Strana 87 od 692 PrvaPrva ... 3777858687888997137187587 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 861 do 870 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #861
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Disco Pogledati poruku

    GUZVE NEMA!!!
    Od 9 do 10 na zici ima manje od 20-30 ljudi. Kasnije se oko 11 napuni, ali i to je nishta u odnosu na ono shto sam vidjao proshle godine. U najvecem shpicu cheka se ne vishe od 5 min na lift.
    Posle 14h opet ista pricha...nigde zive dushe.
    EXTRA!!! Nadam se da 'e tako biti i u februaru?!

  2. #862
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Wink

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Interesantan review Kopaonika (i Banko/Borovec, Popova Šapka, ali to nije za ovu temu ):

    http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/f...2&b=3276&cnt=5
    Bas interesantno. Za Vanelic-a sam gotovo siguran da nije pristrasan, a evo sta pise na sledecoj strani:
    NAJBOLJE SKIJALIŠTE
    1. Kopaonik
    2. Popova Šapka
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJE ORGANIZIRANO SKIJALIŠTE
    1. Kopaonik
    2. Borovets
    3. Popova Šapka
    4. Bansko

    NAJBOLJA RAZNOLIKOST STAZA
    1. Bansko
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJE PRIPREMLJENE STAZE
    1. Kopaonik
    2. Bansko
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJE ŽICE (STAROST, BRZINA...)
    1. Bansko (tu ne uzimam u obzir gužve)
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Popova Šapka

    NAJBOLJI OFF PISTE
    1. Popova Šapka
    2. Kopaonik
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJI SMJEŠTAJ
    1. Vila Radigost, Kopaonik
    2. White Fir Valley, Bansko
    3. Hotel Victoria, Borovets
    4. PD Smreka, Popova Šapka

    NAJBOLJI ODNOS CIJENE I KVALITETE
    1. Kopaonik
    2. Popova Šapka
    3. Borovets
    4. Bansko

    NAJBOLJE SKIJAŠKO NASELJE I APRES SKI
    1. Borovets
    2. Kopaonik
    3. Bansko
    4. Popova Šapka
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  3. #863
    Junior Member Nindza@ avatar
    Datum registracije
    18.05.2007
    Lokacija
    WwW - Nis,Bg
    Skije / Bord
    HeaD Global & Atomic Skullz
    Poruke
    21

    Podrazumevano

    Zanimljivo uporedjenje
    Ali ako su na NAJBOLJE PRIPREMLJENE STAZE na Kopaonik-u onda ja pravim svoj privatni ski centar, jel Kop polako ali sigurno prelazi privatni posed, i mogu reci da je prosla ski sezona, uporedjenju sa ovom cista 10-ka jel ova je propala nazalost :(

  4. #864
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nindza@ Pogledati poruku
    Mogu reci da je prosla ski sezona, uporedjenju sa ovom cista 10-ka jel ova je propala nazalost :(
    Ja mislim da je sezona tek pocela
    Ili se samo tesim
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #865
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Bas interesantno. Za Vanelic-a sam gotovo siguran da nije pristrasan, a evo sta pise na sledecoj strani:
    Stvarno neznam ko je Vanelic ali vecu glupost nisam skoro procitao. Starost zica i off piste je tacno, ostalo nema veze sa realnoscu

    Kopaonik bolje skijaliste od Banskog i Boroveca , ma jeste, ali sutra

    Pozdrav
    Edi

  6. #866
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verujem da nisi pročitao ceo thread / tekst, pročitaj šta je čovek napisao o svemu pa onda reci da je "glupost"..

  7. #867
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Da treba pročitati celu priču. Čovek obišao par balkanskih centara i izneo svoje viđenje. Situacija kada nema snega nigde u izobilju sem mozda Popove Šapke.

    Uopšte ne izgleda loše iz ugla nekog ko nam je stranac i mozda je došao sa malo predrasuda i loših komentara sa foruma i sa ovaog našeg naravno.

    Ma nezna niko tako dobro da pljune po nama do nas samih.

    Sve u svemu možemo biti zadovoljni ako se nit razvoja Kopa ne zaustavi i ako svake godine bude nekog napredka.
    Naravno ako ovaj razvoj, našim parama, nije prevara da bi neki tajfuni jeftino došli u posed SS.

  8. #868
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Priznajem da nisam pročitao priču i da se moj komentar odnosio samo na uporednu tabelu. Sada sam pročitao priču i jasno mi je zašto tako rangira skijališta ali još uvek mislim da je u mnogim stvarima redosled potpuno pogrešan. Ovo je napisano na osnovu utisaka sa samo jednog odlaska na sva ova skijališta i to još kad nigde nije bilo dovoljno snega. Ono što sam ja rekao odnosi se na više odlazaka na višednevna skijanja u svakom od ovih centara kad ima mnogo ili bar dovoljno snega. To ko je koliko ljubazan, čist, prljav, ko će da te zavrne a ko da ti izađe u susret, kako se gde živi i kakva je arhitektura, nema veze sa skijanjem.

    PS. Kad smo već kod tog tako dobrog Kopaonika i tih tako finih ljudi dali treba da vas podsećam na "lopatare" (osoba koja dežura sa lopatom pored parking mesta da bi ga kad se neko isparkira zatrpala i kojoj treba platiti da to isto mesto raščisti od snega da bi se parkirali). Ili na "lanconamestaše" (osoba ili više njih koji vas zaskaču na putu nudeći vam da umesto vas, za određenu novčanu nadoknadu, nameste lance a koji su u dogovoru sa lokalnim patrolama policije i vozačima kamiona koji čiste put pa tako neposredno ispred njih put postaje neočišćen a posle stotinak metara je opet očišćen. Ili da vas podsetim kako liftovi svaki čas, iz nepoznatih razloga, staju na Kopaoniku, kako se divlja motornim sankama po stazama....

    Pozdrav
    Edi

  9. #869
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Dobro, utisak je napisan u uslovima kakvi su bili pocetkom januara.
    Sto se tice ovih sto namestaju lance, niko vas ne vuce za nos da bas njima platite da vam nameste iste. Ako ne zelite da platite ispljajte ruke sami . Ovi lanci sto se sad prodaju uopste nisu teski za stavljanje, namestao sam ih nekoliko puta na fwd auto. Na putu za kop do sad nisam stavljao lance, jer sam uvek isao sa 4x4 pogonom(niva vise puta i rav4 3 puta), ali su uvek bili u gepeku. Ni sa lopatarima nisam imao iskustva. Stalno sam isao u jugobanku i uvek je bilo mesta ispred nje, a ove godine sam se parkirao ispred apartmana bez icije pomoci.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #870
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Dok god im neko plaća oni će postojati . Ja nikada nisam stavio lance na usponu ka Kopaoniku (stavljao u drugim slučajevima). Sa druge strane nikada nisam stao na "lopataševo" mesto. Danas sam npr. došao na Kopaonik, nisam parkirao ispred konaka zato što je tih par mesta koja su prazna bilo u ponudi lopataša, spustio sam se niže i bilo je mnogo praznih mesta. Posle čekiranja i smeštanja u apartman, kasnije popodne sam otišao do auta i preparkirao ih ispred konaka i prebacio skije i sl... Tako da nema problema, ako hoćeš odmah da parkiraš ispred apartmana (kada su parkinzi duplo zauzeri - od onih koji još uvek skijaju od prošle smene - i novih pridošlica) onda plati , a ako protegneš noge uvek je džaba . Nije problem platiti i lančarima i lopatašima, ali neću da im platim iz principa, dok god im neko plaća oni će stajati napolju. BTW, ovi što stavljaju lance su po meni korisni kada je mećava za 2wd kola...

    Javljam se sa utiscima sa skijanja ovde kada ih budem skupio .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 9 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 9)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •