Strana 67 od 692 PrvaPrva ... 1757656667686977117167567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 661 do 670 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #661
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong Pogledati poruku
    radice dok bude snega...kao i Karaman, rtanj, marine vode, jaram..za ostalo je pitanje...
    Ni ja nisma mislio na centar nego na Pancic...
    Inace vec par godina skijam u Aprilu....prosle za veliki petak...sredinom aprila, i skijasa je vrlo malo.
    Inace, zadnji se gase Pancic i Karaman Greben, a najbolje skijanje tako kasno je na Gobelji.Duboka pukne vrlo brzo posto je od 6 sati na suncu...

    Kad bi bar pustali zice od 7-15 npr...da se dobiju bar jos dva sata tvrdih staza...

  2. #662
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Skijanje za Svetog Iliju na Kopu

    Slazem se sa tobom Crazy Kong,bilo bi odlicno da se skijaliste u prolecnim danima otvara u 7:30,ali...vidis onu sliku koju sam poslao,na kojoj se vidi da osim moje dece i mene, na stazi u martu nema nikog.Za koga da ga otvaraju?!
    Inace prosli uskrs je bio 27.04.2008,a veliki petak dva dana ranije. Te 2008, skijaliste se zatvorilo dve nedelje pre Uskrsa,tako da nisi moga da skijas na veliki petak. Godine 2007. je Veliki petak bio 6.aprila i bilo je skijanja,pa si verovatno pomesao godinu.Slucajno sam uvek na zatvaranju sezone,pa kad prelistam slike vidim datume :-))). A i imas na infokopu te informacije o momentu kada vise nije bilo snega .....

  3. #663
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Najakasnije sam skijao na Kopaoniku za 1.maj. Mislim da je bilo 1984. Godine i ne manje od pola metra snega. Ne znam da li se neko seca da su nekada za toplih prolecnih dana, zicare radile dvokratno. Slagacu vas, ali recimo od 8:30-12, pa onda od 15-17:30. Za vreme pauze bi malo doterali staze. A Rtanj je ostajao da radi jos pola sata-sat duze.

  4. #664
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano nisam bio ni rodjen 1984

    Ne secam se 1984,ali sam nasao podatak da je te godine 15.februara zabelezen rekord od 198cm snega na Kopaonik.

  5. #665
    Member
    Datum registracije
    02.12.2008
    Godina
    61
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    U Utorak i Sredu Symon i ja sa jos tri zaljubljenika u skijanje overismo Kop. Prvog dana ,odlicno skijanje na uredjenim stazama. Mada je Duboka mogla biti malo bolje uradjena.Temperatura oko-3 uglavnom bez vetra i bez magle. U toku noci palo je oko 10do 15 cm novog snega. U Sredu nas je docekalo tmurno jutro sa jakim vetrom i temperaturom oko-10c i ozbiljnom maglom, posebno na Pancicu. Skijali smo do 14h i nismo primetili ni jedan ratrak da je krenuo da uredjuje bilo koju stazu iako je u toku noci palo novog snega. Na stazama nema guzve kao i u Konacima gde smo bili smesteni.

  6. #666
    Member dex7 avatar
    Datum registracije
    21.03.2007
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Race SC
    Godina
    51
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Nisi bio u pravo vreme na stazi.Posto sam i ja u to vreme bio na kopu ako pricamo o sredi video sam ratrake kako se vracaju pre pocetka otvaranja zice kao i kako vec rade pre zatvaranja zice,a da si bio u cetvrtak video bi kako su staze dobro spremljene.

  7. #667
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Snowboard & Ski test ELAN i VÖLKL 2009/2010 na Kopaoniku


    04.-05. Aprila 2009. Kopaonik - U subotu i nedelju se u organizaciji Planet Bike-a održava ski i snowboard test novih modela ELAN i VOLKL za sezonu 2009/2010. Mesto održavanja testa je plato ispred polazne stanice žičare 7-Karaman greben. Test će početi u 10h a završiti se u 15h i prvog i drugog test dana. Gosti testa su Elanova tehnička demo ekipa.

    Pozivaju se svi ljubitelji zimskih sportova a posebno ljubitelji ELANA i VOLKL-a da se pridruže i probaju u realnim uslovima – na snegu, modele za sledeću godinu.

    Da biste mogli da uzmete skiju ili snowboard i testirate je neophodno je da organizatoru pokažete na uvid i kao depozit ostavite (za vreme dok je skija ili snowboard kod vas) dva lična dokumenta sa fotografijom.

    Vidimo se u subotu na Kopaoniku!

  8. #668
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    pitanje je da li ce u subotu/nedelju biti dovoljno snega, jer se bas topi...kako mi rece danas jedan od ovih iz odrzavanja nema mnogo ljudi na kopu trenutno, pa se ovi razmisljaju da li uopste i da navlace sneg na staze/delove staza koji su pukli.

  9. #669
    Super Member kop avatar
    Datum registracije
    23.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    32
    Poruke
    363

    Podrazumevano

    Tražeći nešto sasvim drugo na netu nađoh ovo:

    Erosion process in ski centres of Serbia

    http://www.tucson.ars.ag.gov/isco/is...20in%20ski.pdf

  10. #670
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    danas jedan od najlepsih dana ove sezone, a samo 4 zice radile- malo jezero, karaman greben, pancic i valjda tanjir na malom karamanu... pozitivno je sto su ovi celog dana navlacili sneg iz sume pored staza, tako da za karaman greben i pancic nema brige jos neko vreme.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •