Strana 510 od 692 PrvaPrva ... 10410460500508509510511512520560610 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.091 do 5.100 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5091
    Member
    Datum registracije
    11.02.2013
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Vratili smo se nakon sedmodnevnog boravka, sa izuzetkom prva dva dana kada je bio pravi kermes na stazama i na zicama zbog praznika, od utorka popodne do petka je bilo milina skijati (izuzetak sreda, kada je bilo jako vetrovito i sa dosta magle). Medjutim, juce su zbog naglog porasta temperature neke staze progledale u popodnevnim satima (pre svih Bela reka, ali i deo 4c na Pancicu, dok je Karaman greben sav bio u naslagama snega i malim hupsercicima zahvaljujuci pocetnicima koji ne znaju da kontrolisu brzinu ali pre svega i borderima. Misim da bi za poslednje pomenute morali da naprave par staza da bi se sto manje muvali na stazama za skijase (skijao sam u Austriji i Svajcarskoj i Italiji, i tamo postoje posebne staze za bordere). Danas je kazu opet poceo da duva jak vetar, i ima magle, a ozbiljniji sneg se najavljuje tek za sredu. Takodje, evidentno je da staze nisu bile dobro spremljene u petak ujutro, jer smo vidjali ratrake cak i oko 11 h. Po meni, ako sutra i prekosutra temperature budu bile u debelom plusu (5-6 stepeni), nece biti moguce neko ozbiljnije skijanje posle 12-13 h.

  2. #5092
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    @Bane

    Naravno, Kopaonik jeste i lepši od dobrog dela nama bliskih zapadnih skijališta (i to čak i infrastruktuno i po obeležavanju staza!), a svakako je od baš svih jeftiniji (osim za te potpuno bus studentske varijante). Ovo "lepši" naročito važi za početnike i porodično skijanje.

    Kop uglavnom kude gosti bez mnogo ski iskustva u inostranstvu, a krivo je uglavnom to prokleto siromaštvo. Ljudima je i Kop skup, pa kada teško odvoje novac za skijanje i najmanje iskakanje iz savršenog dana na skijanju izaziva bes i ljutnju. A ko god duže i ozbiljnije skija zna da su savršeni dani retki bilo gde. Skijanje prosto nije hedonistička aktivnost, tj. ili je hladno, ili je vruće, ili je mokro, ili je magla, ili je vetar, ili je gužva, ili je dubok sneg... Kome je zona komfora uska, skoro nikada mu nije idealno.

    Ali, zar postoji lepši sport, za nas ostale?

    Zaključak: volimo i cenimo Kop, ostavimo koju paricu svake godine i gore. Prosto je neverovatno koliko je komparativno kvalitetan u evropskim okvirima, u inače rasklimatanoj i propaloj zemlji, apatičnog i razočaranog naroda...

  3. #5093
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku
    Prosto je neverovatno koliko je komparativno kvalitetan u evropskim okvirima, u inače rasklimatanoj i propaloj zemlji, apatičnog i razočaranog naroda...
    e al ga izreče, svaka ti čast. I meni se slično motalo po glavi, al nisam znao da uobličim u jednu rečenicu.

    Ajd još malo da davim.
    Ovo što sam obišao napolju - lepo je, ima spa centara, ima zanimljivih gradića da se prošeta, ima šta da se vidi. Panorame su često spektakularne. Sve mi je to igralo ulogu dok sam na stazi provodio po 2-3 sata u plugu pa su mi trebali drugi sadržaji da popunim dan.

    Al kad sam konačno na Kopu , kako-tako, proskijao i provodio skoro ceo dan na stazi - ništa me od toga više nije zanimalo. Povratak u sobu, tuš (kad ima vode ) klopa i nešto malo tv-a uveče, ili partija neke društvene igre sa prijateljima (koje uvek tamo sretneš) i to je sve što ti treba.

    Lepa je i jedna i druga koncepcija, svako bira šta njegovom džepu i određenom životnom dobu odgovara, ali poenta je da Kop sigurno ne zaslužuje onoliko negativnih komentara, naprotiv! Što opet ne znači da ne treba kritikovati uočene negativnosti i tražiti da se poprave.

    Stabilno snabdevanje vodom i strujom, još više parking mesta (nije problem da se plaćaju, ali lepo sa fiskalnim računom), ski bus do vikend naselja, neka sedežnica na Marinim vodama. (o gondoli iz Brzeća neću ni da maštam)

  4. #5094
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Hihihi , upravo je izračunao koliko nas je skijanje samo do sada koštalo (jedva nakupismo 11 ski dana) i ... sprema se da proda bubreg .
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  5. #5095
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    50
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Malo da se nadovezem na prethodne postove.

    Po mom misljenju ,imate dva Kopaonika.Prvi ,jeftin kada radil celo skijaliste(sto je slucaj predthonih 15 dana) i skup kada ne radi gro staza. Kopaonik nije isto skijaliste ove i prathodnih godina.Dve nove zicare dosta znace i mnogo poboljsavaju kvalitet skijanja.BR je najbolja staza na planini i ovi iz ss bi trbali da porade na osnezavanju i novoj zici ili gondoli.
    Spustajuci se niz BR imao sam utisak da sam na Alpima!!! Cujem da su je juce zatvorili

  6. #5096
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Uradili bi oni osnezavanje ali nema preterano smisla zbog tog dela koji je okrenut direktno ka jugu. Ja kad sam se spustao sneg je bio vrhunski i kako skrenes ka jugu tako postane kacamak.

  7. #5097
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Upravo stigoh sa Kop-a, takođe prvi put skijao Belu reku i potpisujem da se radi o najboljoj stazi na Kopu, boljoj čak i od meni omiljenih Ledenica. Međutim, iako je staza radila sve vreme, samo sam je jednom odvozio i ne preporučujem do novog snega pošto je poslednja trećina staze (deo nakon levka) u katastrofalnom stanju i mišljenja sam da stazu drže otvorenom samo zbog marketinga. Info iz prve ruke je da su juče počeli sa ponovnim postavljanjem Vučka 1 (br.23, pravo pitanje je zašto su ga skidali!?), danas stavili i tanjire i da će već sutra biti ponovo pušten, što će smanjiti pritisak na staze 9 i 8. Nemam sad vremena za neki detaljan izveštaj, ali četvrtak i petak su bili dani kakvi se samo poželeti mogu za skijanje (Kop kakav uvek želim da vidim kad dođem ), juče se vreme počelo kvariti u drugoj pol. dana, dok je danas bila magla i jak vetar zbog kojeg su sve žice bile izuzetno usporene i u tim uslovima se pokazalo da Kop nema staza koje imaju tu dužinu da makar malo kompenzuju vreme provedeno na žici. Generalno, napredak u odnosu na period od pre dve godine je evidentan (prošle god. nisam bio), ima tu još nekih sitnica, ali npr. priprema staza je ovaj put bila za svaku pohvalu, u petak i pogotovu četvrtak su većinom držale ceo dab što je neverovatno kada se uzme u obzir vreme i broj skijaša...

  8. #5098
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    50
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Sve je tacno sto rekose.Ali meni levak nije smetao.Malo desno kroz vrzinu i pun gas Da je na toj padini vestak ,sigurno ne bi bilo toliko kacamaka.
    Mozda cu biti subjektivanBR je jedina prava staza na Kopaoniku.Sto se tice Ledenice nisu nista bolje od Zmajevca na Torniku

  9. #5099
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Hihihi , upravo je izračunao koliko nas je skijanje samo do sada koštalo (jedva nakupismo 11 ski dana) i ... sprema se da proda bubreg .
    Haha, to neka cuva kada bude vodio i klince na skijanje
    Poz

  10. #5100
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mazzystar Pogledati poruku
    pre svega i borderima
    nisu oni borderi,oni su stetocine

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •