Strana 65 od 692 PrvaPrva ... 1555636465666775115165565 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 641 do 650 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #641
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

  2. #642
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Milena Cvetkovic

    Admin je prekopirao juce reci gore pomenute Milene Cvetkovic,zamenice generalnog direktora Skijalista Srbije,na "Vesti,utisci iz ski centara" i sigurno primetio gresku koju je gospodjica napravila u izjavi (dosta je mlada,rekao bih po fotki,zgodna i lepa narocito)
    http://www.skijalistasrbije.rs/content/view/127/59/
    Verovatno nemoram da vam ukazujem gde je greska. Ali evo mog komentara,na prvu recenicu njenu. Znaci,na Kopu je tog datuma,za koji ona navodi podatke bilo 5000skijasa,a u svim skicentrima Srbije ukupno 40 000 skijasa,samo u toj nedelji. Pokusajmo da zamislimo koji su to skicentri koji su primili tih preostalih 35 000skijasa te nedelje!! .Rudnik?Divcibare?StaraPlanina,Goc?Zlatibor(Tornik koji je imao 9 radnih dana u ovoj sezoni)?.....Ili je "SRBIJA DO BAD kLEINKIRCHEIMA",pa je racunala i Juzni Tirol(Alto Adige-Sudtirol)
    Ako se krene od predpostavki da su Micine reci tacne,onda moje pitanje"Koliko ima skijasa u Srbije " ima izvestan odgovor. Nedeljno 40 000skijasa puta 10tak nedelja i dobije se cifra od ........ali mislim da je greska

  3. #643
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    po ovoj studiji sto je postavio wlad, moze se zakljuciti da za sledecu sezonu trabaju da zamene zicu karaman greben isklopivim cetvorosedom

    Naime pise da je postojeca zica jako ne efikasna i da se ljudi osecaju jako neudobno zato sto voznja traje 10 minuta. Posledica koja dovodi do toga je jako veliki broj pocetnika te zicara ne radi u najbrzem modu od 2.5 m/s.

    Oni predlazu da se postojeci cetvorosed zameni isklopivim i da se postojeca stanica spisti jos nize, tj. pokvalno prisloni na pocetak pancic ekspresa.

    Sta mislite o tome. Mislim da je predlog dobar, i da bi mogli da tu stave novu zicu, a ovu prebace recimo na marine vode ili jos bolje gvozdac.

    Takodje su dali predlog da se pre uvodjenja osnezavanja postojece staze karaman greben 7 i 7a prosire za duplo na skoro 50-60 metara i da se tek onda postavljaju topovi, sto naravno nije odradjeno
    Izmenio/la Bojan87; 19.03.2009 u 18:26.

  4. #644
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Evo sada citam dalje i shvatam da oni postojeci cetvorosed zele da prebace na jaram i da naprave zicu u dva pravca, tj. da jedan kraj zice bude kod staza gobelja, a drugi na vrhu karamana, tj. marinih voda a da medju stanica bude na dnu kod puta.

    Mislim da bi ovo bila odlicna ideja kako bi se prevazisao problem tabanjanja i prelaska magistralnog puta.

  5. #645
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Broj prodatih skipasova

    Nadovezujuci se na moju temu od pre par dana,iznosim podatak do kojeg sam dosao na netu,ne tvrdim da je tacan,ali.... Zavrsnim racunom za proslu godinu 2008. Skijalista Srbije prikazali su promet od prodaje skipasova nesto manje od 200miliona dinara. Ako racunamo da je vecina koji su kupovali skipas,kupila sedmodnevni, dolazimo do podatka da je to oko 25 000skijasa(oni koji dolaze za vikend,vecina-bar 90%-su vec bili te godine na sedmodnevnom skijanju). Ovo su podatci za celu godinu za Kopaonik(na ostale skicentre odlazi jos par hiljada). Kako dolazi do nesklada u podatcima koje iznosi gospodjica Mica, zamenica predsednika skijalista Srbije, u kome kaze da je samo u toku jedne nedelje, u Srpskim skicentrima bilo 40 000skijasa!
    Gledajucu prelepe slike okacene danas na sajtu sa Kopa, na kojima se ne vide skijasi, predlazem da Kopaonik bude obavezna ekskurzija skolarcima

  6. #646
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Ima ljudi, samo što ih je dosta u kafanama i restoranima pošto brije vetar, rekao bi da ih ima više u kafanama nego na stazi što je što se mene tiče .

    Inače, snega ima mnogo, skijanje i na stazama i van staza odlično. Nadam se da sutra neće biti velike gužve...

  7. #647
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Zasto krcmar vec danima nije u funkciji ?

  8. #648
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Wink



    zbog nedostatka snega
    Izmenio/la Tadija_91; 21.03.2009 u 10:50.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #649
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano rekod

    Nije Opel Rekord, nego
    Koji je rekord u visini snega na kopu,zna li neko....
    Ja imam neki podatak iz Hidrometeor.zavoda za 15.02.1984.god ,gde kazu da je tog datuma bilo 198cm snega na Kopu

  10. #650
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Hteo sam da pitam nekoga ko je trenutno dokolicar, kako se ubacuje fotka u komentar i kako se otvara nova tema na forumu?
    Hvala

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 13 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 13)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •