Strana 49 od 692 PrvaPrva ... 3947484950515999149549 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 481 do 490 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #481
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Skijao sam na kopaoniku 1 i 2 januar i tad je stanje na stazama bilo solidno. Ono sto me je odusevilo je bilo skijanje offpiste. Bas sam se iskijao (na moje veliko cudjenje) a kamenja van staze u sumama nije bilo, cak ni prvog januara, a drugog ujutro sam plovijo po svjezem sloju pudera; Mogucnosti za skijanje u terenu su me iznenadili u pozitivnom smislu, utiske o freeride skijanju na kopu (i kratak snimak) cu da okacim u "popularnoj rubrici 'freeride, heliski....'
    drago mi je da si se lepo proveo
    nego, jel radi onaj moj telefon za TT skije ?
    Izmenio/la Tadija_91; 05.01.2009 u 22:35.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #482
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od TADIJA_91 Pogledati poruku
    nego, jel radi onaj moj telefon za TT skije ?
    Tadija nisam ni zvao, skije sam iznajmijo na kopu, neke rossi z1,, skoro pa cackalice, ali su posluzile svrsi, cak sam po onim golim komadima bez vecih problema picijo u poludugim zavojima. za tvrde uredjene staze su nikakve, ali koga interesuje tvrda staza

  3. #483
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Tadija nisam ni zvao, skije sam iznajmijo na kopu
    kol'ko sam ja skontao oni te skije na kopu i iznajmljuju
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #484
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @Sapa: nema frke, ionako sam ja dolašao 3ćeg oko 14h tako da smo se mimoišli svakako...

    Ja sam sa porodicom, tako da skijam 30% .

  5. #485
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    "Ecosign" predlozi za ski centar Kopaonik


    Ecosign Mountain Resort Planners Ltd. je na zahtev Ministarstva za ekonomiju i regionalni razvoj 28. marta 2008. godine sačinilo predlog projekata koje treba uraditi kako bi se poboljšalo skijalište u Ski centaru Kopaonik.
    U dokumentu koji prilažemo uz ovu vest zanimljivo je videti da 75% svih vožnji u Ski centru Kopaonik otpada na 5 žičara: Karaman greben, Mali karaman, Pančićev vrh, Duboka II i Marine vode pri čemu Karaman greben trpi najveće opterećenje sa 25% svih vožnji u centru. Zatim, postoji ogromna nesrazmera između kapaciteta žičara i kapaciteta ski staza. Projektovane žičare mogu da prevezu skoro 3 puta više skijaša nego što staze mogu da podnesu.
    Postojeći sistem za prevoz ima dnevni kapacitet od 9480 skijaša dok je kapaciteta staza 3750 skijaša na dan. Podaci o vožnjama kao i posmatrajući sa strane, ukazuje na to da iako je većina postojećih ski liftova nedovoljno iskorišćena, najpopularnija područja trpe pretrpanost na liftovima kao i ozbiljnu pretrpanost na ski stazama.
    Poboljšanja bi trebalo da se usresrede na smanjenje sveukupnog broja ski liftova na račun povećanja kapaciteta liftova balansirajući odnos između kapaciteta ski staza i liftova. Poboljšanje opticaja (prometa) skijaša kroz ski centar će poboljšati samo skijanje i smanjiti pretrpanost (zagušenje) određenih oblasti.
    "Ecosign" predlaze preduzimanje sledecih projekata:
    1. Zamena žičare Kagraman greben novim isklopivim četvorosedom, pri čemu bi početna stanica žičare bila 50tak metara niže radi lakše cirkulacije skijaša (pored žičare 4) i proširenje staza i probijanje još jedne staze uz Karaman greben
    2. Zamena žičara Karaman i Jaram žičarom koja je trenutno na Karaman grebenu uz međustanicu na Jarmu i izgradnja pasarele preko magistralnog puta
    3. Postavljanje "baby ski lifta" između Malog karamana i Karamana uz menjanje žičare Marine vode novom žičarom
    Kada se završe projekti 1-3 i ako budzet i tajming dozvoljava odraditi dodatnu instalaciju liftova:
    4. Zamena liftova Gobelja greben i relej sa isklopivim četvorosedom, proširenje ski staza tako da budu u ravnoteži sa povećanim kapacitetom lifta. Sagraditi parking na severnom obodu ski centra (kod početne stanice novog četvoroseda) kako bi se smanjila zagušenja saobraćaja i kako bi se podstakla cirkulacija skijaša unutar centra.
    Ceo dokument na engleskom jeziku možete pogledati ovde >>>


    izvor: www.infokop.net
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #486
    Member dex7 avatar
    Datum registracije
    21.03.2007
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Race SC
    Godina
    51
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Zamisao je odlicna ali treba to odraditi,a po dosadasnjim radovima koji su izvodjeni a nijedan nije odradjen u dogovorenom roku,znaci i ovaj projekat ko zna kad ce poceti i biti zavrsen.Ja se nadam da ce se naci neko pametan i pogurati ovaj projekat.

  7. #487
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ekosajn je vidim baš popularan (radi i Staru Planinu i Kopaonik, plan Bjelasice i olimpijadu u Sočiju ).

    Ono što je malo čudno, možda pre žalosno, da nisu uradili ovakvu neku analizu pre ulaska u kapitalne projekte (NIP) izdgradnje svih ovih novih 4seda....

    Bebi lift karanam-graben karaman su postavili ove zime (mada bi trebali malo da ga "rastagnu" , 4sed na gobelji je isto u skladu sa ovim planom...

    Što je pomenuo Stevs negde, onaj 4sed Duboka1 su od međustanice ladno mogli da skrenu levo (kada se gleda od medjustanice prema gore) tako da izađe između vrha Pančića i Krčmara - time bi se dobilo da sa Duboke1 vrha (tog novog) možete da se vratite na Pančić, da skijate crno/crvenu duboku i Krčmar + sve prečice koje vam padaju na pamet - "samo" da se neko setio toga.......

  8. #488
    Member dex7 avatar
    Datum registracije
    21.03.2007
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Race SC
    Godina
    51
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Dobra jdeja ali nije imao ko da se seti od onih sto su radili taj projekat.

  9. #489
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Iako je Ecosign firma s pedigreom, skeptican sam cim cijem: prjekat, strucna analiza, misljenje....U Srbiji to uglavnom znaci pranje para. Te stvari uvek kostaju mnogo a retko zazive u praksi. Ja jesam za da te stvari rade profesionalci ali ove zakljucke bi mogli lagano da izvuku i ljudi s foruma tj. ski klubova, ljubitelji skijanja...I ne samo to, nego jos xy dobrih ideja je poteklo ali....Dinkic jeste nesto povuko i jeste se nesto promenilo ali je to jos uvek nedovoljno. Jos uvek nema pravih menadzera i poznavalaca problema u SS. Jos uvek ne postoji prava zelja da se napravi nesto kako valja.

    Nek se svako zapita kolko stvarno kilometa staza postoji. koliko se u proseku izvoza za 6-7 dana.Da ne pricamo o tabanju i topovima. E, pa za to bi ski pas trebao da kosta 60eur(mozda).

    Skijasi su kod nas skromni i ne traze mnogo. Ali ako vec godinama unazad placaju preskup pas, onda zele da vide napredak a ne da se osecaju kao krave muzare. Hocu Belu reku,Krcmar, Strugu , Ledenicu, sredjen Gvozdac, sedesnicu na Jarmu..I da se radovi ne izvode u sred sezone vec da budu gotovi 1dec.

    Ko ce da nas ubedi da Francuzi npr. odrzavaju onakve centre sa slicnom cenom ski pasa. Da je smestaj jefiniji u Tri doline nego ovde???

  10. #490
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Cene ne mogu tako lako da se porede, sve je pitanje ponude i potražnje. Na Kopaoniku "plane" smeštaj za par dana, cela planina se proda - januar/februar a posle i mart, tako i ski-pass (kada dođu ti isti ljudi).

    Centar je prepun, dok god je potražnja tako ogromna, logično je i da cene budu visoke. Možda da neko pronađe koliko košta ski-pass na Sljemenu iznad Zagreba, koje je ultra-malo skijalište ali sa ogromnom potražnjom .

    Poređenje, kako je moguće da je cena nekretnina na NBG bila po 4000-5000EUR/kvm na nekim mestima - ogromna potražnja i balon .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •