Strana 509 od 692 PrvaPrva ... 9409459499507508509510511519559609 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.081 do 5.090 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5081
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    gde si cuo da ce da bude sestosed?
    evo ovde...
    http://www.infokop.net/autorski-teks...cke-banje.html

  2. #5082
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    Ja sam cuo da taj sestosed ide na Zlatibor zbog novih staza koje grade.

  3. #5083
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    Secam se tog teksta a ima i nekoliko sa potpisivanja memoranduma, cak i pominjanja novih staza i osnezavanja ali sam na taj sestosed potpuno zaboravio.

    Na zalost, nesto sumnjam da ce se ista raditi u narednih nekoliko godina. Nadam se da ce bar uspeti da proseku nove staze oko Gvozdca, za to imaju dozvolu.

  4. #5084
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Struga šestosed bi valjda trebao da bude na istom mestu gde je bilo sidro.

    Nije mnogo visoko, ali je dobra orijentacija (sever).

    Navodno bi sa tog vrha mogla da se pravi i staza na drugu stranu, južnu, koja bi povezala hotel Junior i taj deo sa skijalištem. To je već diskutabilno, jer je i nisko i južna je strana brda.
    trebalo mi je malo vise dok nisam ukapirao gde je staza i da se skija na dole ka izlazu BR1

    Inace je odatle do Juniora 2km sa oko 450m pada i to izgleda lepog terena, cak bez mnogo sume. Jedino sto bi cena osnezavanja i odrzavanja staza bila

  5. #5085
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Jel rade BR?
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #5086
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ako pitas za dvosede, rade. Jos ako poranis prva, bas prva na BR1, dvosed pici brze od Pancic ekspresa , ali cim nekoliko ljudi sedne na zicu, uspore je.

    Pre dva dana su radile i obe staze, pri cemu je crna samo za varijantu da vam nije zao skija, jer poslednji segment je pomesan sneg, led, zemlja i kamenje. Taj segment moze da se spusti kroz zbunje uz stazu.

    Plava staza je ok, mada je progledala na par mesta.

  7. #5087
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Ostadoh dužan utiske sa Kopa, jer sam početkom godine najavio da ove godine prvi put idem na Kop.

    Odmah da kažem da sam skijaš početnik u kasnim srednjim godinama.
    Do sada sam izbegavao Kop zbog negativnih kometara po net-u - gužve, kamikaze, lopatari, skupoća itd.

    Zato sam prve korake pravio na Kranjskoj gori, Vogelu, Gerlitzenu, Kaprunu, Andalu.
    Ideja je bila - ako se ne primimo na skijanje, bar imamo mnogo drugih sadržaja kojima bi ispunili tih 7 dana.

    Posle ovogodišnje posete Kop-u, mogu samo da kažem da me inostranstvo više neće videti. Šta god ljudi pričali, moja računica kaže da je Kop za trećinu jeftiniji od najeftinijeg inostranstva (ne računam autobuske ture do Francuske, za koje nemam interesovanja). Ovo govorim za ukupnu računicu (put, smeštaj, ishrana, vanpansionska potrošnja, ski pass, iznajmljivanje opreme)

    Osim toga što je jeftinije, na Kopu sam se naskijao mnogo više nego po gore nabrojanim centrima. Da se razumemo - razlog je taj što se još uvek držim plavih staza, a njihov broj na Kopu je daleko veći nego na skijalištima na kojima sam do sada bio. Uz to, utisak je da su bile i bolje pripremljene. U Austriji su nas sačekale zaleđene staze, u Italiji mnogo hupsera, u KG pola staza nema veštačko osnežavanje, a inače KG se ne može nazvati skijalištem već je to jedno brdo sa kojeg se spušta nekoliko paralelnih stazica, tako da bi mu više pristajao naziv - sankalište.

    Razlog za ovako povoljan utisak je sigurno i to što mi se na Kopu zalomila neopisivo lepa nedelja sa 6 sunčanih dana, posle nekoliko dana sa snegom, skoro sve staze su radile i ako je bio špic - zimski raspust, gužve kojima su me toliko plašili ja nisam osetio. Istina, na žici Karaman greben se čekalo 15-tak minuta, ali to skijašu početniku dobro dođe da povrati dah.

    Neki problemi objektivno postoje, neki su prenaglašeni.
    Lopatara je bilo, ali ne morate sa njima da imate posla. Ja sam koristio usluge ograđenog parkinga. Platiš i ne smaraš se. Cene su od 300-400 din dan, ali kad daš toliki novac za smeštaj, ski pas, opremu itd, trošak za parking je još i najmanji.

    Ozbiljniji problem je infrastruktura - za mojih 7 dana, dva dana nije bilo vode ili je dolazila na mahove. Čujem da je taj problem hroničan tokom cele sezone. Čujem da postoje i problemi sa strujom, mada ih ja nisam iskusio.

    Da zaključim - Kop je sjajno skijalište za porodice i početnike, mada je sasvim dovoljno i za srednje dobre skijaše rekreativce. Verujem da je za odlične i pasionirane skijaše premalo i neozbiljno, naročito ako su na njemu bili već desetak puta. Ali za njih nebi ni Tri doline posle 2-3 odlaska bile dovoljne. Jednostavno, oni uvek traže nešto novo, neistraženo, neki novi izazov i to razumem.

    Mislim da je Kop sigurno naš najbolji turistički, i ne samo turistički, proizvod. Mnogo je urađeno na infrastrukturi, planina je lepa, cene su još uvek pristupačne u poređenju sa konkurencijom. Zato, ne razumem našu potrebu da toliko blatimo sve što je naše i nekritički uzdižemo sve tuđe. Kopaonik je po meni bolje skijalište od bilo kog slovenačkog (a Slovenci su u mojoj mladosti i bivšoj SFRJ bili pojam zimskih sportova i zimskog turizma). Uz sve njegove mane, treba da budemo ponosni i srećni što ga imamo.

    Izvinite na podužem pisanju, ali nadam se da će kod nekih drugih početnika, koji su bili ili će se naći u sličnoj dilemi kao i ja bar donekle anulirati nerealno negativne komentare koji se mogu naći po internetu i koji ljude odvraćaju od Kopaonika.

  8. #5088
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Oduvek je i važilo i retko je bilo osporavano da je Kopaonik odličan za početnike i za učenje skijanja. Isto slažem se da je Kop jeftiniji u odnosu na zapad samo što bih pre rekao duplo nego za trećinu(isto ne bih poredio fra bus varijante). Jedino je cena smeštaja uporediva tj. zavisi koji se cenovni rang gleda.

    Ja sam bio 3 dana sad za praznike i osim gužve uslovi su bili idealni. Prvi put sam skijao belu reku i onaj prvi deo je stvarno svetski ali čim staza skrene na desno odnosno na čist jug tu se staza praktično završava tj. bar deo koji vredi jer je kod nas jednostavno nemoguće da staza preživi ako gleda direkt na jug. Iako je oboren rekord Kopaonika, red na žicama nije bio toliko katastrofalan osim na veznim žicama marine vode i jaram. Mnogo veći problem je bila gužva na samim stazama jer su staze generalno uske i kratke pa toliki ljudi nemaju gde da se rasporede. Time i ja dolazim do toga da mene Kopaonik neće videti neko vreme jer sam ga za tri dana toliko odskijao da nema potrebe u skorije vreme ponavljati.

  9. #5089
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    @Bane Bumbar
    Hvala na detaljnom oppisu i utiscima. Kop jeste idealno skijalište za početnike, staze nisu mnogo duge, većina nije mnogo zahtevna, kafića i mesta za odmor ima svuda.

    Pošto je i moj muž skijaš početnik srednjih godina, pročitala sam mu tvoje utiske i definitivno idemo tamo što pre čim uhvatimo slobodan vikend.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  10. #5090
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2012
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Blago tvom mužu, sudeći po tvom broju postova i vremenu učlanjenja, imaće uz sebe nekog iskusnog da ga uputi u tajne skijanja.

    Inače, da ispravim sam sebe u prethodnom postu - ne piše se "nebi" nego "ne bi", ali brzina je učinila svoje.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 10 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 10)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •