Strana 467 od 692 PrvaPrva ... 367417457465466467468469477517567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.661 do 4.670 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4661
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja se nadam da nisi. Ipak je bolje da imamo žicu koja izvlači na vrh, nego do pola.

  2. #4662
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    ovo bi trebalo da je iz master plana, ukrao sa infokop-a




    Ako ne gresim, stari Krcmar lift je ova isprekidana sto je sklonjena a novi lift 21 ide na ovo drugo brdo, koje je na 1788m sa 21d, e i f stazama. 21 i 21a su stara Krcmar staza a dodatak je 21c i 21b koji bi trebalo da se odvoji gde je pocetak onog strmog putica sa Krcmara na Duboku

    Nisam bas siguran da je putic odradjen prosle godine, mada je taj deo bio pod snegom sve vreme, nije mi izgledalo da ima ista novo. Da ne zaboravimo, treba nam i osnezavanje putica.
    O tim stazama koje pokriva 21R nisam ništa čuo i mislim da je Milos011 u pravu, to je verovatno neki od planova za koji je pitanje hoće li biti ostvaren.

    Što se tiče staze 21C, ako se ne varam postoji već jako dugo. Služi da skijaši sa Krčmara mogu direktno da pređu na žičaru Duboka 1. Ranijih godina nije baš bila održavana, tako da je to bila poludivlja staza. Mislim da je postojala i u vreme kada je Duboka 1 bila ski-lift.

    Mape su veoma korisne, ali kako vidim master-plan nije baš sveto pismo. Primera radi, master-planom je bilo predviđeno ukidanje staza Bela reka I i II, a sada vidim da se te staze manje-više zadržavaju u funkciji, koliko-toliko.

  3. #4663
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja mislim da ovo nije master plan, nego inicijativa Infokop-a za izgradnju novih staza.

    Mapa je adaptirana sa master plana.

  4. #4664
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Ja mislim da ovo nije master plan, nego inicijativa Infokop-a za izgradnju novih staza.

    Mapa je adaptirana sa master plana.
    Pa da, Između ovih mapa koje su sada u opticaju i Ecosignovih mapa (master-plan) postoje razlike.

  5. #4665
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Moze da se nadje sve i svasta

    Na sajtu skijalista, ima ova mapa iz jula 2009, tu se 21 uklanja a gradi putic kroz zasticenu zonu

    Master plan koji su radili hrvati (Horwath HTL) ima vise faza, u drugoj se predvidja uklanjanje 21 i premestanje na ovo drugo brdo uz vec pomenuti putic. Ovo je sa infokop-a, nisam mogao da ga nadjem ni na jednom drzavnom sajtu. Poslednja verzija je iz 25.9.2009. Ovaj isecak mape je iz ovog dokumenta.

    Cak sam iskopao i tender za Krcmar ali nemam pristup da vidim dokumentaciju

    A na kraju, mislim da je Milos u pravu mada sam i dalje ubedjen da bi finansijski ovaj 21R imao mnogo vise smisla jer se dobija vise staza za isti broj liftova, cak bi bio i jeftiniji jer je kraci.

    Ma daj samo da skijamo

  6. #4666
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Moze da se nadje sve i svasta


    Master plan koji su radili hrvati (Horwath HTL) ima vise faza, u drugoj se predvidja uklanjanje 21 i premestanje na ovo drugo brdo uz vec pomenuti putic. Ovo je sa infokop-a, nisam mogao da ga nadjem ni na jednom drzavnom sajtu. Poslednja verzija je iz 25.9.2009. Ovaj isecak mape je iz ovog dokumenta.


    Ma daj samo da skijamo
    Horwath je uradio master-plan čitavog turističkog razvoja Kopaonika; a specifično skijašku studiju je radila kanadska firma Ecosign Mountain Resort Planners Ltd.

  7. #4667
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

  8. #4668
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    posteno

    a ja cu da zaboravim na d, e i f dok ne vidim da neko sece sumu

  9. #4669
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Podrazumevano

    Gornji deo desno od polazne, do bivše međustanice, ima mesta koliko je volja sa niskim rastinjm za proširenje staze.
    Iz ovih slika nije mi jasno gde je polaz Krčmara?
    Izgleda da su ove godine krenuli na veme sa radovima.
    ________
    Akole

  10. #4670
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa Krčmar žica je zadržala lokacije polazno/izlaznih stanica. Gvozdac kreće niže a izlazi nešto više (izlazi na onaj plato na vrhu).

    Ne sećam se na kojoj strani (dole ili gore) će biti garaža za korpe (pošto će obe žice biti 6sedi sa haubama, a kada idu haube onda ide i garaža ) ali i ta informacija je bila negde..

    Detalji i nove staze nisu toliko bitni ove godine, glavno je da se završe žice i da se raščisti teren / poravnaju staze koje su sada raskopane da mogu da se koriste ove sezone. A onda neke tamo sledeće će već da se prosecaju nove staze i radi osnežavanje istih...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •