Strana 514 od 692 PrvaPrva ... 14414464504512513514515516524564614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.131 do 5.140 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5131
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Vlaznost + smer u kom vetar duva.

  2. #5132
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Vlažnost, temperatura, smer vetra, orjentacija staze, broj skijaša... sve to utiče na kvalitet staze i nema nikakve veze sa sređivanjem staze. Ako su ovi nabrojani uslovi nepovoljni, nema te staze koja će da drži.

    Ova priča o "sređivanju staza" se provlači i kada neki porede kako to rade Austrijanci za razliku od Francuza ili Italijani za razliku od ovih prvih... To sve nema veze, jer je tehnika sređivanja manje više ista svuda, pa i na Kopaoniku.

    Evo slike iz Saalbacha od pre dve nedelje... pred kraj skijanja... namerno slikano uz komentar "Evo da pokažemo onima kako to austrijanci peglaju staze". Ne da bi kritikovali Austrijance, nego da bi upravo dokazali ono o čemu sam gore pisao.

    http://skimagare.info/wp-content//ph...5/IMG_5085.JPG

  3. #5133
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Fantasticno juto na Kopu! Sneg napadao sinoc, sad je mirno i suncano....staze ispeglane. Izgleda da ce i temperatura biti saveznik danas, Popodne izvestaj

  4. #5134
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Izgleda sa se nakotila ta bagra koja krade opremu. Ja sam pre desetak dana prisustvoavao krađi leki štapova na Jarmu.

    Ugostitetelji bi morali da imaju video nadzor, danas je nikad jefitniji i košta ih koliko desetak tura pića.
    I ja sam imao prilike da cujem za par slucajeva kradje/ zamene skija tokom one udarne sretenjske nedelje (jedan slucaj se desio u "Skituljku") ....... mislim da bi svim ugostiteljima trebalo da postave kao uslov postojanje video nadzora. Takodje, svim skijasima preporucujem odlican svajcarski film "Sestra" koji se izmedju ostalog bavi i tom temom (momak iz jednog malog mesta u podnozju skijaskog centra koji u jednom svajcarskom skijalistu krade skije i onda ih preprodaje po znatno nizoj ceni, da bi se prehranio).

  5. #5135
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Mislim da je vlaga mnogo bitnija od temperature. Pred novu godinu kad je samo radio KG bilo je 5-6 stepeni sa jako niskom vlaznoscu i staza je super drzala ceo dan.

    Sta se ono baca kad bas hoce da stegnu staze, obicno za takmicenje?
    Baca se veštačko đubrivo, verovao ili ne. Sadrži azot, a tu se onda dešava neka hemija koja snižava temperaturu.

  6. #5136
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    I ja sam imao prilike da cujem za par slucajeva kradje/ zamene skija tokom one udarne sretenjske nedelje (jedan slucaj se desio u "Skituljku") ....... mislim da bi svim ugostiteljima trebalo da postave kao uslov postojanje video nadzora. Takodje, svim skijasima preporucujem odlican svajcarski film "Sestra" koji se izmedju ostalog bavi i tom temom (momak iz jednog malog mesta u podnozju skijaskog centra koji u jednom svajcarskom skijalistu krade skije i onda ih preprodaje po znatno nizoj ceni, da bi se prehranio).
    Zimus sam se u Tinju naslušao priča o krađama, od pancerica do lap-topa. Kao neprikosnovena mera zaštite u ski-barovima jeste da zameniš jednu skiju sa nečijom tuđom, preduslov je da si u bar došao sa još nekim. Onda rasparene skije stavite na razdvojena mesta i doskočio si lopovima. Inače ne verujem u video-nadzor, lopovi će brzo da se utale sa vlasnicima barova, pa i sa policijom, koju inače i nije briga da pregleda neke snimke i da se juri sa lopovima zbog nekih korišćenih skija.

  7. #5137
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Jel rade Bela reka 1 i 2?
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #5138
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Rade zice za izvlacenje i spustanje ljudi iz Brzeca, a staze nisu u funkciji vec 10-tak dana. Mozda ce nesto da se promeni posle ovog novog sneznog talasa.

  9. #5139
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    posle ovih padavina i najavljenih temperatura sledece nedelje, sasvim je realno da proradi BR, makar kec..

    Inace juce je bio odlican dan, kao kurna nekoliko predhodnih. Sunce, mirno, blagi minus,...par puta sam se nasao sam na stazi....

    Snezina krka od sinoc, put su cistili tako da su ljudi izlazili i bez lanaca(ne videh policiju sve do Brzeca), Uz put je bilo par nameStaca lanaca, koje je mozda ipak bilo pametno staviti

  10. #5140
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    A sta je bilo sa onom pricom da muz i zena mogu da koriste jedan ski pas jer dok jedan skija drugi cuva dete? U sustini trebalo bi da na ski pasu stoje dva imena korisnika ski pasa i to je to. Mislim da je infokop ili neko vec postavio pitanje trenutnom direkoru SS prosle sezone i da ce kao za ovu sezonu da rese i to ali mislim da se od obecanja nije maklo.
    Izgleda da sam postavio pitanje u pogresno vreme ili niko nista ne zna o ovome ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •