Bansko ima - kraj priče.

    Ajd
    Hehe, sad ćemo još malo da se podelimo na ozbiljne i neozbiljne skijaše . Ozbiljan skijaš je svaki skijaš koji voli planinu i sneg, bez obzira na to koliko je njegova skijaška tehnika (ne)savršena. A to kako će neko oceniti skijalište ne zavisi od toga da li "ima brdo" ili ne. Po tome je onda Brezovica najbolje skijalište u regionu .

    Valjda i mi, lošiji skijaši, imamo pravo da ocenimo koje nam je skijalište dobro, a koje ne

    !

  10. #930
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Eh... što ne umem da skijam i da pišem i što nemam malo više para da putujem... videli bi vi i putopisa i recenzija skijaških centara...

    Btw... kako li bi tek prošao vanelicev putopis da je opljunuo kop?
    Izmenio/la hehehe; 04.02.2010 u 14:11.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •