Strana 615 od 692 PrvaPrva ... 115515565605613614615616617625665 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.141 do 6.150 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6141
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Prethodne nedelje sam skijao na Kopaoniku 4 dana. Ranije sam gore bio samo dvaput na brzinu za neke vikende, sada sam prvi put detaljno obišao celo skijalište. Svakako su najveći aduti Kopaonika blizina, mada je put nakon silaska sa auto-puta prilično ružan, i jako lepa priroda. Za sve ostalo se, nažalost, malo toga lepog može reći, naravno najvećim delom problemi dolaze prosto od našeg mentaliteta. Ali da ne gnjavim na te teme, napisano je već ranije manje-više sve šta ima, ostaje ipak da je Kopaonik solidan izbor za produženi vikend, mada i to verovatno ne za bolje skijaše. Naime, već sam pominjao da sam običan rekreativac, ali gradacije staza na Kopaoniku su mi zaista upitne, mislim da većina crvenih i crnih staza treba da budu spuštene za jedan stepen niže. Možda je do toga što sam mesec dana pre ovog skijanja bio u Austriji (Salbah), ali osim staze Gvozdac stvarno mi nijedna druga nije bilo nešto zanimljiva (a i taj Gvozdac je verovatno, u poređenju sa tamošnjom klasifikacijom, samo jača crvena staza).

    Da dodam na kraju malo upozorenje za ljude koji eventualno budu razmišljali o smeštaju u vili "Mina", konkretno u apratmanu "Sofija". Naime, neposredno ispod apartmana se nalazi restoran koji ima žive svirke, svake večeri. Vlasnici apratmana su prilikom rezervacije "zaboravili" da nam to pomenu. Tako da definitivno ne bih preporučio ovaj smeštaj nikome osim "noćnim pticama".

  2. #6142
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Crni, pretera ga bre

    Gvozdac solidna crvena staza u odnosu na Austrijska skijališta? Možda je lakša od nekih crnih "zapadnih" zbog svoje dužine, ali što se tiče nagiba svakako nije. 19a a pogotovo 19b spadaju u najstrmije staze! Biće nadam se negde i egzaktnih podataka za ove staze (pošto su nove) ali je na primer 19b strmija od dobrog dela AT crnih staza.

    Naravno, ako si skijao po sporom južnom snegu onda sve to menja utisak, tj. staze deluju blaže prosto zbog sporog snega - ali to ne menja činjenicu da je kategorizacija Kopaoničkih staza u skladu sa osnovnim standardima.

    Ne "branim" Kopaonik, ali dosta stvari koje si naveo nisu tačne, pre svega oko kategorizacije staza. Ako staza kao na primer crna duboka, ima jedan deo staze koji je crn (od međustanice dole - i to jeste crn deo realno) onda se obeležava cela staza kao crna i to je uobičajeno svuda u svetu.

    Što se tiče puta Pojate-Kopaonik, ja ne mislim da je on nešto posebno lošiji od prilaza na najveće svetske ski centre (na primer val thorens, tignes i sl. - tamo je prilaz ski centrima običan magistralni put sa oštrim krivinama). Zna nekada da bude "rupa" na putu Brzeće-Kopaonik, ali mislim da ih ove godine nema (da su pokrpljene letos).

    Po meni, glavna "mana" Kopaonika je dužina staza, ali prosto teren je takav da tu malo šta može da se uradi, ostalo je još*nekih terena gde mogu da se izvuku staze od 2-3km dužine ali to će verovatno da sačeka neka-bolja-vremena.

  3. #6143
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    43
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Ma kategorizacija staza je uvijek relativna stvar.
    Stazu uvijek treba kategorizovati prema njenom najtežem dijelu. A ako se radi o graničnim kriterijuma onda bih uvijek prije stavio višu kategoriju.
    Po meni je to na Kopu dobro odrađeno. A ako su oni tamo bili prestrogi onda su ovi na Jahorini definitivno imali suprotan kriterijum, pa onda imamo slučajeve da djecu od 5-6 godina uče na realno crnim vertikalama. E to je loše.

  4. #6144
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    12.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Realno,Kopaonik je `softly`skijaliste.

  5. #6145
    Junior Member
    Datum registracije
    13.03.2017
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Samo da preciziram: što se Gvozdca tiče govorio sam o stazi 19, nažalost 19a/19b su bile zatvorene za ovo vreme dok sam ja bio gore, tako da ne mogu da pričam, mogu jedino da kažem da gledane odozdo zaista izgledaju kao jake strmine. Inače, nije mi bila namera da otvaram diskusiju, jer svaki ski-centar sigurno ima ljude mnogo stručnije od mene koji su izvršili kategorizaciju. Prosto sam izneo svoj utisak, koji je takav kakav sam napisao gore, bar ovako neposredno nakon Salbaha - ne znam kako je po ostatku Austrije, ali u Salbahu su staze baš oštre. Svaki utisak je naravno individualan, a moj lični kriterijum za ocenu težine staze je trenutno sledeći: sa mojim sadašnjim znanjem, koje je osrednje, meni je plavo ono što mogu da izvezem skoro pravolinijski, tj. rubom staze u kratkim zavojima, crveno je ono za šta mi treba da kažem trećina do max. polovine staze da pravim zavoje, a crno je one gde moram da idem od ruba do ruba da bih se spustio.

    Na Jahorini je pak moj utisak bio da su staze realno označene, uz neke izuzetke kao npr. pomenuti donji deo plave staze Poljice, koji naginje ka crvenom.

  6. #6146
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Od ponedeljka, 18. marta žice rade od 8 do 15:30.


  7. #6147
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Danas mi je na žici Pančić ispla lična karta. :(

    Negde u šumici između 4b i 4a.

    Možda se pojavi negde krajem aprila kad okopni


  8. #6148
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Sjajni uslovi na noćnom skijanju






  9. #6149
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Vratio sam se prekljuce sa Kopaonika, solidnog skijanja je bilo u cetvrtak, petak i subotu od 8-13 h, sve posle tog vremena je uglavnom bilo mucenje, sa izuzetkom subote, gde je zbog odrzavanja humanitarne trke na Karaman Grebenu palo peglanje staze i u popodnevnim satima, pa je moglo da se skija i do 15 h ................
    U cetvrtak su dobro bile spremljene Ledenice i Gvozdac, dok zbog temperature nije popustio onaj donji deo. U petak i subotu su za svaku pohvalu bili Krcmar i mali Karaman, i sve tako negde po podneva ili nesto kasnije.
    U poredjenju sa prethodnom godinom (bejah maltene u isto vreme) vremenski uslovi nisu bili tako povoljni, ali sta je, tu je, to su stvari na koje ne moze da se utice.
    Skijanja ce definitvno biti do kraja marta, a s obzirom na novo kratkotrajo zahladjenje, verujem da ce biti moguce skijanje maltene do kraja novog radnog vremena.

  10. #6150
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Na Kopaoniku zatrpavanje

    1.jpg

    3.jpg

    4.jpg

    5.jpg

    8.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •