Strana 565 od 692 PrvaPrva ... 65465515555563564565566567575615665 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.641 do 5.650 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5641
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Moca Pogledati poruku
    Da prekinemo svadju evo i snimka sa prvog dela crvene duboke
    Sve sugestije dobrodosle. Inace kako mi deluje brzo dok vozim sad mi deluje presporo dok gledam.
    https://youtu.be/wmX8D1HDHoA
    @Moca

    Nije to toliko lose, s obzirom da si imao toliku pauzu.
    Snimak je dosta kratak i nije bas najjasniji (iduci put reci prijatelju da zumira!) , ali hajde da probam.
    Nekoliko stvari se uocavaju (redosled je nasumican, ne idem po vaznosti):

    1. "Upravljas" ramenima. Trebalo bi da upravljas nogama (rotacijom femura u zglobu kuka), a pogotovo prilikom izvodjenja kratkih zaokreta, kao sto si to cinio u videu.
    Znaci, ramena bi trebalo u svakom trenutku da su ti okrenuta direktno niz padinu, i samo rotiras noge u kuku. Postoji broj vezbi da bi se to ispravilo, ja cu ti dati jednu:

    Uhvati stapove za sredinu, izpruzi ruke direktno ispred sebe, malo vise od sirine ramena. Kolena blago povijena, kukovi (centar mase tela) treba da su ti iznad stopala. Trudi se da mozes da osetis pritisak potkolenice na jezik cipele u svakom trenutku. Pocni da se spustas, zamisljajuci da su ta 2 stapa televizor koji gledas, dok ga nosis u rukama. Slika ne sme da seta levo - desno, znaci ne zanosis ramena, vec samo upravljas nogama rotirajuci ih u zglobu kuka.
    Izbegavaj crvene (ili strmije) staze za sada; one ce uzrokovati da se (kao sto si na crnoj) malo uplasis, i izgubis formu. Dakle ovu (i druge vezbe izvodi na nekoj blagoj plavoj).

    2. Teziste ti je previse nazad, pa upravljas sa "zadnjeg sedista. (Za zauzimanje osnovnog stava, konsultuj uputstva koja sam ti dao iznad).
    Prebacivsi teziste nazad, opterecujes repove skija i time otezavas rotaciju femura. Zbog toga si se toliko i zamorio na crnoj stazi. Upravljas "otklizavanjem" repova (vidi se da si naucio da skijas na starim, dugackim, pravim skijama - kao i ja) Zbog toga tvoji zavoji imaju "Z" oblik umesto "S", jer ne kontrolises brzinu oblikom zavoja, vec postignes brzinu, pa onda "kocis", kako i sam rece. Time formirasi taj "Z" oblik.
    Nove, parabolicke skije je mnogo lakse uvesti u zavoj, prosto postavljanjem na rubnike i opterecivanjem "spoljasnje" skije (npr ako ides u levi zavoj, desna skija ti je spoljasnja. No, to je i mozda malo naprednija lekcija za tebe u ovom trenutku, pa o tom - potom.

    3. (U direktnoj vezi je sa br 2.). Ne bodes stapovima. Koriscenje stapova ti daje ritam prilikom zaokreta, uz dodatnu korist da pomaze pri prebacivanju tezista napred, time olaksavajuci rotaciju femoralne kosti.
    Znaci, ispruzi ruke ispred sebe, malo sire od sirine ramena (laktovi blago povijeni). Ulazak u levi zavoj: zapocni zavoj ubadanjem levog stapa otprilike blizu vrha skije. Probaj da kolena nagnes u levo (ovo ce pomoci da skije postavis na rubnike), istovremeno opteretivsi desnu skiju. Napravi zavoj oko pobodenog stapa.
    Kada si zavrsio zavoj, za desni zavoj postupak je, narano, obrnut: bodes desni stap pored vrha desne skije, opterecujes levu skiju, i tako ulazis u desni zavoj. Ruke su ti u svakom trenutku ispred tebe!!! (Trudi se da osetis da su ti nadlaktice u svakom trenutku ispred grudnog kosa).

    4. Vozis previse razmaknutih nogu. To je zbog radijusa padine. Uplasis se i onda zbog toga previse razmaknes noge, koristeci "unutrasnju" nogu kao stabilizator. To sprecava usecanje oba rubnika, a narocito donjeg rubnika (jer ti je dosta telesne tezine prebaceno na "unutrasnju" skiju). Zbog toga ne opterecujes dovoljno spoljnu (donju) skiju, pa ona postaje "klizava".

    Toliko od mene za sada, da se ne bih previse raspisao. Verovatno ce se i drugi clanovi nadovezati sa svojim dodatnim zapazanjima i savetima. Nadam se da ce ti ovo bar malo pomoci ali, kao sto rece @sasacg, zlata vredi iznajmiti dobrog (ali mora da se uveris da je dobar, jer ima puno losih!) instruktora.

  2. #5642
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Hvala na savetima!


  3. #5643
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Ako ti engleski nije stran (mada je ovde bitno sve ukupno 20 reči) pregledaj ove video tutoriale.

    Meni su, posle 19. godina pauze, pomogli da "pohvatam" novu tehniku.

    How to Ski - Beginner Ski Lessons and Skiing Technique: http://www.youtube.com/playlist?list=PLC502BC8CCA9BB32D

  4. #5644
    Senior Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Lokacija
    Ujedinjeno Kraljevstvo
    Skije / Bord
    Dynastar WC SL, Dynastar WC GS, Salomon X - Drive 8.8, Blizzard Brahma, Liberty Variant 113
    Poruke
    191

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Moca Pogledati poruku
    Hvala na savetima!
    Nema frke
    Sad kad procitah ponovo sta sam napisao, vidim da sam zaboravio jednu stvar: u vezbi koju sam ti opisao, stapove drzis uspravno (nadam se da si to ukapirao).

    Jos nesto: imas li svoje pance ili rentas?
    Znam da si pomenuo da su finansije stavka, ali pancerice su zaista osnova dobrog skijanja. Ako nemas svoje, sad na pocetku mozes da se provuces s rentanim, ali ako stvarno zelis da napredujes (a cini se da zelis), neces daleko odmaci dok ne kupis svoje, po mogucstvu fitovane.
    Tako da zacrtaj budzet za jedne dobre, fitovane pance, prvom prilikom kad budes mogao sebi da ih priustis.

  5. #5645
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    snowglisser ti je fino objasnio,a mozes da uzmes na YT da pogledas neki klip koji ce ti vizuelno docarati sve ovo o cemu je on pricao...


  6. #5646
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    ... Nikada nisam čak ni vratio istekao ski pass preprodavcu, ili sam se akao za refundaciju kartice do šaltera ....
    Ti poklanjas SS 1500 din koje su ti uzeli za depozit na 3 ski pasa ??? stvarno ne razumem zasto bi im to ostavljao, ako moze malo pojasnjenje - jel te mrzi da cekas,imas viska novca ili smatras da je SS nedovljno zaradio pa ih treba jos malo pomoci

    PS: Da se razumemo licno oduvek kupujem iskljucivo legalan ski pas, ali ne poklanjam nista SS, a u ovoj situaciji kapiram zasto je sas35bgd tako postupio i uopste ga ne krivim spojio covek lepo (usluga pov. zeni) i korisno (usteda)

    Pozz

  7. #5647
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio:
    Opisao sam, po mom misljenju, zanimljiv dogadjaj
    -Nisam dugo bio na Kopu i prvi put sam se susreo sa bilo kakvim preprodavcima skipasova i nisam ni razmisljao da li je legitimno ili nije. Razumem Wlad-a koji je ukazao na eventualne nedostatke mog postupka. Prihvatam sve navedene cinjenice, ali sam ISKREN i opet kazem da i kad sam saznao da nije dozvoljeno, nije mi se placalo 27 000 za novi skipass kad vec imamo 3 vazeca skipassa.
    Volim Kopaonik jer je, po mom misljenju, to najlepse i najbolje skijaliste na Balkanu ali nisam skijao 10 godina na njemu i stvarno je vidljiv napredak na svakom delu Kopa.
    Jos jedanput- Sorry ako sam nekoga uvredio i prihvatio molbu coveka, koji me je zaustavio na parkingu, da od njega kupim skipass jer mu se zena povredila i nisu mogli vise da skijaju.
    Slazem se da je forum tu da se misljenja podele, i zato sam podelio svoje misljenje sa forumasima
    i vezano za Kop
    a i pre toga vezano za 6 skijalista za 6 dana http://www.skijanje.rs/forum/showthr...ista-za-6-dana

  8. #5648
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od -Miki- Pogledati poruku
    Ti poklanjas SS 1500 din koje su ti uzeli za depozit na 3 ski pasa ??? stvarno ne razumem zasto bi im to ostavljao, ako moze malo pojasnjenje - jel te mrzi da cekas,imas viska novca ili smatras da je SS nedovljno zaradio pa ih treba jos malo pomoci
    Odgovor je banalan: obično skijam do poslednjeg minuta, a krećem često sa Marinih voda (ne bih šire eksplicirao zašto ), pa tu i završavam zbog prevoza.

    I nije 1500, nego 500... koje obično ipak na kraju dobijem nazad.

  9. #5649
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Ako imas varijantu da ih posle naplatis u redu a 1500 din se odnosilo na 3 skipasa mislio sam da si bio porodicno :-) . Sto tice starta jasno mi je i sam se tu ponekad parkiram pored zice na Mari , ali zavrsavam oko 16h a depozit pokupim u Brzecu u povratku kuci


  10. #5650
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Moje iskustvo sa povratom novca od NEKORIŠĆENOG ski pasa je sledeće:

    Kupio sam ski pas na sajmu, međutim nisam mogao da ga koristim u terminu za koji je kupljen. Sa fiskalnim računom, obratio sam im se da dobijem svoj novac nazad jer ski pas još uvek nije bio korišćen. Dakle, sve se to dešava pre termina korišćenja ski pasa. Dobijam informaciju od SS-a da povrat novca mogu da dobijem samo u određenim situacijama koja predviđa njihov pravilnik, a to su: ako sam umro, povređen, bolestan ili ako je isto to zadesilo nekog od članova porodice. Na moje pitanje kako ne mogu da vratim uz račun nešto što tek treba da se koristi... odgovor je... takav je pravilnik. Znači... hoteli, avio kompanije, prevoznici, turističke agencije... svuda je moguće vratiti svoj novac, ali ne kod SS. A ovi ostali moraju da rezervišu neko mesto i imaju neke troškove oko toga, pa ipak u zavisnosti od toga kada im se obratiš vraćaju određeni iznos. SS to ne radi.

    Pogodilo se da sam tih dana bio na bolovanju pa sam pokušao svoj novac da vratim tako što sam im poslao dokaz da sam bio bolestan i da zbog toga tražim povrat. I vratili su mi, ali ne celu sumu već 70%. Na pitanje, zbog čega 70%, odgovor je .... takav je pravilnik.

    Obraćao sam se i Centru za zaštitu korisnika i tržišnoj inspekciji. Od turističke inspekcije sam dobio odgovor da "se sve radi po pravilniku". Jedino što sam mogao još da se obratim Ustavnom sudu (?!) da dokazujem da im je pravilnik u suprotnosti sa zakonom (zakonima).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •