Strana 525 od 692 PrvaPrva ... 25425475515523524525526527535575625 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.241 do 5.250 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5241
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Plus za produzeni vaskrsnji vikend pustaju ponovo Gvozdac i Malo jezero u rad.

  2. #5242
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Danas je zaista bilo oblacno, snega ima zaista puno, Kop je bukvalno zatrpan. Kada sam jutros dolazio, table sa brojem staze na Marinim vodama su u snegu do samog broja. Dakle, realno bar metar snega na stazama, a planina ne radi. Tuzno mi bilo.

    Danas nije radio ni Krcmar, a ni Duboka1, za koju kazu da je juce radila (pricam o zicama, staze rade). Meni je to prosto neverovatno, da toliko jajare sa ustedom, pa su zicu iskljucili na jedan dan (jer sutra navodno ukljucuju par tih zica). Planina nije puna, ali je daleko od prazne. Posto svi vrte krugove na d2, cak je oko15h bila i mala guzva na toj zici.

    Inace, sneg nije kvalitetan, mokar je i tezak, ali moze ipak solidno da se gura. Off piste ispod d2 je onako, pomalo mucenje. Puno snega, ali mokar i tezak...

    Put od brzeca je prohodan, ja sam izasao bez lanaca, ali je na ivici moguceg. Od serpentine kod Metodje put je skroz pod snegom, a na Jarmu su veliki probijeni smetovi, gde se tesko mimoici. Ako stanete, tesko je krenuti bez lanaca. Put od vikend naselja do centra je sasvim ok. Pod snegom, ali bez problema bez lanaca. Ko dolazi, a ne poznaje savrseno put ili nema savrsene gume, bolje da kod Metodje stavi lance.

    Da li vredi doci? Pa... odgovor na to pitanje je individualan . Skijanja ima, ali verujem da kada od subote bude ojuzilo, bice samo duboki kacamak.

    Ja licno sam dosao na 2 dna, jer sam prvi put na snegu od kraja januara posle povrede (lomio prste na levoj ruci), pa sam posle bolnih dana i rehab postao bas zeljan i tako odoh..

  3. #5243
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nekoliko fotografija sa Kopa, od subote (11. april 2015.)











    Verujem da ćemo dugo čekati opet na ovu količinu snega sredinom aprila...

  4. #5244
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Sev,fantsticne slike.
    Hoce li biti skijanja za 1. Maj ?

  5. #5245
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Neće. Koliko shvatam sezonu zatvaraju sutra.

  6. #5246
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Mogli su komotno da rade i tokom ove nedelje, jer ce temperature tek od cetvrtka popodne da osetnije porastu, ali verovatno nema vise dovoljno skijasa. Vidim da se direktor skijalista Srbije pre par dana oglasio, i najavio da ce centar biti u funkciji dokle god vremenski uslovi to budu zadovoljavali. Ako 67 cm snega van staza, nije dovoljan uslov da skijaliste radi, onda ja ne znam sta jeste ........... da su cene ski pasa tokom celog aprila prepolovili na 50 %, itekako bi bilo zainteresovanih, ako nista drugo a onda bar iz Kraljeva, Krusevca i okolnih mesta, a svakako bi dosao i poneki skijas iz Beograda, Novog Sada i ostalih gradova iz severnih delova zemlje. Ta poslovna politika mora pod hitno da se promeni, ako misle da budu konkuretni barem u ovom delu Evrope.

    Interesantan podatak je da na Staroj planini trenutno ima vise snega (71 cm) nego sto je to slucaj na Kopaoniku (67 cm), a tamo skijaliste ne radi vec nesto duze od nedelju dana.

  7. #5247
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Na 20-80 cm snega na stazama i temperaturama u minusu oni zatvoriše skijalište???

    Definitivno moraju da angažuju nekog da ih malo posavetuje kada je marketing u pitanju. Nek malo pogledaju kako rade centri na zapadu... npr... free ski week i slične akcije.

  8. #5248
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako se već često pozivamo na "zapadne" ski centre onda moramo reći da je većina završila sezonu bez obzira na sneg. Pogledajmo npr. bergfex.com i videćemo da većina centara ne radi.

    Kalkulacija troškova se radi na osnovu trajanja sezone.

    Konkretno, u Koruškoj svi centri se zatvaraju početkom ili sredinom aprila. Samo Molltaler radi duže i jedini izuzetak je Turracher Hohe koji radi do 1 maja - to ne bi ni primetio da mi lokalci nisu naglasili.

    Nassfeld je zatvorio sezonu 12 aprila sa 80cm snega.. Razlog? Taj datum piše od početka sezone i na osnovu toga su i kalkulisali troškove. Iako Nassfeld radi odlično, ima uvek gostiju i stalno se usavršavaju jedna informacija: svojim akcionarima do sada nikada nisu isplatili dividende od postojanja.

  9. #5249
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Crans Montana izgleda da jos radi ............ isto i Verbier

  10. #5250
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Slazem se ali onda je u redu da se to najavi ranije i da se zna do kad ski centar radi. Kolko se secam poslednje 3 sezone ski centar je radio za 1. maj iako je bilo manje snega nego sad.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •