Strana 584 od 692 PrvaPrva ... 84484534574582583584585586594634684 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.831 do 5.840 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5831
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Nije bas deo MUP-a ali je jedna od organizacija kojoj je poveren posao spasavanja u nepristupacnim uslovima. Šef gss je član republičkog štaba za vanredne situacije.
    Iz toga sledi da se ni jednom licu na teritoriji Republike Srbije NE može izvršiti naplata troškova izvlačenja ili spasavanja (konkretno u ovom slučaju na području Kopaonika) jer su te akcije poverene gss-u od stane države i to sa skijalistima nema nikakve veze. Skijališta samo mogu imati dogovor sa gss da zbog povećanog rizika, gss preduzme mere dežurstva i povećanog prisustva u zoni skijališta (i oko nje). Otprilike, kao kad utakmici prisustvuje i zandarmerija kod mečeva visokog rizika.
    Dakle, država je obezbedila spasavanje a ne skijališta.
    Inače bi se desilo da se na primer neko ko trenira ski trčanje izgubi u magli a gss mu naplati spasavanje? To ne bi bilo samo nemoralno nego i protivzakonito.


  2. #5832
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Da, 20-30% bi bilo realno, ali svaka cast skijalistima na ovom potezu. Cini mi se da se nekoliko godina u nazad po formumima i portalima trazi ovakva neka opcija i sve pohvale za skijaliste sto su konacno to i ponudili. jeste da je 50% mnogo, ali je opet 50% manje od 2 ski karte, tako da je u svakom slucaju korak napred. Mislim da takvu ponudu jos nisam video ni u jednom skijalistu. (da se ogradim, jos uvek nemam decu, pa ni ne obracam paznju na porodicne karte, ali mi nije zapalo za oko da neko ovo nudi )

  3. #5833
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Bila je prica bas ovde na forumu oko toga pa sam ja pre jedno 2-3 godine postavio to pitanje na portalu infokop posto je bila tema: postavite pitanje direktoru SS.
    Inace osiguranje vazi za sve koji kupe ski pas bez obzira da li su drzavljani Srbije ili ne. Za strance to znaci da ne moraju da kupuju dodano osiguranje u slucaju povrede na skijanju kao sto mi kupujemo kada idemo negde u inostranstvo. Kupujemo putno osiguranje + ski osiguranje. Ali nije samo tu GSS u pitanju nego i KCS posto imaju npr. na Kopaoniku trauma centar a na Staroj planini imaju dezurne lekare u ambulanti na samoj planini koji dezuraju u toku zime i imaju vozila sa vozacima ako treba da se prebaci npr. do Nisa ili negde drugde. To ne verujem da placaju SS nego drzava odnosno ministarstvo zdravlja.

  4. #5834
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Trenutna “gužva” u redu za Krčmar:


  5. #5835
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    @Wlad koja je to rossi skija za stazu

  6. #5836
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Trenutna “gužva” u redu za Krčmar:
    Ja bi to ugasio, dzaba trose struju

  7. #5837
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Da, da nego ranijih godinama su relativno često radile žice za izvlačenje do gore ali ove godine nije u planu da se pale..

    A skijanje na Belim Rekama je kao legenda

    Detaljnije na: http://www.infokop.net/novinski-clan...-funkciji.html
    Ispravite me ako grešim, tvrdi se da je 80% korpi imalo naprsle nosače. Mislite da je tih 80% naprslo preko neke tople letnje noći 2017 ?

    Koliko vidim SS je priznao da su godinama prevozili skijaše na nebezbednim korpama, da su svakom od nas ugrožavali život. Pa su se ove godine setili da je 80% nebezbedno, ali npr. 50% pre koju godinu je bilo ok, ruski rulet?

    Ja sam se vozio dvosedima Bele reke. Od kako sam ih prvi put otkrio, uvek sam pokušavao da ulovim kada rade. Bar za izvlačenje. Koliko god bili matori, spori, neudobni, to su mi bile najlepše vožnje nekom žicom na Kopaoniku, kroz najupečatljivije planinske predele...

    Ovaj tip dvoseda još uvek radi i održava se na nekoliko planina u Srbiji i okruženju. Verovatno ih ima u funkciji po Evropi, to je klasičan Pomagalski dvosed koji je po licenci pravio sarajevski energoinvest (jbte, nekada smo i ski liftove pravili...).

  8. #5838
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    @Wlad koja je to rossi skija za stazu
    Ako misliš na crveno-crne sa videa, Maksim vozi Rossignol Sin 7, prezadovoljan je sa njima..

  9. #5839
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Ispravite me ako grešim, tvrdi se da je 80% korpi imalo naprsle nosače. Mislite da je tih 80% naprslo preko neke tople letnje noći 2017 ?

    Koliko vidim SS je priznao da su godinama prevozili skijaše na nebezbednim korpama, da su svakom od nas ugrožavali život. Pa su se ove godine setili da je 80% nebezbedno, ali npr. 50% pre koju godinu je bilo ok, ruski rulet?

    Ja sam se vozio dvosedima Bele reke. Od kako sam ih prvi put otkrio, uvek sam pokušavao da ulovim kada rade. Bar za izvlačenje. Koliko god bili matori, spori, neudobni, to su mi bile najlepše vožnje nekom žicom na Kopaoniku, kroz najupečatljivije planinske predele...

    Ovaj tip dvoseda još uvek radi i održava se na nekoliko planina u Srbiji i okruženju. Verovatno ih ima u funkciji po Evropi, to je klasičan Pomagalski dvosed koji je po licenci pravio sarajevski energoinvest (jbte, nekada smo i ski liftove pravili...).
    Ako se ne varam, pre koju godinu je negde demontiran dvosed koji je prozveden od strane borskog rudnika. Tako da to i nije neka velika nauka, ali kao i u svemu na tržištu su opstali samo oni koji su najjači.

    Edit: Evo sad sam našao, to je dvosed Duboka II, premešten na Besnu kobilu ali nije postavljen. Proizvođač: FOD Bor.

  10. #5840
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako misliš na crveno-crne sa videa, Maksim vozi Rossignol Sin 7, prezadovoljan je sa njima..
    I ja bi bio ,
    https://www.evo.com/outlet/skis/rossignol-sin-7-2015

    novii modeli sin7 srstavaju samo u allmountain kategoriju

    naravno ovo nema nikakve veze sa Kopaonikom, osim sto se teraju po kopaonicke staze

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •