Strana 602 od 692 PrvaPrva ... 102502552592600601602603604612652 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.011 do 6.020 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6011
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    To izgleda kao dobra fora, ali nisam siguran koliko je investicija isplativa.
    Gruba matematika: neka takvo skijanje bude moguće 100 dana u godini i neka svaki dan bude u prosjeku 100 skijaša (mislim da je to vrlo optimističan broj) sa cijenom 20€ po danu. To je 200.000€. Troškovi održavanja staze i žice, radnika, skidanja i postavljanja podloge na kraju i početku sezone, itd. su sigurno veliki. Ne znam iznos investicije, ali mislim da je ROI ogroman. Dao Bog da to bude isplativo i potraje.

  2. #6012
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Koliko sam čuo ne planiraju da je skidaju (inače je podloga fiksirana dole sa milion šrafova), verujem da ta staza kao staza ne može sama sebe da isplati, ali kao i sve u turizmu kroz animiranje letnje sezone sveukupna dobit povlači da se sve te stvari na kraju isplate. Pogotovo kada se pogleda u šta sve država ulaže

  3. #6013
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Koliko sam čuo ne planiraju da je skidaju (inače je podloga fiksirana dole sa milion šrafova)...
    Samo da se ne desi da po tankom snijegu prođe ratrak sa uključenom frezom...

  4. #6014
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Skijališta Srbije: Besplatno korišćenje skija uz važeću ski kartu za letnju stazu


    Skijališta Srbije obaveštavaju korisnike da će, zbog boljeg kvaliteta skijanja na veštačkoj podlozi i zbog bezbednosti, svim skijašima sa važećom ski kartom u promotivnom periodu obezbediti besplatno korišćenje skija koje će moći da sa svojim ili rentiranim pancericama preuzmu na polazu žičare Krst. Skijaš je u obavezi da nakon korišćenja skije vrati na mesto preuzimanja.

    Zbog nekoliko primedbi na oštećenu ski opremu Skijališta su se odlučila da daju svima besplatne skije na korišćenje ali i kratko uputstvo kako da sačuvate vlastitu opremu od oštećenja.

    Veštačka podloga na kojoj se skija je, naravno, potpuno drugačija od snega, pa samim zahteva i drugačije korišćenje. Iako za vožnju ove staze nije potrebna posebna oprema, neophodno je da su skije novije proizvodnje i da nisu reparirane od prethodnih oštećenja. Takođe, važna napomena je da ni skije ni snoubord nisu sa ekstrudiranom bazom i da se ne koristi vosak za skije. Savet svim korisnicama je da se upoznaju sa pravilima korišćenja i da poštuju uputstva koja su istaknuta na stazi.

    Izvor: InfoKop http://m.infokop.net/vest.php?id=3028

  5. #6015
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bili smo danas sin i ja još jednom da overimo letnju stazu. Pa da dam izveštaj pošto sada Skijališta Srbije iznajmljuju skije kod polazne stanice žičare..

    Ima dovoljno opreme (skija, ne znam imaju li štapove, pošto smo mi poneli cipele i štapove), i oni sada "provaljuju" koja je kombinacija dobra za plastičnu podlogu. Inače kada se siđe sa žice, postoji crna široka traka preko cele staze natopljena (pretpostavljam nekim voskom) namazom preko kojeg pređete i "podmažete" mažom skije za ovu podlogu.

    Na nekoliko mesta sa desne strane staze (oko 5 kom) su slični "jastuci" zelene boje za mazanje skija - s' tim da ona na početku crna jako zakoči skije (pa ima i nekih koji se zatrče preko toga pa padaju ) ove posle zelene ne koče uopšte pa preko njih može da se preskija i u punoj brzini.

    Već sada posle nekoliko dana i mazanja plastične podloge (pošto svaki dan prelaze plastičnu podlogu sa nekim premazom) se vidi da je sve to malo drugačije, čak je počela i da niče trava ispod podloge što kažu da je važno.

    Da napomenem da smo sa svim skijama ispoštovali sva uputstva, namerno smo se trudili da bi videli kako funkcioniše, znači prešli preko svakog mesta za mazanje skija.

    Elem, oko 10h smo na stazi, uzimamo 2 para istih skija, neke Fischer obične skije (165cm dužine), vidi se da su sve skije uzete iz rente ali skroz rade posao. Prvu spust super, drugi već vidim da mi zadnja unutrašnja strana skije zaostaje. Moj treći spust i vidim da je otklizavanje nemoguće pa vozim 100% karving zaokrete. Na dnu skidam skije, _vrele_ i podloga do ruba sa obe strane na obe skije ne postoji - spaljen prvi par skija . Ubeđuju me kako su se Salomon BBR dobro pokazale, uzimam ih i idemo dalje.

    Sin se nije žalio i oni komentarišu "sa decom nema problema zbog težine", u sledećoj vožnji BBR ide odlično a sin isti simptom - ne može da mrdne u otklizavanje - silazimo do dna - njegove skije identično "spaljene" - drugi par skija . Daju mu Elan Amphibio (nisam video broj pošto ima neke nalepnice od rente preko).

    Sa BBRom i Elanom skijamo sve do 13h, 3 sata neprestanog skijanja i u svakom prolazu mazanje i sve kako je predviđeno.

    U 13h ističe poludnevni ski pass i sin u poslednjem spustu sa istim simptomom na Elan Amphibio - pogađate, na dnu zaključujemo da je i treći par skija spaljen . Skidam BBR, i on se "oseća" OK, neko malo oštećenje samo ima ali to je verovatno bilo i pre skijanja.

    U međuvremenu su sve skije koje su skijali odrasli muškarci bile Salomon BBR tako da eto, pronašli su dobitnu formulu

    Suma sumarum, za ovih par dana smo "spalili" 4.5 pari skija (3 od SS i 1.5 naše ) što je prilično dobar skor za 7-8 sati skijanja

  6. #6016
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Odličan izveštaj. Hvala Wlad

  7. #6017
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Sta mislite, da li se isplati planirati unapred smenu od 16.03.? Poprilicno bi jeftinije prosli u odnosu na prvu polovinu marta.
    Prioritet su nam klinci i njihovo skijanje i skolica

  8. #6018
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od donthinktwice Pogledati poruku
    Sta mislite, da li se isplati planirati unapred smenu od 16.03.? Poprilicno bi jeftinije prosli u odnosu na prvu polovinu marta.
    Prioritet su nam klinci i njihovo skijanje i skolica
    Treba imati na umu da je krajem sezone dosta toplije, a samim tim je snijeg dosta mekši i vlažniji. Za klince je poželjno da je staza čvrsta i ispeglana (bar za prve korake na snijegu), a sa vlažnim snijegom treba računati na malo drugačije uslove sa kojima se mali skijaši na malim skijama trebaju izboriti. Skije se "ukopavaju" i teže bočno otklizuju, a to ni odrasle početnike ne ispunjava srećom.

  9. #6019
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Na Marinim Vodama (31.08.2018.) ni traga od radova na novom liftu.
    IMG_20180831_113221.jpg
    do pisanja ....

  10. #6020
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Crvena staza Gvozdac samo sto nije gotova.
    Ovako je to izgledalo 31.08.2018.

    Pogled na gornji deo staze.
    IMG_20180901_192026.jpg
    IMG_20180901_190434.jpg


    Pogled na deo gde se spaja sa crnom.
    IMG_20180831_124814.jpg
    IMG_20180831_124819.jpg
    Priložene slike Priložene slike
    do pisanja ....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •