Strana 564 od 692 PrvaPrva ... 64464514554562563564565566574614664 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.631 do 5.640 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5631
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Šta podrazumeva to famozno osiguranje koje pokriva svi karta?
    Evakuacija sa skijališta u organizaciji gss je nezavisna od ski karte. Korišćenje staze je omogućeno svima, bez obzira da li su se na vrh popeli ski liftom ili pešice. Gss ne proverava da li neko ima validan ski pas pre intervencije (čak bi bilo protivzakonito nepružanje pomoći povređenom licu). Kasnije, prilikom obrade u ambulanti pa zatim i transport i mogući ostali tretmani u zdravstvenim ustanovama su za građane Republike Srbije omogućeni čak Ustavom R. S. Dakle, da li se osiguranje odnosi samo na mogućnost povrata dela plaćenog iznosa za ski kartu (pri čemu čak nisam siguran da li se vraćaju iznosi za članove porodice povređenog ili samo za njegov ski pas) ili još nešto?
    U celoj priči , apsolutno nemam dilemu da li bih umesto 27000 platio 10000 za 3 ski pasa (naravno pod uslovom da odgovaraju "strukturi" skijaške grupe). Da.
    Druga je stvar što ja to ne radim iz praktičnih razloga : imam ski pas pre nego što sam krenuo od kuće.

  2. #5632
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Ima dosta clanova foruma, koji su spremni da komentarisu neciji post ne razmisljajuci da li tim komentarom otkrivaju da imaju previse vremena pa samo pisu da bi pisali.Sumnjam da uvek otkrivaju svoj stav-a kad bi razmislili sta pisu, videli bi da se tesko to pisanje uklapa u oficijalne norme komuniciranja. Puritanci u teoriji, naravno kad je drugi neko u pitanju.

  3. #5633
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @gio: srećom ne znaš čemu služi to osiguranje i nadam se da neće biti potrebe nikome.

    Tačno je da će te GSS zbrinuti bez obzira na ski pas (a traže ski pas na uvid prilikom zbrinjavanja - više detalje iza) i transportovati do Trauma Centra. Trauma centar ski pass još manje interesuje, u njega može da se uđe sa ulice i traži pomoć koji nema veze sa skijanjem.

    Sa druge strane, ako se nešto traži od Skijališta Srbije onda je ski pas glavna "identifikacija", moguće je tražiti povraćaj novca za ski pas (vraćaju 70% vrednosti ski pasa) ili da se ski pas "prenese" za narednu sezonu (što je odlična varijanta). Takođe se može tražiti odšteta usled povrede.

    GSS i medicinsko zbrinjavanje su OK, ali svi znamo kako funkcionišu državne bolnice i da se na kraju svede da se sve ide privatno, a ne-daj-bože ako se pokidaju ligamenti i uradi operacija privatno - zdravstveno osiguranje ne znači ništa. U tom slučaju nije beznačajno da se dobije odšteta od osiguranja i time umanji trošak za lečenje.

    Kako osiguranje (i povraćaj ski pasa) funkcioniše _samo_ ako ste povređeni na stazi, GSS prilikom intervencije zapiše podatke skijaša kao i podatke sa ski pasa - a kada se traži povraćaj novca za ski pas ili odšteta od osiguranja Skijališta Srbije službenom putem od GSSa pribavlja podatke kako, kada i gde je skijaš doživeo povredu na _stazi_.

    Forum je javno mesto za diskusiju, svako može da piše šta god želi (dok god ne narušava pravila ponašanja na forumu) ali isto tako mora biti spreman i da pročita tuđe mišljenje. Možda nekome izgleda dobro ideja da se kupuje jeftinije ski pas sa "ulice" - ali bolje je da bude svestan šta sve to za sobom povlači, upravo zbog toga sam sada detaljnije pojasnio da nije sve tako jednostavno .

    Scenario: ne-daj-bože ogromne magle i gubljenja osobe na skijalištu - prva stvar koju GSS radi je pitanje kako se zove osoba, pa se kontaktiraju Skijališta Srbije da se vidi gde je poslednji put "otkucan" ski pass - nenormalno važna informacija da se izgubljeni mnogo lakše pronađe na skijalištu (ili izvan njega).

    Kupovinom ski pasa na "divljaka" gubimo tu dragocenu informaciju......

  4. #5634
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Ima dosta clanova foruma, koji su spremni da komentarisu neciji post ne razmisljajuci da li tim komentarom otkrivaju da imaju previse vremena pa samo pisu da bi pisali.Sumnjam da uvek otkrivaju svoj stav-a kad bi razmislili sta pisu, videli bi da se tesko to pisanje uklapa u oficijalne norme komuniciranja. Puritanci u teoriji, naravno kad je drugi neko u pitanju.
    Ako ovo nesto "izokola" meni odgovaras, promasio si metu. Pogresio si, jer si uradio neregularnu stvar (kupio "na crno" tuđi ski pass, a onda, jbg, i naišao na nekoliko odgovora koje možda nisi očekivao). Taj čin racionalizuješ sa dve strane: da si pomogao čoveku koji ga je prodavao, kao i da si ti puno uštedeo. Ove dve stvari nemaju veze jedna sa drugom i zajedno su knjiški primer racionalizacije, majke svih opravdavanja rušenja svakog sistema.

    Što se puritanaca u teoriji tiče, ne znam za te tvoje mnoge članove foruma, ali da kažem za ovog jednog konkretnog: nikada nisam kupio ski pass na ulici, iako mi je naravno kao i svakom na Kopu desetinama puta nuđen. Nikada nisam čak ni vratio istekao ski pass preprodavcu, ili sam se akao za refundaciju kartice do šaltera, ili sam bez iste ostao. Dakle, pošto si sada čuo pravu situaciju o, eto konkretno mom, teorijskom puritanizmu - očekujem da se kao razuman i pristojan čovek izviniš.

    Ili si od onih koji kada naprave konkretnu grešku, istu pokrivaju ad-hominem napadom na sagovornika?


    PS: da li "članovi foruma, koji su spremni da komentarisu neciji post" imaju previše vremena ili ne, ne utiče na argumentaciju na bilo koji način i potpuno je lična stvar "članova foruma". Evo, npr da. ja imam strašno puno slobodnog vremena, ustvari ne radim baš ništa, vatam zjala po ceo dan. Da li to znači da si ti u pravu oko ski pass-a? Šta misliš?

  5. #5635
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Da prekinemo svadju evo i snimka sa prvog dela crvene duboke
    Sve sugestije dobrodosle. Inace kako mi deluje brzo dok vozim sad mi deluje presporo dok gledam.
    https://youtu.be/wmX8D1HDHoA

  6. #5636
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Iskren predlog-uzmi par casova kod dobrog instruktora koji ce ti pokazati osnove carving-a,znacice ti,veruj mi Bitno je da imas zelju i volju da napredujes,a uz instuktora ce taj napredak biti mnogo brzi


  7. #5637
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    To sledece sezone. Iskreno i ovo sto sam isao sam se finansijski nategao tako da nije bilo sanse i instruktora da uzimam


  8. #5638
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    @wlad
    Čekaj. Kažeš odšteta usled povreda itd. Da se trazi odšteta od skijališta zbog povrede nastale na stazi a kao posledica sopstvene ili greške drugog skijaša?
    Znaš li za neki primer da je neko naplatio nešto takvo, ovde, u Srbiji?

  9. #5639
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kupovinog (legalog ) ski pasa dobijaš i osiguranje od povrede na stazama, to nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. I nema veze ko je kriv, odštetu dobija(ju) povređeni na zahtev koji predaju Skijalištima Srbije. SS samo obrađuju zahtev a naravno da iza svega stoji osiguravajuća kuća.

    Dakle, ako se neko ne-daj-bože povredi, može da se leči i po završetku lečenja da podnese zahtev SS za isplatu osiguranja, oni prime izveštaj lekara, GSSa itd. i utvrde visinu štete, to nema veze sa troškovima lečenja (nego samo od povrede).

    SS svake godine "obrađuje" gomilu takvih zahteva a iznosi variraju u zavisnosti od ozbiljnosti povreda. Naravno, sve ovo "pada u vodu" ako "unesrećenog" do Trauma Centra ne dovede GSS i ako ski pas ne glasi na ime povređenog (GSS takođe utvrđuje na licu mesta koji ski pas se koristi a i Skijališta proveravaju u evidenciji korišćenja ski pasa da se radi o istom).

    Nažalost znam za primere gde su ljudi dobijali odštete, od sitnih iznosa do značajnijih suma.

  10. #5640
    Super Member HEROES avatar
    Datum registracije
    11.12.2011
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Imao sam dosta prilika gde sam sa ljudima iz SS,razgovarao na ovu temu,da bih uslovno receno `naplatio` povredu zadobijenu na skijalistu,ono sto su mi ispricali kakve su to sve procedure,jednostavno nisam bio zainteresovan ni da ih salusam do kraja,osiguranje
    ko osiguranje,gledace da iskoristi svaki detalj da ne mora da isplati stetu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 12 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 12)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •