Strana 539 od 692 PrvaPrva ... 39439489529537538539540541549589639 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.381 do 5.390 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5381
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Nadovezujem se na predhodni post. 17.februar tamo negde do 14 h je bio poslednji valjan dan za kakvo-takvo skijanje. Otprilike toliko je moglo fino da se skija na Krcmaru (koji je od juče zatvoren) i crnoj Dubokoj (koja je tokom većeg dela nedelje bila otvorena samo do medjustanice), nakon tog vremena sve postalo je kacamak. Juče je zbog kise prakticno bilo nemoguće skijati sve tamo negde do 13 h, a danas su se u intervalu od 9-15 h (uz maglu i jaku kisu) izmenila tri godišnja doba, uz katastrofalno održavanje staza (oni od juče maltene skoro ništa nisu pipnuli). Ako vec naplaćuju skupo ski-pas valjda je red da ono malo staza koje su u funkciji, drže u nekom pristojnom stanju. Sve u svemu, ne preporucuje se dolazak na Kopaonik, sem ukoliko se nesto dramaticno ne izmeni po pitanju odrzavanja staza, a pre svega ukoliko ne padne neka nova veća kolicina snega ( prošle subote je nakon krace mecave na Kopu bio 41 cm snega, a danas ima svega 2-3 cm, a na stazama od 10-20 cm).

  2. #5382
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mislim da crnu duboku "štede" zato što treba za nekoliko dana da se na njoj održe takmičenja..
    Kako može da se vidi po komentarima na InfoKopu trude se koliko mogu, navodno se noću kamionima dovozi sneg na Karaman Greben kako bi se popunila mesta gde staze "progledaju".

    Ovo vreme, tačnije nevreme ne ide na ruku, i po takvom vremenu ne može da se napravi dobro skijanje.

    Ova sadašnja podloga na stazama je mekana, nije više "beton" od veštačkog snega i kada bi izašli sa ratrazima po tome samo bi izvukli travu/zemlju/kamenje, ima već nekoliko godina kako su oni odlično naučili posao kako se staze održavaju i nije bezveze to što oni rade..

    Od srede bi trebalo da krene zahladnjenje sa minusom i preko dana tako da će moći da rade topovi i onda će se stanje popraviti...

  3. #5383
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja sam juče skijao Krčmar od jutra pa dok ga nisu zatvorili i bio je bolji nego ijedan drugi dan. Gore je provejavao sneg. Onda je počeo baš da duva, nije bilo prijatno u korpi. Padala je kiša, taman da opravda jakne koje kupujemo ;-)

    Crna duboka je zvanično zatvorena ali su se ljudi bez problema spuštali.

  4. #5384
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Prema norvežanima, a vidim i prema meteorolozima sa infokopa, već od sutrašnje noći kreće slab sneg sa uslovima za rad topova...

    http://www.yr.no/place/Serbia/Centra...onik/long.html

    http://www.infokop.net/vremenska-pro...t-uz-sneg.html

  5. #5385
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    palo je 5 cm novog snega, nocu su temperarature u minusu, ali i dalje ne rade kljucne staze ...................

  6. #5386
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja bih rekao i do 10cm, sudeci po stazama koje se nisu osnezavale.

    Ne znam sta su uradili sa 4b, bila je katastrofa bar ujutro. Zaladjene dzombe plus svez mokar sneg iz topova. Taman malo krenes pa kad te ukopa... Tako sam se prosuo na onom donjem delu gde je izgledalo da nema vise svezeg snega, kad jedna skija na ledu a druga na mokrom a ja na ledjima sa strane staze. Tu nisam u zivotu pao.

    Pobegao glavom bez obzira i uzivao na malom karamanu i marinim vodama. 8A je bila sjajna, super utabana sa novim snegom, bez osnezavanja i malo ljudi. Taman da se lagano zavrsi sezona i konacno da prestanem da gledam prognozu

  7. #5387
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ne radi im vise od pola staza u ovom trenutku, a i to sto radi se ne odrzava valjano. Zato ljudi padaju kao kruske. Sramota je da naplacuju ski-pas po punoj ceni, da imaju obraza dali bi bar 20-30 % popusta.

  8. #5388
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Iskreno, ne znam sta mogu vise da urade.

    Cele nedelje je temperatura u dobrom plusu a jos je prvi dan bila magla, istopilo se 25cm za dan. Sve sto je ogolelo preko dana su popravljali nocu. Dovlacili su sneg gde su ga nasli cak nije bilo ni previse kamenja. Oznacavali su gole delove, ja nisam nigde naleteo na zemlju. Ne znam, nisam bio u nekim velikim centrima ali po prici ljudi na zici niko nije krivio SS za stanje.

    Cena ski pass-a je druga prica, o tome stvarno ne mogu da komentarisem jer ne zivim vise u Srbiji i, na srecu, tih 50-60 evra za nas troje mi stvarno ne znaci mnogo ali verujem da ima puno ljudi kojima znaci. Cisto sumnjam da postoji i jedan ski centar koji ce smanjiti cene u februaru, ma gde bio a Kop, po meni, ima jaki veliki procenat zicara u odnosu na broj staza (tj nije efikasno radjen, jedini dobar primer je Gobelja) i to utice na cenu.

  9. #5389
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

    Podrazumevano

    Juče sam bio gore i prvi put mi se desilo u životu da skratim skijanje. Uslovi su bili katastrofalni i samo ultra jake noge su mogle da izdrže ceo dan. Mislim da ljudi iz SS pokušavaju na sve načine da omoguće kakve takve uslove ali protiv prirode se ne može. I pored svega ja sam zadovoljan jučerašnjim danom jer u regionu trenutno nema boljih uslova za skijanje. Što se tiče popusta na ski pas mislim da kada bi se to desilo nagrnuli bi svi gore i za tri dana bila bi završena sezona. Drugo taj Kopaonik izdržava i Tornik i Staru planinu tako da mislim da od popusta nema ništa.

  10. #5390
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja sam danas skijao i može da se skija, jutros je padale ledene kuglice / grad , posle toga malo snega a topovi rade ceo dan. Ono što je glavno je da je krenuo minus, i nadam se da će ga biti noćas da mogu staze da stegnu.

    Staze koje imaju dobru orjentaciju kao npr. Karaman su savršene (osim naravno gužva na tanjiru), takođe i Mali Karaman je dobar. Crvena Duboka i Pančić su sređivani samo u gornjem delu staze (pretpostavljam zbog temperature) i ti delovi su odlični - a i donji delovi staza su zabavni za vožnju za one koji imaju tehnike i snage

    Danas na kraju dana je zbog "kratera" na Crvenoj Dubokoj staza bila pusta, par skijaša i može da se uživa

    Verujem da će sada da srede cele staze i da će noćas da stegnu staze pa da sutra bude dobrog skijanja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •